Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell még (szerintet...

Mennyi idő kell még (szerintetek) az emberi civilizáció összeomlásához/hanyatlásához?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy kipusztul-e az emberiség, mert biztos, hogy ki fog. Meg nem is az, hogy hanyatlani fog-e. Kipusztulni biztos, hogy ki fog, legalábbis amilyen életmódot folytat most az emberiség, így biztos. Nyilván a kipusztulás előtt hanyatlani kezd, egyik percről a másikra nem fog kipuszzulni az emberiség. Szerintetek ez mikor következik be? Én szerintem 20 maximum 30 éven belül hanyatlani kezd, legkésőbb 40 év múlva a mai társadalmi rend nem fog létezni. Nem lesznek szabályok, nem lesznek törvények. A városi életmódot folytató emberek fognak kipusztulni a leghamarabb, ők a legkiszolgáltatotabbak. Azok az emberek, akik valamilyen szinten önnellátóak, mint pl a falusiak, jobb helyzetben vannak.

De szerintem ezt az egészet úgy lehet túlélni, ha valaki tanyán lakik. Magának teremti meg az élelmet egész évre, gazdálkodik. Állatokat tart, stb. Tehát nincsen rászorulva a külvilágra.

Szerintem az édesvíz és az élelem többet fog érni, mint az arany. A pénz semmit nem fog érni 10 év múlva, és így a többi mai értékkel bíró tárgyak (arany, gyémánt, stb) se fognak sokat érni. Helyüket az édesvíz és az élelem veszi át. Hogy miért? Most 7, lassan 8 milliárdan lakunk a bolygónkon, szerintem max 10 milliárdot tud eltartani a föld. Aztán ha ezt átlépjük, nem lesz kaja.

Nektek mi a véleményetek a témáról?



2019. szept. 28. 18:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Hajra #14-es :) remelem megeljuk
2020. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!