Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha vesztesnek...

Mit tegyek, ha vesztesnek érzem magam?

Figyelt kérdés

Tanulok és mellette dolgozom, fizetem az albérletem, szar kaján élek, mégsem tudok félretenni. A munkám elég unalmas, de be vagyok most pánikolva, hogy maradhatok-e egyáltalán ezen a helyen, és novembertől fizetnem kell magam utan a tb-t is, ami megint plusz kiadás, és nagyon megfogom érezni(Ha dolgozom akkor is fizetnem kell, mert esti tagozatos diákkènt fogok dolgozni).

Ezzel szemben a pàromnak tök jól megy, jó a melója, egész nap utazgat, jól keres, keveset dolgozik(napi 7 órát, én általában 12 óràzom), és azt hiszem kicsit irigylem tőle a melót. Én mindig olyan melót akartam magamnak ahol vezetni kell és utazgathatok, és ha belegondolok, hogy ha jó autós sulihoz mentem volna ès valamire való oktatóhoz akkor már lenne jogsim, akkor ez egyenesen feldühít. Ugyanis az oktatóm 29 óra után azt mondta, hogy vagy leteszek neki 100 ezret és megtanít parkolni vagy nem mehetek vizsgàzni. Nyilván ott hagytam, ès belefulladtam a jogosítvànyba. Lehet, hogy ha meglenne akkor lehetne nekem is jó melóm. Egy oltári vesztesnek érzem magam. Egyedül csak a szakmàt szeretem amit tanulok, de még az is rohadt sok idő mire kijárom(2 év).

Éreztetek már így? Mit csináltatok akkor?

Csak értelmes válaszokat kérek!


2019. szept. 30. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Ne hasonlítgasd magadat másokhoz.
2019. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyél türelmes önmagaddal. Fiatalnak tűnsz a leírtak alapján, így azt is mondanám, nem vagy elkésve semmiről. A türelmetlenség és az hogy hasonlítgatod magad máshoz, aki gondolom nem onnan indult, ahonnan te, csak megkeseríti a mindennapjaidat.

Ha tudod mi az ami most nem tetszik, akkor biztosan rájössz arra is, mi az amit szeretnél csinálni és mi lehet az az út, amit előbb-utóbb el eléred. Ha képes vagy kialakítani magadnak egy cselekvési tervet, hogy hogyan fogod elérni ezt a célod, akkor szépen lassan megváltozik a látásmódod és nem fog zavarni (annyira), a jelenlegi helyzeted, mert tudod, hogy már pályán vagy és nem sokára elhagyod a jelenlegi helyzeted. De ehhez kell a cél és kell a terv, pontosabban kell egy olyan cél, amit reálisnak tartasz és együtt tudsz vele élni. Ezen túl együtt kell azzal is élni, hogy a célok eléréséhez időre van szükséged.

Egy ilyen cél és terv birtokában türelmesebb leszel önmagadhoz és kevésbé fogod magad másokhoz hasonlítani. Egy jó cél és egy részletesen kitalált terv könnyebbé teszi az útközben szembe jövő akadályok leküzdését is.

Én akkor voltam a legboldogabb életem folyamán, amikor volt egy konkrét célom, tudtam, milyen úton érhetem azt el és hittem benne. Abban az időben voltam a legtermékenyebb és a legfáradhatatlanabb. Most nem ezt élem, de tudom milyen így élni és ezt élni. Szóval legyél türelmes és kezdd el kitalálni, mit akarsz és hogyan fogod elérni. Szánd rá az időt, érdemes.

2019. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!