Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz ez az állítás? "Magyarors...

Igaz ez az állítás? "Magyarországon is megtud élni az aki akar"

Figyelt kérdés
Ha van kedvetek írni szívesen olvasnék pro-kontra véleményeket
2019. okt. 3. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen igaz.


Egyetemi végzettség nélkül, érettségivel 1 év alatt diákmunkából karriert csináltam, amivel Budapesten tudok boldogulni úgy, hogy vidéken kezdtem. Nem kell zseninek lenni, csak akarni kell. És meg sem szakadok a munkában (irodai munka).

2019. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ mik az igények,aki kevéssel is beéri az szerintem elboldogul itt is.Irom ezt úgy hogy egy még vacakabb helyről költöztem Magyarországra,ahhoz képest ez persze jobb.
2019. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de elég sokan élünk még itt és az összes kollégám volt nyaralni, csak én nem. Én se anyagi okokból. Egy csomó embernek van kocsija, amit nem két fillér fenntartani. Több embernek akad saját lakása is.

Én egy pillanatig se látom olyan elkeserítőnek a helyzetet, mint ahogy szeretik leírni. Nem jó, nem szép, de a nép nem az éhhalál szélén tengődik. Nyilván a dolgozó rétegre értem és nem az alkoholistákra meg a szaporodásból és segélyből élő elvtársakra.

2019. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány ember él Magyarországon, tíz millió? Ebből nagyon szegény mondjuk 2 millió. Ha csak a tényeket nézzük, akkor 8 millió ember valahogy megél.
2019. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Igaz lehet. Ahogy a volt tanárom mondta: Kreatívnak kell lenni és dőlni fog a pénz. Neki legalábbis bejött. Nagyon jól megél abból, hogy mulatós zenèsz, néha meg zene és hittantanàr, de neki az utóbbi kettő csak hobbi. Közel egymilliót kér egy éjszakáèrt, tavaly júniusban mondjuk azt mondta, hogy már jövő év decemberig teljesen be van táblázva. :D

Ismertem egy vállalkozót aki szintén ennyire be volt táblázva, csak ő mondjuk elcseszte, mert nem fizette ki az embereit soha, számlát se adott és nem jelentett be senkit, így a NAV ràszàllt, és ma már nem mer hazajönni csak évente maximum kétszer pár napra. Ezért nem kell átesni a ló túloldalàra.

Ha belekezdesz olyanba amihez értesz és van eszed, mert kifigyelsz egy piaci rést, akkor jönni fog a pénz. Nekem is van egy tervem, aztán pár éven belül ki is derül sikerül-e, ha sikerül akkor már egy nagy sikerrel a hátam mögött akarok egyetemre menni.

2019. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
60%

Inkább az a hamis állítás, hogy "Magyarországon nem lehet megélni". Kedvencem volt egy (talán Jobbikos) tüntetésen elhangzott mondat: "aki nyomorog, emelje magasba az okostelefonját bekapcsolt vakuval". :DDDDD Addig, amíg nem kell oroszlánra vadászni, mint az Afrikában élő törzseknek, hanem átsétálsz a boltba, és veszel kaját, addig nem élsz rosszul.

Nemrég mondtam fel egy élelmiszerraktárban, azon belül is főképp édességet forgalmaztunk. A sarki Julcsi néni kisboltjai rendeltek 100-200.000 forint értékben CSAK édességet, kéthetente. Amíg ez van, addig ebben az országban igenis jólét van, és nem szegénység.

Az már más kérdés, hogy a magyar ember mindig is szeretett nyavalyogni. Tipikus nyuszikás, van rajta sapka-nincs rajta sapka szindróma, sosem lesz jó nekik semmi.

2019. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Teljességgel így van.
2019. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

pl.: egyedülállóként Budapesten és egy szoba bérleti díja rezsivel 100 ezer ft? és a fizu 200? Meglehet, de hogyan?

Vagy a szülőknél lakva vidéken ahol nincs albi meg rezsi, de a fizu 150? Ebből félrerakni?

2019. okt. 3. 12:13
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
8, vidéken 350-et keresek, 5 év alatt jutottam ide és nincs diplomám. Akarni kell. Párom szintén ennyit keres diploma nélkül, mindketten csupasz seggel jöttünk el a szüleinktől. Bármit lehet csak akarni kell. 27/N
2019. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem.


Ha az ember nem piacképes egyetemi szakon végzett, tökmindegy, mennyire szerette vagy nem, lelkes volt-e, TDK-zott-e, köztársasági ösztöndíja volt-e, nem fog kelleni diplomás állásokra.

Egyik ismerősöm autót most, annyi a bűne, hogy a humán terület érdekelte.


Nekem van tapasztalatom álláskeresésben, érettségis állásokban.

140-180 között reális Budapesten.


Egy albérlet mindenestül lehet akár 150 is. Egy szoba többtízezer ft, cserében nen embereknek való.


Talán, ha valakinek van párja és egyikük öröklött/kapott/átmenetileg használhat lakást, akkor ketten egyenként 140, összesen 280...talán az már elfogadható.


Én jelenleg átképzem magam és minden szempontból nagyon nehéz.

Van, hogy hetekig heti összesen 1,5 óra sport és heti egy párórás baráti tali a pihenés, különben tanulás vagy munka.

Pénzem semmire sincs.

Mivel jóval kevesebb időm van tanulni (mint egy 19 éves nappalisnak) és közel sincsenek meg azok a lehetőségeim (gyakornokság, erasmus, külföldi gyakorlat), ezért ki tudja, hogy sikerül-e valaha elhelyezkednem a tanulmányaimmal.



De ez a budapesti világ. Magyarország egyes részein nincs is munka.

2019. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!