Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A férjem egy internetes troll...

A férjem egy internetes troll segítség?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy néhány nappal ezelőtt egy totális véletlennek köszönhetően gyanakodni kezdtem, hogy a férjem egy internetes troll. Tudni kell róla, hogy elég sok időt tölt a számítógépe előtt, és sokat fórumozik, legalábbis én így tudtam. De sosem volt ebből semmi gondunk. Neki PC-je, nekem pedig laptopom van (és persze telefon mindkettőnknél), így én nem látom hogy ő miket szokott csinálni a neten, de ebből sem volt soha gond. Rövidre fogva, múltkor üzleti úton volt 2 napig és elvitte magával a laptomomat, hogy ne unatkozzon az úton. Mikor visszaadta és beléptem a böngészőbe, egyből be nem zárt ablakok fogadtak, gondolom véletlenül hagyta így. Napiszar és egyéb oldalak voltak megnyitva. És előbbi helyen be is volt lépve egy profillal, és nem a főoldal, hanem egy konkrét poszt oldala volt megnyitva, és láttam hogy micsoda undorító kommentet írt. Én nem nézek ilyen szenny oldalakat de azért képben vagyok velük. Igazság szerint a kommentje alapján rá sem ismertem. Nem részletezném, hogy mi volt benne, nőgyűlölő erőszakos monológ volt.


Ezen felhúzva magam úgy döntöttem, hogy mikor nincsen itthon, belépek a gépébe és átnézem kicsit az internetes tevékenységét. Tudom, hogy elég csúnya dolog, de igazság szerint nem érdekelt, mert egyrészt tényleg alapos okom volt rá (legalábbis én így érzem), másrészt pedig nem hagyott nyugodni ez az egész.


A számítógépén nincsen jelszó, hiszen csak ő használta mindig is. Ennek megfelelően mindenhol be volt jelentkezve alapértelmezetten. Kivéve napiszar, de mivel tudtam a felhasználónevét, rá tudtam keresni a kommentjeire. Röviden összefoglalva, azt találtam néhány órányi kutakodás után, hogy rengeteg internetes platformon ír troll kommenteket (többek között itt gyakorikerdeseken is). Napiszar, youtube és még rengeteg hely. De ne ártalmatlan trollkodásokra gondoljatok, hanem legtöbb esetben gyűlöletkeltő, nőgyűlölő, erőszakos, agresszív dolgokra. Hogy kit hogy kellene kivégezni például, meg ilyemsi. Újra csak azt tudom elmondani, hogy rá sem ismertem. Igazából nagyon boldogok vagyunk (gyerekünk még nincs), de tényleg az apró összezörrenéseken kívül nem volt gond köztünk az elmúlt években semmilyen téren. És egyáltalán nem tudtam volna elképzelni, hogy van egy ilyen "titkos" oldala is.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben? Őszintén szólva ezek után feltettem magamnak a kérdést, hogy ismerem-e egyáltalán azt az embert, akivel együtt élek évek óta. És ez nyilván kételyeket szült bennem a jövőnkkel, gyerekvállalással kapcsolatban... ugyanúgy szeretem őt, meg minden, de félek kicsit attól, hogy egyszer mondjuk előtörnek belőle ezek az elfojtott, titkolt pszichopata (vagy minek nevezzem) gondolatok, és kárt tesz valamiben vagy valakiben. Remélem értitek hogy mire gondolok. Szerintetek hagyjam annyiban a dolgot vagy próbáljak meg beszélni vele erről? Most az, hogy esetleg zokon veszi, hogy beléptem a gépébe, a legkevesebb...



2019. okt. 4. 14:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
12%

#8, pont a te fajtád miatt írtam, hogy a tv. nem tesz különbséget. Jogosulatlanul lépett be, pont.


Idézem neked a vonatkozó jogszabály idevágó részleteit:

E bűncselekményért felel tehát az, aki


információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad; §

az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza; vagy

az információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztatja, törli vagy hozzáférhetetlenné teszi.


Persze te vagy olyan ostoba, hogy ezt ne értsd meg, de ez már a te bajod.

2019. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
8%
Na de hogy ne csak a törvényt citáljam, a kérdésre is adok választ. A férjed helyében világgá zavarnálak, amiért titokban kutakodsz utánam.
2019. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%
Gyenge kamu. Most kezdted a South Park 20. évadját, amiben Kyle apjáról kiderül, hogy internetes troll, mi? Kihagytad, hogy rákos nőknek szólogat be, a többi szó szerint stimmel..
2019. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a south park jutott az eszembe :D
2019. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekem amúgy titkos vágyam, hogy ismerkedéskor odaadjuk egymásnak minden ilyen fórumra a jelszavakat, és elolvassuk egymás írásait. Én nem írok olyat, amit amúgy élőben sem mondok, és nem szeretnék ilyen rejtett nőgyűlölővel lenni,
2019. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
A kérdés nem kamu! És nem ismerem a South Park nevű sorozatot, vagyis egy részt sem láttam belőle. A belépős dologhoz meg annyit, hogy nyilván nem volt szép tőlem, nem is vagyok rá büszke! De szerintem ha valakinek alapos indoka van rá (ami az én esetemben úgy érzem megvan), akkor nem is tartom egy hű de megbocsáthatatlan dolognak. Ha valaki mondjuk megcsalja a párját, és a megcsalt fél a megcsaló telefonjából tudja ezt meg, akkor ki az igazán undorító??? .... De ha megbeszélem ezt a férjemmel, akkor nyilván bevallom, hogy a háta mögött kutakodtam az internetes dolgaiban, és felvállalom ennek a következményeit. A jogi hablaty nem igazán érdekel, hiszen nem fog feljelenteni. A lényeg itt az lenne, hogy szerintetek mit csináljak most...
2019. okt. 4. 18:47
 17/29 A kérdező kommentje:
A nőgyülöletben pedig semmi divatos nincs (nem is értem mire írtad ezt)! Amiket ő írt pl. a napiszar nevű oldalon, hogy minden nő k...va, csak a pénzre mennek, ki kellene végezni őket és ehhez hasonlók! Konkrétan leírta ezeket, a saját szememmel láttam. Szerintem ez kimeríti a nőgyűlölet kategóriáját, és elég beteges, még ha nem is gondolta komolyan.
2019. okt. 4. 18:48
 18/29 anonim ***** válasza:
26%

háta mögötti kutakodást: " nem is tartom egy hű de megbocsáthatatlan dolognak"

-az lehet, hogy te nem, de az emberek többsége nem szívesen él egy ávós nyomozó tiszttel együtt. Összefügghet, hogy minden nőt lenéz, ha ilyen a természeted, ami valószínű nem most kezdődött..

2019. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
63%
Jajj hagyjuk már ezeket az álszent dolgokat, hogy milyen erkölcstelen dolog belenèzni a másik gépébe/telefonjàba. Nyilván,ha a párja nem adott volna rá okot, eszébe sem jutott volna.Azt tanácsolom, ha valódi a kérdés, hogy kérdezzél rá nála,és mondd el, hogy ez neked nagyon nem jön be..Felesleges titkolni a dolgokat, mert ha belegondolsz leélni kétségek közt egy életet..Nem a legjobb..
2019. okt. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Alvós nyomozó tiszt??? :))) Soha életemben nem ellenoriztem semmijet vagy szabályoztam be őt magát. Neked valami ritka sivár, magányos és kilátástalan életed lehet 66 százalékos. Én megertelek, de kérlek ne a kérdésem alatt éld ki az elfojtott komplexusaidat mert nem vagyok rá vevő és szerintem más sem! A piros kezeket termeszetesen megkaptad. A normális válaszoloknak köszönöm szépen és várom meg mások véleményét is.
2019. okt. 5. 09:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!