Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek sokat költekezek?...

Szerintetek sokat költekezek? Diak

Figyelt kérdés
17 eves vagyok szakmunkasba jarok es a gyakorlati helyrol havi 22.000ft-ot es altalaban ezt el is szoktam kolteni szuleim mindig baszogatnak erte igazat adok nekik csak azt se varhatjak el tolem hogy ne jarjak sehova ja es nem cigizek nem drogozok neha hetvegente iszok de azt is ritkan mert baratnom nem orul neki. A velemenyetekre lennek kivancsi

2019. okt. 6. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez nem nagy összeg, de függ attól hogy pontosan mire költöd, illetve a szüleidnek mennyire nehéz eltartani téged
2019. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha azért piszkálnak, hogy értelmesebb dolgokra költsd vagy rakd félre legalább egy részét, akkor igazat kell adnom nekik. Ha azért, mert nekik nem adsz, akkor már nem.
2019. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. A 22.000 forint ma már nem nagy pénz abból a szempontból, hogy könnyedén el lehet költeni mindenfélére, akár "értelmes", akár "értelmetlen" dolgokról van szó. Másrészt pedig azt gondolom, hogy 17 évesen nem is a gyerek feladata magáról gondoskodnia, ellátnia magát és megvenni a számára szükséges dolgokat stb.. Nyilván ez az anyagi, szociális helyzet függvénye is, de ideális esetben a szülők teremtik meg a szükséges és alapvető dolgokat a gyerek számára. Így szerintem a gyerek által megkeresett pénz felfogható egyfajta zsebpénzként, amivel szabadon gazdálkodhat és költheti pl. szórakozásra, kikapcsolódásra.
2019. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem elunk rosszul szuleimtol is szoktam kapni zsebpenzt csak azzal jo nek hogy majd egyedul nem fogom tudni eltartani magam meg ilyenek de szerintem van kulonbseg hogy pl kapok 20ezret vagy 250-300ezret mert persze hulyesegekre nem kell kolteni igazuk van de altalaban hasznos dolgokra koltom ruha vagy neha elmegyunk kajalni meg utazasra is eleg sok elmegy
2019. okt. 6. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!