Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek sokat költök?

Szerintetek sokat költök?

Figyelt kérdés

Nem keresek sokat, naponta 8-10.000 forint között.


Egyedül élek, saját lakásban, alacsony fenntartással. Kocsim nincs.

Hobbijaim ingyenesek .. séta, olvasás.


2-3 naponta étteremben vacsorázom, 2.000 forint értékben. Ez számomra étel, program, és kikapcsolódás is.


Egy ismerősöm szerint ez hihetetlen ... " nagy lábon " élek.


Igaza van?


2019. szept. 11. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. Mellesleg mi köze hozzà?
2019. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mondja, mert az étterem sokaknak luxusnak számít. De sok dohánoys is elkölt kétnaponta kétezret cigire, rájuk mégse mondják, hogy nagy lábon élnek. Na meg albérletre, kocsira sincs kiadásod, akkor meg miért ne járhatnál étterembe, ha belefér?
2019. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem költesz sokat, sőt. Egyszerűen mások a prioritásaid, mint az illetőnek, aki ezt megszólta, így míg te erre költesz, addig ő másra és ezért luxus számára az ilyesmi.
2019. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Hű hat mondjuk tényleg elég alacsony a fizetésed, hol dolgoztatnak meg ennyiért? Na mindegy, ha másra nem költesz, végülis belefér, miért ne?
2019. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanaz a helyzetünk, csak én nem saját lakás hanem albérlet.

Hidd el, az ember többet elszór hülyeségre. Nem élsz nagy lábon. Lehet, csak irigykedik vagy a szűkölködéshez szokott és nem fér össze az ő világképével. Hagyd rá. Ha megengedheted magadnak, akkor tedd is meg! A pénz arra van, hogy költsék.

2019. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van igaza..miért élnél nagy lábon?Mert egy héten 2x elmész étterembe kajálni ami 4-5000ft?

Szerintem ez nem fényűzés..

Én sima melós vagyok,41 éves,nehézgépész,fix 18000-et keresek naponta 10 órás munkaidővel.Én is egyedül élek,nem sok a számlákra költött pénz..teljesen jól kijövök.Van autóm,egy középkategóriás japán autó,viszont hobbim a motorozás,van egy sport-túra és egy enduro motorom amik viszonylag sok pénzt elvisznek,főleg szervizeléskor..dehát ha a sok munka mellett annyit nem enged meg az ember magának hogy heti néhányszor azt csinálja amit szívből szeret,akkor minek élünk?

Másik hobbim a főzés,persze jó alapanyagokból,közeli tanyákra járok ki tyúk,kacsa,liba,disznó,marha húsért,ami ugye nem annyiba kerül mint a bolti,hanem drágább,de nem is olyan..a harmadik hobbi pedig a kertészkedés,ami ugye nem jár kiadással csak bevétellel..:)

Szerintem teljesen átlagos életet élek,de én is kaptam már olyan megjegyzést ismerősöktől hogy nagy lábon élek,2 motor,kocsi,nekem nem jó a bolti húsárú,tanyára járok ahol milyen drágán adják..általában nem foglalkozom ezekkel,gondolom van bennük némi irigység,holott megengedhetnék maguknak ők is csak épp sajnálják rá a pénzt..

2019. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem irigységből, de grat a saját lakáshoz. Sokat segít.


Én nem étteremben kajálok, de pesten elköltök 3-4 ezret simán kajára.

2019. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok proli van, aki ha meghallja hogy étterem, akkor azt azonnal a mértéktelen költekezéssel és pazarló luxussal azonosítja. Miközben ők tolják magukba literszám a kólát, olcsó üdítőket, meg 2-3-asával az olcsó kőbambit, sorban állnak ugyanennyiért a mekiben, meg sodorják az olcsó cigit.


Nem mellesleg 2.000 egy étteremben nem sok. És elég sok színvonalas helyen lehet kapni napi menüt ami ilyen árban mozog és mégis csak jobb, egészégesebb, kulturáltabb mint a Böri vagy a Meki. Nyilván anyagilag nem ugyanaz mint a 3 napra főzött paprikás krumpli.

2019. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
Semmiközük hozzá. Aki beszólogat, azt az összeget simán elkölti cigire vagy más hülyeségre. Én könyvre költöm meg rajz cuccokra, a párom meg számítógépes játékra meg dohányra. Na és? Nem kell eltartanod senkit, nem kell lakásra gyűjtened, a magad lábán élsz, hadd költsd már arra a pénzed, amire akarod. Ismerősöd meg bekaphatja.
2019. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Jól igazodik az életviteledhez. Gondolom raksz félre így is bőven.
2019. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!