Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyenek a németek?

Milyenek a németek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, nincs humorérzékük, precízek, szexuálisan fétisesek, és nem szeretnek németen kívűl más nyelven megszolalni. Ezekből, mennyi mennyire igaz? Esetleg más valami? Lehetőleg tapasztalatokat kérek? Jah és tudom hogy minden ember más és más nem kell általábosítani blablabla, nyilván van kivétel ezt én is tudom, fe úgy általánosságban azért vannak dolgok amik egy nemzetre jobban vonatkoznak.
2019. okt. 8. 17:36
 1/8 Thispain ***** válasza:
52%
Jók.
2019. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ így már minden világos
2019. okt. 8. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A húgom barátja egy német srác, és nagyon normális, figyelmes vele és a családja is nagyon kedves...pénz küldtek neki mármint a testvéremnek, meghivták magukhoz.


De 100% hogy nem minden német ilyen, szóval szerintem elég nehéz következtetéseket levonni ebből! 26f

2019. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Több német kollégám, haverom van és mindegyikük teljesen más személyiség. Imádok velük dolgozni mondjuk, a többségük logikus és precíz és tökéletesen beszélnek angolul, semmi kommunikációs problémánk nincs. Az egyik német kollégám pedig szerintem a világ legviccesebb embere, humoristának is elmenne, de én nagyon szeretem a fanyarabb, ironikus humort.
2019. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Jól neveltek, az biztos. Én már sok némettel kommunikáltam, és nem félnek angolul beszélni egyáltalán.

De mások, mint a magyarok, annyi szent.

2019. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Olyan, hogy német kifejezetten nem létezik, ugyanúgy németet mondunk az osztrákokra, bajorokra, szászokra és vesztfáliaiakra. Pontosak, precízek és szorgalmasak, ez talán mindegyikükről elmondható, nagyon sokat utaznak, vásárolnak és mindig hajlandóak betérni pár irgalmatlan nagy korsó sörre valahová. A humorérzékük ténylegnemjó de ettől függetlenül általában derűs népség és vendégszerető.

Ami azt illeti általánosságban makacsok és nagyon szűklátókörűek, érdekorientáltak tudnak lenni

2019. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

4 évet éltünk Svájcban, azalatt senkivel semmi konfliktusunk nem volt. Most ötödik éve vagyunk Berlinben, hát összeszámolni nem tudnám, mennyi kiborító eset történt. Hugyozó emberek az utcán mindenütt, fényes nappal is, de még egy katonai sírkertben is. Ha megkérek valakit, hogy a (szabály ellenére) szabadon sétáltatott kutyáját hívja vissza, ne engedje oda hozzánk, a válasz tízből nyolcszor valami irgalmatlan tahóság, úgy mint nem, mert az ő kutyája barátságos, de bezzeg én... és itt jelzők következnek. Háromszor is odajött vadidegen az utcán azzal, hogy menjünk haza a saját országunkba, amikor hallotta, hogy egymás közt magyarul beszélgetünk. A házban, ahol négy éve élünk, senki semmiért nem szól, azonnal feljelentgetik egymást, tehát nem átment a földszinti lakó a felette élőkhöz, hogy megkérje tegye el onnan a madáretetőjét, mert a madarak összeszarják az ő teraszát, hanem rögtön feljelentette, mondván az ő életminősége romlik a madárszar miatt. Egyébként teleszemetelt, kutyaszar is van bőven mindenütt, szerintem Budapest különbül néz ki, viszont valamiért mégis arrogáns itt az emberek többsége. A pékségben az eladó gond nélkül javítja ki durván, sértő módon az akcentusomat, míg Svájcban ugyanezt ha megtette is bárki, azt kedvesen, segítő szándékkal tette. Az olaszok szétszednek, ha megszólalsz a nyelvükön, ezek a tahók meg durván rád szólnak. Én borzasztóan szenvedek köztük, alig várom, hogy leteljen a szerződés és mehessünk innen végre.


Megjegyzem a férjem nővére az olasz határhoz közel él, és ott teljesen más minden. Ott kedvesek az emberek, előre köszönnek, rend is van, a közlekedési szabályokat is betartják, mintha másik ország lenne. Berlin ritka ocsmányra sikerült.

2019. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Félig német vagyok, de hálusten magyar habitusú.

A morbid humort szeretik, a favicceket, amit a magyarok nem értenek.Precízségük határtalan talán jobbak is a magyaroknál, ezt imáfom magamban, meg nagyon maximalisták is.

Szexuális fétis:igen van benne valami, szeretik az élvezeteket és naturalisták, szeretnek nudista strandokon lenni.

Az angol és a spanyol az a nyelv amit tanítanak illetve beszélnek, bár tényleg a többség csak németül szeret beszélni.(zárójelesen megjegyzem hogy ez lehet a felsőbbrendűségérzet, a Hitler korszak miatt is)

2019. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!