Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme ennek az erőltetett...

Mi értelme ennek az erőltetett elsőbbségadásnak?

Figyelt kérdés
Általában figyelmességből előre engedik a nőket, pl egy liftbe. De sokszor sokan vannak, gyorsabb és operatívabb lenne, ha először az lépne be, aki közelebb van és így tovább. Összességében mindenki jobban járna. Arról nem is beszélve, hogy így sokszor a nők léphetnek ki utoljára, mert így tulajdonképpen hátra kerülnek. Tudom ez egy apróság, de van ennek értelme? Pláne, hogy úgyis a csapból is az egyenjogúság folyik.

2019. okt. 8. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Szégyen vagy nem szégyen én nem szoktam megadni az elsőbbséget a nőknek (az öregeknek igen) de amúgy nem igazán érdekel a téma.
2019. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem lesz lassabb, ha előbb a nők szállnak be.

Ha meg tömeg van egy lift előtt, akkor nem is figyelnek ilyenre.

2019. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan udvariasságnak nevezik, de pozitív diszkriminációnak számít. Természetesen, ha egyenjogúságról van szó, akkor ennek sem szabadna élnie. (Persze vannak egyes kivételek: terhes nő, idős ember, gyerekkel lévő szülők)

Én nem csinálok belőle problémát, ha nem engednek előre, viszont nincs pofám nem elfogadni, mert félek, hogy megsértem a másikat. De van, mikor azt mondom, hogy menj nyugodtan, nem kell előre engedni. Szóval, hogy egy laza "veszekedést" leverek mondjuk a busz előtt. Emiatt is áll a sor sajnos... Magyarán általánosan véve annyi értelme van, hogy azokra az emberekre jobban odafigyeljenek a többiek, akik mondjuk nehezebben állnak. (Ez most buszos, de más helyzetet is fel lehet hozni.) Nem is ezzel lenne a baj, hanem azzal van, hogy sokan már furakszanak előre, mert úgy gondolják, hogy nekik ez kijár. Ez azért bőségesen pofátlan.

2019. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem szoktak előre engedni, szóval nagy véleményem nincs a témáról, de nem hiszem hogy azon a 2 extra másodpercen múlik a világ sorsa..

Vannak férfiak, akik jobban érzik magukat attól, ha ők lehetnek az "úriemberek", szóval ¯\_(ツ)_/¯

2019. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
Az illemszabály szerint a férfinak kell előbb belépni a liftbe.
2019. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
A liftet nem tudom, de a kocsmába, étterembe, vendéglátóhelyekre a férfinek illik elsőként belépnie.
2019. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Már semmi értelme Kérdező!

A nők kiharcolták maguknak, hogy ne legyenek velük udvariasak a férfiak, mert milyen az már, hogy pl valaki felsegíti a kabátot.

2019. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Én nőként feleslegesnek tartom ezt a fajta udvariasságot, nem tartok rá igényt sem.
2019. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Semmi értelme. Engem sajnos folyamat betessékelnek a liftbe, de ez nem udvariasság, ugyanis a liftből ki nem engednek, mármint nem állnak félre, nem lépnek ki.


Na meg szerintem pont illetlenség egy nőt a falhoz szorítani egy szűk helyen ismeretlenek közt.

2019. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonymousreview60 ***** válasza:
#8: Akkor már csak azt kellene elérni, hogy a nőkre legyen tetoválva, hogy kérik-e vagy sem, mert így nem lehet kiigazodni rajtatok sajnos.
2019. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!