Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volna kedved egy gondolatkísér...

Volna kedved egy gondolatkísérlethez?

Figyelt kérdés

A kísérlet szereplői egy kitalált, fiatal pár és te magad.


Az ifjú pár, felnőtt életük kezdetén járnak. Mint sok kortársuk, gyűjtögetnének, hogy felépítsék az életüket, amire majd családot alapíthatnak.


A szülői "hátszél" megdobja őket mindkét oldalról. Egy akkora pénzmennyiség kerül hozzájuk, amivel egy jó esküvőt és egy (két gyerek nevelésére alkalmas) lakást meg tudnak finanszírozni (kisvárosban), ráadásul egy használt autóra is futja. Milliós tételekről beszélünk. A pár két tagja nem jobb és nem rosszabb, mint bárki más. Előnyüket nem az érdemeik szerint kapták, hanem a szükség szerint, de a szüleiktől, szeretetből.


Most jössz te a képbe. Egy ismeretlen hatalom megadja neked a lehetőséget, hogy varázsütésre elvedd tőlük ezt a pénzt, vagy náluk hagyd. Ha elveszed, úgy rendelkezned kell arról, hová kerül az összeg, de önmagadnak nem adhatod. Mit teszel?


2019. okt. 9. 23:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
?? Miert vennem el toluk?? Eszembe sem jutna, az az ovek, majd megteremtem magamnak, nem okoskodnam oda magamhoz semmilyen uton. Ebben amugy mi a kiserlet? :D
2019. okt. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Agnarr ***** válasza:
100%
Én hagynám, hogy ők találják ki, hogy mit tesznek vele.
2019. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Elvtársak, csináljunk kommunizmust és akkor nem lesznek ilyen dilemmák.
2019. okt. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
1-es, amúgy sem adhatod magadnak. Vagy náluk hagyod, vagy másnak ítéled. A kísérlet pedig az, hogy mit teszel amikor hatalmad van és miért. (Rossz válasz nincsen, csak indokoljátok a döntést)
2019. okt. 10. 00:09
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Minek venném el, pláne ha nem is költhetnèm magamra?
2019. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Bárki más számára elveheted, de nem kell elvenned.
2019. okt. 10. 00:13
 7/25 Agnarr ***** válasza:
100%
Még ha el is venném, nem ismerek olyat, akinek nagyobb szüksége lenne rá. Nem tenném meg azért, csak mert megtehetem. Ez a világ egyik nagy problémája. Hogy sokan jutnak hatalomhoz, de kevesen elég érettek ahhoz, hogy tudják nem használni.
2019. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehet az enyém, mire megyek vele? Meg amúgy is, miért lopnám el? Honnan tudom, hogy nekik van? Honnan tudnék a létezésükről? Érted... nagyon hiányos és -mar bocsánat, de - összehányt a felvetés.
2019. okt. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért vennem el?
2019. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
Mi közöm nekem más ember pénzéhez? Amúgy meg magamnak se venném el, mert nekem van elég.
2019. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!