Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok ember...

Miért van ilyen sok ember Budapesten?

Figyelt kérdés
Miért hiszik azt sokan hogy Budapest jobb mint a többi nagyváros például Pécs vagy Szeged? A négyeshatos ra egyszerűen nem lehet fel férni buszok tömve vannak ahogy a metrók is és minden reggel hatalmas dugok állnak Miért van az hogy ennyi ember van Budapesten? Többi nagyvárosba például hogyhogy nincs ez amikor azok is szép és élhető városok.

2019. okt. 10. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van ott is éjszakai járat? Majdnem minden zugot érintő közlekedési hálózat?

Ott székel nagyjából minden vállalat és szolgáltató?

Mennyi a munkalehetőség?

Mindenféle szórakozási lehetőség, non-stop?

Vásárlási lehetőség szintúgy non-stop? (Vannak még éjjel-nappali közértek)


Éltem vidéki városban egy kis ideig, nem mondom hogy nem szerettem. Szép volt, jó volt. De már nem mennék vissza.

Akár tetszik, akár nem, a főváros okkal ennyire népszerű. Persze ennek megvan a maga árnyoldala is. Utálom a várost, de a lehetőségek tárháza miatt inkább mégis maradok. Egyedülállóként ez a hely nekem több, mint megfelelő.

2019. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Kinek mi a szép és élhető.


Vidéki nagyvárosokban is tud lenni forgalom, meg pont ugyanúgy tömve vannak a buszok. Nyíregyházán legalábbis ez van. Csak nem 2-3 percenként járnak, hanem 1-2 óránként. Budapest összehasonlíthatatlan más városainkkal, hiszen egy világi nagyváros, ami más fővárosokkal, Nyugati városokkal "versenyez".


Az sem mindegy, hogy Pécs vagy Szeged a világ végén vannak a rosszabbik határaink mellett, míg Budapest szó szerint az ország közepe, ahonnan bárhova elérhetsz, ha menni akarsz.

2019. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így alakult a töri során. De egyes meg jól elmagyarázta röviden.
2019. okt. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert ott van a sok munkalehetőség....
2019. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Meg egy rakás egyetem....
2019. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer eskü megcsinálom, hogy görkoriban kiállok valahova és sodorni fog az ár.. Valóban hihetetlenül nagy tömegnyomor van és én például úgy érzem, ez egyre rosszabb.


Én most munkanélküliként napközben 12, 1, 2 táján voltam a Nagykörúton illetve a Corvin plázában. Brutális.


Az ország vízfejűsége miatt van ez.

2019. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőségek tárháza vagy sem, én semmi pénzért nem költöznék Budapestre. Ha néha felmegyek alig várom, hogy mehessek haza (megyeszékhelyen élek amúgy, itt is van elég sok lehetőség mindenre, ami kell).
2019. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest most nincsenek is olyan sokan. Én itt lakom és úgy látom jóval kevesebben vannak mint 10 évvel ezelőtt. Akkor nem nagyon volt olyan, hogy délután kettőkor alig lézengenek az utcán, reggeltől estig tömegnyomor volt, most meg kb. reggel meg késő délután van az amikor mennek hazafelé a melóból meg az oskolából. Az éjszakai élet sem akkora mint évekkel ezelőtt, kevés a hányás a járdán és ez jól reprezentálja a hanyatlást... Szegény, drága kis Budapest, mi lesz veled? :-):-)
2019. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy Budapest nem csak a belvárosból áll? Van ám elég sok külső kerülete is, ahol nincs ekkora tömeg sosem.
2019. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg a fele embernek nincs itt bejelentve állandó lakcímre amit ne felejtsünk el és a város felét így is kiteszi... Plussz az egyetemisták akik nem mennek haza, mert mindig jönnek az újak a többiek maradnak és íg évről évre felhalmaozódik az embertömeg. Ja és a turistákról nem beszélve. Budapest világvárosnak számít és ennyi. Én kinőttem már eléggé, nekem fontosabb a csend a nyugalom ezért leköltözök kisebb nyugisabb húszezer fős kis városkába Keszthelyre.

29/F

2019. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!