Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hamarosan saját lakásba...

Hamarosan saját lakásba költözöm, hülyeség azt várnom ettől, hogy megváltozik az életem?

Figyelt kérdés
Laktam már külön szülőktől, lakótársakkal, de semmivel nem volt jobb, mint otthon lakni. Valahogy úgy érzem, hogy ha lesz saját helyem sokkal motiváltabb, szabadabb leszek. Plusz faluból városba fogok költözni, ahol több szabadidős lehetőség miatt remélem, hogy végre lesz normális társasági életem is.
2019. okt. 12. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy ezzel megváltozik az eddigi életed. Akár jobb, akár rosszabb lesz, de mindenképpen más. Remélhetőleg inkább jobb! Én nagyon élveztem az önálló életet a szülői házból való távozás után.
2019. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha lelki okok vannak a háttérben azok elől nem tudsz el menekülni, le kell őket zárni.
2019. okt. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem várni kell, hanem csinálni valamit ha változást akarsz. Nálam nem változott semmi, csak nyugi lett emberhiány miatt.
2019. okt. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem hülyeség, mert teljesen más lesz az életed önálló felnottkent, nagyon jo lesz, hidd el. Sok sikert 😊
2019. okt. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha átalakítod a gondolataidat, szokásaidat, programokat nézel, új ismerettségeket építesz ki, akkor van esély a változásra (ezzel nem azt akarom mondani, hogy sose legyél otthon és menekülj a négy fal közül). Ha vissza-vissza térő lelki problémák vannak, melyek a múltba rántanak, azokkal kapcsolatban érdemes segítséget kérni. A manapság hangoztatott "legyél pozitív, gondolkodj pozitívan, vonzani kell csak" és hasonlók nehezebb lelki probémák esetén nem megoldások.
2019. okt. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pl ha csajozni akarsz hatalmas előny, mivel külön laksz nem offolják a randit.
2019. okt. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Attól is függ mit értesz az életed megváltozása alatt.


Nyilván változni fog mert más lesz egyedül lakni. Viszont nem is ettől fog fejreállni az életed, nem feltétlenül leszel se motiváltabb, se szabadabb, se nagyobb társasági ember, idővel vissza áll az alap hangulat.

2019. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen meg fog változni az életed.

Csak rajtad áll, milyen irányban

2019. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen, sokkal másabb:

Magad intézel mindent, nem kell alkalmazkodnod senkihez.


Akármilyen viszonyban van is az ember a szüleivel, ismerősökkel, akkor is teljesen más egyedül lakni.

Nem kell pl adott helységekben sorra várni, egymást kerülgetni, más szokásainak megfelelni, "segítgetni" holott lenne jobb dolgod ...stb.


Én szeretem, imádom szüleimet, de sokkal jobb külön.

A konyha cuccaim, szettjeim ott lehetnek végre a konyhában ahol helye van.


Kialakíthattam a kis alkotó szobámat.

Rengeteg eszközöm van, amit anno be kellett tennem szekrénybe, mert anyám szemét bántotta, hogy hálószobában vannak.

Dehát nekem csak az a 4x4m-es lyukam volt a saját kis területem.


Amibe bele volt zsúfolva:

-rajzfelszerelésem, A2-es lapok,mappák,

-tetováló felszerelésem,

-barkács felszerelésem (dekopir f., Fúró...)

-laboros cuccaim (liquid készítés)

- szobrászat és modellező cuccaim

-varrógép...stb anyagok

-elektronikai felszerelés (pc, laptop, füles..stb nem olcsó kategoriások)

-ugye a konyha felszerelésem (a torta sütő formától a kés szettemig)

-bőröndök, utazótáskák

-gitár, elektromos zongora...

-könyveim


Nagyon nem volt szabadságom és a saját cuccaimat is naponta el kellett raknom úgy, hogy a szoba üres látszatot keltsen...mert anyámnak az a "rend"


A mustárt se hagyhatam a cukor, só, olaj mellett a szekrényben... Mert zavarta őt...holott még elfért volna ott nem kevés cucc.


Sok anyagi kárt csinált csakmert valami zavarta a szemét és nem megfelelően odébb rakta...

Pl viaszból kifaragott modelljeimet az asztalra rakta .... Nyáron a tűző napra ToT"


Rengeteg vitám volt ezek miatt, folyton meg kellett neki felelni...

Hiába fizettem minden költségnek a felét... Hiába mondtam, ha már fizetek azt a vacak 4x4-es terület had legyen szabadon az enyém...


Foglalkozásaimból sok pénz volt, vállalkozásba kezdtem s vettem saját házat alig 1év alatt.


Hatalmas felesleges stressz esett le rólam.

Magam voltam és alakithattam mindent, alkotóként az egész berendezés 95%-àt magam csináltam. Kárpitozástól kezdve a diszletig. :)


Idővel pedig párom is csatlakozott. 😄

(Az se mindegy, hogy kb engedélyt kell kérned, hogy valakit beviszel magad mellé.

S az se vicces mikor aktus közepedte rádnyitják az ajtót, vagy meghitt pillanatba vagy a szülők meg belekezdenek egy veszekedésbe eggyel odébb...)


...és pucérkodhatok 🙃

2019. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.
2019. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!