Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az rasszizmusnak vagy minek...

Az rasszizmusnak vagy minek számít, ha a barna bőrszínt borzalmasan visszataszítónak érzem?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam fajgyűlölőnek, nem is szeretnék az lenni, de a végtelenségig taszít a barna bőr. Minden szempomtból, és nem érzem emberinek.

2019. okt. 13. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem. Ez preferencia. Ha arra utalsz csak hogy nem szereted a barna bőrnek a kinézetét és taszít.


Az lenne rasszizmus ha ez alapján más módon is megítélnéd, amire nincs kihatással a bőrszíne.

2019. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Engem eddig sem érdekelt, hogy kinek milyen szine van szóval nem értelek.


Viszont szerintem sem vagy rasszista!

2019. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Rasszizmus.

Hogy a fenébe lenne preferencia?

Én vonzóbbnak találom a barna hajú férfiakat, de nem tartom a szőkéket visszataszítónak.

Ilyen heves érzelmet mutatni a bőrszín alapján és "nem emberinek" érezni, az kvára nem preferencia.

2019. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

3#


Leírtam, hogy amíg csak a bőrszíne nem tetszik és nem tesz rosszaló következtetéseket más értékeire, addig preferencia.


Pl.: Én imádom a ázsiai nőket, a világosabb feketéket is, de az igazi afrikai fekete bőrt nem. A szexualitásomat nem tudom befolyásolni és nekem egyátalán nem esztétikus, ezért mondhatni nem szeretek ránézni.


... de ez nem azt jelenti, hogy bármilyen más aspektusban elítélem a bőrszine miatt. Az már rasszizmus lenne.


A kérdező csak azt írta le, hogy taszítja a barna bőr szín. Ennyi. Nem tett általánosító rosszalló megjegyzéseket minden barna bőrű emberre. Nem írta le, hogy bármilyen módon elítélné őket.


A nem emberi dolog tényleg egy kicsit a határt súrolja, de itt is csak a bőr színről beszél nem a személyről.


Ez csak preferencia.

2019. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:

A bőrszínnel egyből azonosítja a visszataszító kifejezést, és az, hogy te fetisizálod az ázsiai nőket egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem vagytok rasszisták.

Csomó rasszista randizik nem-fehér emberrel, mégis rasszisták.

2019. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5# Nem azt mondtam, hogy nem lehetek rasszista csak hogyl a bőr szín nem kedvelése nem ugyan az mint a bőrszín alapjén elítélésnek.


Azaz nem ugyan az azt mondani, hogy "Nem tetszenek a kövér emberek", mint hogy "Szerintem minden kövér lusta".


Remélem érzed a külömbséget.

2019. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!