Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyénileg mit tesztek a...

Ti egyénileg mit tesztek a környezetvédelem érdekében? Tudtok példákat mondani?

Figyelt kérdés

Mert én így belegondolva azon kívül, hogy nem dobálom el utcán/természetben stb a szemetemet, ezenkívül semmit. Ti mit csináltok?

Meg nem égetem feleslegesen a villanyt. Talán ennyi.


2019. okt. 21. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Minek? Az emberek többsége úgy is csak szennyezi a környezetet. A sok gyárral,a sok hulladék lerakó domb szeméttel,az erdő tűzzel,a sok kivágott fával,az egyre több faj kihalásával,a technológia fejlődésével. stb. Szerintem már felesleges tenni ezért bármit is. Tönkre tesszük a bolygót ezért mit teszünk? Kimegyünk a Marsra hogy azt is tönkretegyünk. Csodás az ember felfogása.
2019. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem használok fölöslegesen vizet, áramot, papírt - és itt is ehetöleg újrahasznosítottat keresek -, nem dobok ki élelmiszert (annyit veszek csak, amennyit felhasználok, nem romlottat eszem, mielött valaki beleköt), nem veszek félkész vagy készételeket, hanem friss, nyers alapanyagokat, csak akkor megyek autóval, ha nem lehet gyalog, lehetöleg tömegközlekedést használok, nem használok a kertben vagy a lakásban permezetöszereket (semennyit!), a lehetö legkevesebb vegyszert használom egyébként is, nem cserélgetek le semmit csak azért, mert van újabb belöle, lehetöleg természetes alapanyagokat használok mindenhol.

A szemetet lehetöleg minimalizálom, szelektíven gyüjtöm a hulladékokat, nem szemetelek.

Ennyi jut eszembe hirtelen, lehet, hogy még van pár téma, amit már észre sem veszek.

2019. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Külön válogatva gyűjtöm a szemetet, odafigyelek a víz, gáz és áramfogyasztásra. Nem szemetelek.
2019. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
65%

Üveg-üvegem van, azt töltöm újra és csak akkor veszek pet-palackos vizet, ha nagyon nincs más lehetőség. Üdítőket sem nagyon iszom.

A Ligeti Csomagolásmentes boltba járok, onnan veszem azt, amit tudok (van és megengedhetem magamnak).

Vattapamacs és műanyag flakonos sminklemosó helyett befogtam egy régi kis törülközőt, extra szűz olívaolajjal és azzal szedem le a sminket, aztán csak kimosom hatvan fokon az ágyneművel/többi törülközővel együtt.

Nem kérem elviteles pohárba a kávét, inkább megiszom ott. Folyamatban van egy vállalható árú, nem műanyag take-away kávésbögre beszerzése, de még nem találtam jót.

Mindig van nálam egy összecsukható szilikon ételhordó és evőeszköz, hogy ha olyan helyen kajálok, ahol műanyagot adnak, tudjam használni a sajátomat.

Varrtam tüllből kis szatyrokat, abba veszem a zöldségeket/olyan péksütiket, amiket rövid időn belül megeszek, ergo nem szárad ki. Ilyesmit árulnak már néhány sparban, illetve drogériákban van olyan hálós szatyor, amibe a ruhákat tudod tenni mosáskor, hogy ne keveredjenek össze (?) nem tudom pontosan, mire jó, de az biztos, hogy bevásárlásra is.

Intimhelyhet használok tampon helyett.

Nem eszem húst.

Mindig van nálam egy kis vászonszatyor, hogy ha esetleg nem férek be a táskámba, akkor se kelljen nejlonzacskót venni.

Mosódiót használok mosószer helyett. Öblítő helyett citromsav+100%-os illóolaj.

Takarítani citromsavval/ecettel szoktam.

Augusztus óta nem volt vegyszeres sampon a fejemen. Rengeteg opció van, pl. szódabikarbóna, rozsliszt, tojás, kinek mi válik be. Ugyanolyan hatása van, ha megtalálod a neked megfelelőt, mintha bolti samponnal mosnád meg, csak nem terheled a saját szervezetedet és a környezetet vegyszerekkel és műanyag flakonokkal. Kicsit kísérletezni kell vele, de nagyon megéri.

Kiselejteztem a cuccaimat, átnéztem, hogy mire van szükségem. A többit nem kidobom, hanem próbálom eladni/elpasszolni valakinek.

Nem vásárolok feleslegesen vackokat. Igyekszem kapszulagardróbot kialakítani, és csak olyan ruhákat veszek meg, amikben 100%ig biztos vagyok, hogy hordani fogom. (Ez nagy kihívás volt, régen összevásároltam minden szart)

Inkább megveszem a 20ezer forintos bőrcipőt, amivel elvagyok évekig, mint hogy vegyek 6000 forintért vászoncipőt, ami egy nyarat is nehezen bír ki.

dm-es újrahasznosított papírból készült papírdobozos zsepit veszek.

Ha van időm, próbálok főzni és minél kevesebb félkész kaját venni.

Egyetemistakánt rengeteg papírhulladékom van (képtelen vagyok képernyőről tanulni, úgyhogy szinte mindent nyomtatok). A használt papír három helyre megy: nem gyűrött, egyik oldala tiszta--> vissza a nyomtatóba. jó lesz olyanokhoz, amiknél nem fontos, hogy teljesen tiszta papír legyen. gyűrött, de még van rajta szabad hely--> cetli-papír, vagyis ahelyett, hogy post-iteket vennék, erre firkálok. Ezek között kajak ilyen 4 centis darabok is vannak, de néha pont elég ekkora is. tök használhatatlan--> papír szelektív szemét.

nem nagyon használok papírtörlőt, inkább konyharuhát.

fa fogkefét és fa hajkefét használok.

a mosogatószivacs lecserélése folyamatban van.

a fogkrém lecserélése is.

a mosogatógép-tabletta lecserélése is.

ezek idő/pénz hiányában még nem valósultak meg.

óvszer helyett ki akarjuk próbálni a pesszáriumot/méhszájsapkát, de még nem jutottunk oda, plusz félek is tőle, hogy szarul raknám fel :D

nem csinálok 25 fokot a lakásban. inkább felveszek egy pulcsit.

itthon mindenki megjegyzi, hogy melyik az ő pohara, így nem használunk el hármat fejenként.

müzliből nagyon sokat eszem, azt igyekszem csomagolásmentesen megoldani, de azok baromi drágák, úgyhogy arra még nem találtam megoldást.

most egyelőre ennyi jut eszembe, de itt van pár fb csoport, ahol körül tudsz nézni ötletekért, tanácsokért.

Vegyszermentes élet (természetes kozmetikumok és környezetbarát háztartás)

Környezetbarát életmód

Samponmentes élet (No poo, low poo Hungary)

Az EREDETI Intimkehely és mosibetét kérdések és válaszok (csak nőknek) ©

Hajrá a megvalósításhoz :)

2019. okt. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Keményen tolod utolsó, biztos nem valósítanám meg ezeket😆 Szerintem amikor már a samponról meg mindenről lemondunk, akkor teljesrn felesleges az egész. Lehet, hogy minimálisan kisebb lesz az ökológiai lábnyomod, de az egész életed elba...od ha mindenre oda kell figyelned. :( Szerintem mint mindenben, ebben is mértéket kéne tartani, nem egyből ősemberré változn
2019. okt. 21. 10:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van nálam bevásárlószatyor, hogy ne kelljen vegyek, ha netán mégis elfelejteném, akkor papír táskát veszek.

Egy csomagba rakok a boltban kiflit, zsemlét, másik fajta kiflit, amennyi csak belefér, azaz nem használok fel kiflifajtánként új papírzacskót (műanyag zacskót-ha nincs papír).

A gyerekeim szülinapján mindenki üvegpohárból iszik, nem műanyagból, még ha 15 féle pókemberes is kapható, akkor sem.

Gyakran veszek használt ruhát turiból, netes turikból is szoktam rendelni.

A már nem használt ruháinkat elajándékozom, leadom a családsegítő szolgálatnál.

Környezetbarát mosószódát használok mosáshoz. A csomagolása papír, a hatékonysága rendkívül jó, gyönyörűek tőle a ruhák és még olcsó is.

Kávéval festem a hajam, környezetbarát és nagyon szép kellemes árnyalatot ad a hajamnak, az ősz szálakat remekül befogja.

kozmetikumokat csak a Mannától veszek, ők kizárólag környezetbarát alapanyagokat használnak és újrahasznosított papírt.

Ha citromot, narancsot veszek, nem teszem semmilyen zacskóba, megy közvetlenül a bevásárló táskába.

Adventi kalendáriumot nem a boltból veszek, hanem régi naptárból, vagy régi magazinból, újságból készítek hajtogatással, összekötözéssel, ragasztó használata nélkül.

2019. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezek mindd hiába. Csak pár ember teszi. Gondold azt hogy pár milliárd ember pedig nem teszi ezt. Na ezért felesleges. Az egyensúly győz.
2019. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, el vagy tévedve, mert egyre több szülő és még több pedagógus teszi ezt, a gyerekeim is biztatnak a környezetvédelemre és minden osztálytársuknak is "szívügye". Tudod, a jó példa ragadós.
2019. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem szülök gyereket.

Szelektíven gyűjtöm a szemetet.

Nem használok egyszerhasználatos műanyag zacskókat, nem veszek üdítőket.

Tömegközlekedek, amikor csak lehet.

Amikor kutyát sétáltatok, sokszor viszek magammal 2 szemeteszsákot, kesztyűt és szedem a szemetet.

Árammal, vízzel spórolok.

Ökotisztítószereket veszek csak.

2019. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja igen, ezt elfelejtettem még a “listámhoz” rakni: nem szülök gyereket.

Teljesen őszintén ez a legjobb megoldás.

2019. okt. 21. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!