Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyénileg mit tesztek a...

Ti egyénileg mit tesztek a környezetvédelem érdekében? Tudtok példákat mondani?

Figyelt kérdés

Mert én így belegondolva azon kívül, hogy nem dobálom el utcán/természetben stb a szemetemet, ezenkívül semmit. Ti mit csináltok?

Meg nem égetem feleslegesen a villanyt. Talán ennyi.


2019. okt. 21. 08:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül én is ezt csináltam csak, miután Ausztriába jöttem itt már a háztartásoknál elég sok helyen külön kell válogatni a szemetet,ezen kívül biciklivel vagy tömegközlekedéssel járok a városban.
2019. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem vásárolok felesleges műanyagot, ahol lehet ott kerülöm a csomagolt termékeket, saját vászontáskával járok mindenhová vásárolni, 6+ éve nem vettem műanyagzacskót.

Saját kulacsot viszek mindenhová, palackozott vizet se vettem már évek óta.

Szelektíven gyűjtöm a szemetet, komposztálok, minden izzónk energiatakarékos és figyelek arra, hogy ne égessem a villanyt, ne folyassam a vizet, stb.

Zsepit, WC papírt, stb. csak újrahasznosított papírból vásárolok.

Ha nagy ritkán elvitelre rendelek valamit, akkor saját dobozt viszek, errefelé egyébként elterjedt és senki sem lepődik meg rajta.

Nem vásárolok felesleges ruhákat, kütyüket, én is inkább drágábban veszek tartós anyagú ruhákat/cipőket és azokat évekig hordom.

Inimkehelyt használok tampon helyett.

Sokat utazom, ami elég káros, de igyekszem úgy összekötni az úticéljaim, hogy a lehető legkevesebbet repüljek.

A fentiek közül egyiket sem tartom megerőltetőnek, bár tudom, hogy tehetnék többet is, fokozatosan igyekszem átalakítani a szokásaim, hogy környezettudatosabbak legyenek.

2019. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Metionin ***** válasza:
79%
Nem dobálom el a szemetet, itthon szelektíven gyűjtöm amit lehet, igyekszem nem pazarolni az élelmiszert, nem fűtök és égetek villanyt feleslegesen, energiatakarékos égőim vannak, igyekszem a háztartási eszközöket a legalacsonyabb fogyasztáson használni pl. mosógép- (de mivel nem én vettem a cuccokat, nem választhatok hogy minden A+++ legyen), bevásárolni szatyrot viszek meg zöldséges tasakokat, melóhelyen az újrapapíros dobozból használok papírt nyomtatni, illetve ha ez is számít akkor gyerekmentes vagyok.
2019. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálok nem szemetelni, tömegközlekedést használok, néha cangázok.
2019. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

- igyekszem minimalizálni a műanyaghasználatot: egyszer használatos műanyag gagyikat nem veszek, nem újrahasznosítható műanyagokat kerülöm, és úgy általánosságban ha van más alternatíva ami nem műanyag, akkor azt választom (igazából ez nem tisztán környezetvédelem, van benne önös érdek is - utálom a műanyagot)

- vászontáska, kulacs, uzsisszatyor stb alap

- igyekszem spórolni a villannyal, vízzel

- használom a szelektív hulladékgyűjtőket

- megválogatom, hogy mit viszek haza, a fölösleges cuccokat nem veszem magamhoz

- igyekszem újrafelhasználni a dolgokat

- igyekszem olyan cégek, vállalkozások zsebét tömni, akiket szimpatikusnak találok ilyen téren

- összeszedem mások után a szemetet

- nincs autóm, és utasként is a lehető legkevesebbszer ülök autóba (havi 1-2 alkalom)

- marhahúst egyáltalán nem eszek, és szépen haladok a vegetarianizmus felé, a növényi kajákat pedig igyekszem a közelből, csomagolás nélkül venni

- mióta külön saját háztartásunk van a párommal, nem használunk vegyszeres, mérgező takarítószereket (még a mosószer maradt meg, nem találtunk helyette jó alternatívát)

- igyekszem mindent kihasználni minél jobban, értsd pl. nem cserélgetem a telefonom félévente, csak mert azóta van csilivilibb, inkább minőségre hajtok, olyan tárgyakat veszek szívesen, amik hosszú ideig szolgálnak majd

- minimalizáljuk a kozmetikumok, kencék számát (most vagyunk abban a fázisban, hogy még a meglevőket használjuk el, lsd előző pont, nem dobunk ki használható cuccokat csak mert azóta már más tetszik jobban)

- intimkelyhet használok

- igyekszem annyi kaját vásárolni, amennyit meg is eszünk - ha van maradék, az vagy megy a fagyóba, vagy ha annyira használhatatlan, akkor a komposztba, a kertnek az még kincs


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Én ezeket abszolút nem érzem lemondásnak, vagy macerának, eleinte rá kellett érezni, ki kellett tapasztalni pár dolgot, de azóta komfortosabbnak és pénztárcabarátabbnak tartom az életem, mint előtte. Ha nagy ívben tojnék a bolygóra, akkor is csinálnám ennek a 98%-át legalább, mert kényelmesebb.

(Ha valaki annyira nem tudja elképzelni, szívesen megindokolom, hogy mi miért kényelmesebb.)

2019. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

Nem a hajmosásról mondtam le, hanem arról hogy kimondhatatlan nevű kémiai vegyi anyagokat kenjek magamra :D

Ezek egyébként hosszú távon sokkal kényelmesebbek és egészségesebbek. Az elején igényel némi odafigyelést, de nekem pl nem érzem, hogy elbaszná az életem az, hogy a fürdőszobám nem úgy néz ki, mint valami dugig tömött drogéria :D

Szódabikarbóna (hajamra), ecet (balzsam helyett+takarításra) olívaolaj (hajamra+sminklemosónak) citromsav (takarításra+öblítőnek) egy sminkes törölköző, egy sima, fogkefe, fogkrém, szappan (tusfürdő helyett), hajkefék, sminkek, mosódió. Ez az össz takarító- és szépségápoló szerem.

Ez az átállás olyan dolog, hogy meg kell szokni az elején, de utána már megszokásból megy és nem macera, pl hogy megtöltöm a kulacsom, mielőtt elindulok itthonról. A fogmosásra se mondod azt, hogy ah hát ez macera, meg oda kell figyelni. Nyilván gyerekként szüleid addig nyaggattak, amíg megszoktad,és most már nem teher, hanem rutin.

És persze, mértéket kell tartani mindenben. Ebben szerintem addig okés elmenni, amíg jól érzed benne magad. Én például nem fogok lemondani a sminkelésről (bár szemceruzát használok csak hétköznap), nem fogok mosható wc-papírt használni (igen, ilyen is van, de nekem ez már a way too much kategória), nem használok biztonsági borotvát, mert van pár heg a lábamot, amit első használatkor sikeresen szét is vágtam, úgyhogy azóta úgy vagyok vele, hogy inkább a havi egy műanyag borotvafej, mint hogy összeszedjek valami fertőzést emiatt. A mosható betétekkel sem tudtam még megbarátkozni, és ha most szülnék gyereket, valószínűleg nem mosható pelusa lenne. Ja és igen, lesz gyerekem, mert szeretnék. :D

Én sem adom fel magam a környezetvédelemért, csak belátom, hogy vannak olyan dolgok, amiket kis odafigyeléssel máshogy is lehet csinálni. Akkor meg miért ne csinálnám máshogy?

2019. okt. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!