Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismertetek olyan személyt aki...

Ismertetek olyan személyt aki öngyilkos lett?

Figyelt kérdés

Milyen élete volt? Lehet tudni róla, hogy miért tette?


Szokásos válaszokat megelőzendő: nem akarok öngyilkos lenni és nem is konkrét módszerek érdekelnek. Előre is köszönöm, ha valaki megpróbál normális választ írni!



2019. okt. 21. 16:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
1-ről tudok aki majdnem az lett. Én beszéltem le róla.
2019. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen, az apám, miután elváltak anyámmal, a halálba itta magát.
2019. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Én kettő srácról tudok, az egyik a negyvenes éveiben lett öngyilkos, ő egy nagyon kiábrándult ember volt, nem nézett ki sokat az emberekből, hogy azok képesek lennének megérteni az ő "mélységeit". Nem tudom, mi volt az utolsó csepp a poharában, mert végül is eléggé sokáig húzta ezzel az életérzéssel. A másik a húszas évei elején lett öngyilkos, ő mániás depressziós volt és egy pocsék pszichiáter kezelte, pontosabban csak gyógyszerezte, miáltal a srác azt a tanulságot vonta le, hogy a problémája gyógyíthatatlan és csak mások terhére van vele.
2019. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

A kollégiumom egy srác eltűnt január utolsó hetén, és előkerült a holttest a Dunából április első hetén. Az önkezűségről, indítékról nincs információm, de neki elég hektikus volt az utolsó időszaka. Hol 8 óra játék, 16 óra alvás, hol fordítva, csak erre senki nem figyelt oda a vizsgaidőszaki hajrában.

Fél évre rá egy másik srác a koliból felgyalogolt a vasúti töltésre. Indítékát nem tudom.

Egy évfolyamtársamat saját elmondása szerint egy éjfél környéki "baráti" jellegű (de a krízisét nem érintő) beszélgetés tartotta vissza, különben végzett volna magával.

A másodunokatestvérem frankó sorköteles határőr volt. Mindenki dícsérte, ott tartották volna hivatásosnak. A barátnője terhes lett. Egyéb lehetséges indítékot nem ismerek, de a srác felakasztotta magát abban a házban, ahol a saját apja és az előző háztulajdonos is. A srác anyja tizenplusz év múlva a vízbe ölte magát.

Egy hozzánk járatos, elvált, iszákos kőműves akasztotta fel magát a saját fészerében, pedig akkor már második asszonya és kisfia volt.

2019. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Két embert is ismerek, de az indítékot egyiknél sem tudtuk. Vélhetően depressziósak voltak mindketten.
2019. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Én :) Vegyes életem volt az emberekkel való érintkezés mindíg megviselt és stresszel járt a stresszt sosem bírtam tárgyakat mindíg jobban szerettem mint élőlényekkel. Az érzem az élet sosehagyott békén.. S az élet kényszeres körforgása igán fárasztó köszönni sincs mindíg kedvem minek hagyján már békén meg amikor rabolták az időm a semmit mondó badarságokkal. A szó ebben a formában h ön gyilkosság ferditő lehet valaki csak szebb létezés óhajt és ez a lényeg :)
2019. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Nagymamám testvérének a férje.Felakasztotta magát,az indítékot nem tudja senki.Jószívű,egyszerű,de dolgos embernek ismertük.

A második egy lány ismerősöm volt,magára nyitotta a gázt.Vélhetően azért,mert túlságosan hitt a szerelemben,és nem jött neki össze.Okos,értelmes lány volt.

2019. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#6 remélem nem gondolod komolyan, ha van kedved nekem írj nyugodtan. Ha nincs kedved másokkal érintkezni még így sem azt is megértem.


Nem számítottam rá, hogy ilyen sokan írtok majd, meghökkentő ezeket olvasni. Főleg mert azt hittem az öngyilkosok többségének valami fájdalmas betegsége van és a testi szenvedéstől menekülnek.

2019. okt. 21. 18:50
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Ehhez képest a lelki szenvedéstől menekülnek. A lelki fájdalom ugyanúgy el tud vakítani, le tud bénítani mint a fizikai. Abszolút beszűkül az ember gondolkodása, lecsökken a találékonysága ilyenkor és minden olyan kilátástalan, kétségbeejtő: természetes, hogy így nem lehet rózsaszínben látni a jövőt. De most, hogy mondod, eszembe jutott, hogy egy ismerősömnek a nagyapja azért lett öngyilkos, mert ágyhoz kötött beteg lett és a felesége, akit korábban sokszor megszégyenített és megcsalt, revansot vett rajta: folyamatosan azt ismételgette, hogy na nézd, most rám szorulsz, én gondozlak stb., míg a pasas egyszer aztán jobban megtolta a gyógyszeradagot...
2019. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%

Exem apja. Csak a gyenge jellemű, életképtelenek lesznek azok. Az erős emberek továbblépnek.


csak egyetlen öngyilkosságot tudok megérteni,mikor valaki hajléktalan lesz,és inkább meghal.

2019. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!