Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Iskolások! Ti szerettek...

Iskolások! Ti szerettek tanulni vagy utáltok?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg a kettő közt?
2019. okt. 23. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nalam kb muszajkötelezö. Mint pl wc re menni. Alap dolog, nem agyalok rajta
2019. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizonyos tárgyakat imádok, ilyen az angol, olasz, irodalom, média. Ezekkel a szabadidőmben is szívesen foglalkozok.


Vannak tantárgyak, amiknek bizonyos részeit imádom, valamelyiket pedig halálra unom, ilyen a történelem, a földrajz, a vizuális kultúra, nyelvtan, a társadalomismeret.


Aztán ott vannak azok a tantárgyak, amiket kifejezetten utálok, például a kémia (igaz, már nem kell többé tanulnom), biológia, fizika.


Azt viszont érdemes hozzátenni, hogy egy tanár nagyon sokat tud számítani. Mint írtam, nem szeretem a fizikát, de a fizika tanárunk valami elképesztően jófej, ezért magukat, a fizika tanórákat élvezem.


Aztán fordítva is lehet, amikor egy nagyon ellenszenves tanár keseríti meg azt a tantárgyat, amit amúgy szeret az ember, de ilyenben még nem volt részem.

2019. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%
Az összes utál tanulni. Csak azért járnak be mert nem akarnak igazolatlant.
2019. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamit szeretek, valamit gyűlölök.

A törit szeretem, érdekel, leköt, de például irodalomból egy huszadik verselemzés, költő életrajz meg ilyen Antigóné érettségi tétel tanulásának gondolatától herótom van.

Meg a fogalmaktól. Egyszerűen utálom, mikor feladnak vagy 10 fogalmat, hogy abból dolgozatot írunk, tanuljátok meg. Az egyszerűen nem megy. Míg egy magyar meg egy töri vázlatot nyilakkal logikusan le tudok vezetni, hogy könnyebben megtanuljam, addig a fogalmakat hiába bontom 3 mondatba, alig megy a fejembe.

Egyébként ami érdekes vagy jópofának tartom, azt szeretem megtanulni. Például tesiből elméleti dolgozat, meg kellett tanulnunk az első olimpiától (1896) kezdve asszem 1972-ig sorrendben, hogy melyik országban és városban rendezték, vagy elmaradt-e és miért. Míg a többiek mondták hogy biztos nem fogják megtanulni meg lehetetlenség, én amolyan kihívásnak fogtam fel, úgyhogy leültem, és csakazért is meg akartam tanulni, és nagyon élveztem, olyan volt, mint egy memóriajáték.

2019. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!