Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell mindenből a legolcs...

Miért kell mindenből a legolcsóbbat venni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerős családban mindig mindenből a legolcsóbbat veszik. Dolgozik anyuka és apuka is, a gyerek 13 éves.

Volt, hogy összefutottunk a boltban, és néhány sor erejéig együtt vásároltunk. Sört is vették egy fél rekesszel 89 Ft-ért, üdítő helyett bolero port, minden másból saját márkást.

Öltözékben minden kínai boltos vagy piacos. Egyszer meg akarták venni az egyik régi fúrógépem, mondtam, hogy 7000 ért viheti, rávágta hogy "hát olyan drágán?" Ne viccelek, ő ennyiért kettő újat vesz, egyébként is 1500-2000 re gondolt. Azt hozzá kell tennem, hogy ez egy prémium kategóriás fúrógép, használt, de semmi különösebb baja nem volt, újonnan 35 körül volt.

Nyaralni sosem mennek csak a 20-25 km re lévő strandra, oda is azért mert ott 1500 a napi jegy, és fele annyi mint itt.

Kaját is visznek, busszal mennek, tehát az egész nap kB. 10 ezerből meg van. Van kB. 3-4 medence, de ők reggeltől kB. zárásig kint vannak.

Nem értem ezt. Annyit tudok, hogy nem minimálbéren vannak. Feleségével együtt 350-370 körül visznek haza, valahogy így beszéltük kB. fél éve.

Miért ennyire spórolósak? Egyszer amikor átjöttek Heinekent adtam nekik, ők pedig nézték "prémium quality, nem semmi, jó drága sör, én száz alatt veszem darabját a Tescoban, ugyanilyen, csak a doboza más". Tehát még kioktatják a másikat.


2019. okt. 23. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem kellene mások zsebében turkálni!
2019. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%
Azt hiszik, hogy ugyanazt kapják meg, csak olcsóbban. Mi bérgyártunk, Mo-n az összes sajátmárkásat mi gyártjuk egy típusú élelmiszerből, van, amelyik ugyanaz, csak más csomagolásban, de mind ugyanaz a silány minőség.
2019. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg tőlük. Felesleges ezen agyalnod, mert ez az ő életük, az ő pénzük.
2019. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Valószínű azért idegesít, mert kioktatnak, ahogy írod.

Ha legközelebb átmennek, adj nekik olcsó nasit és sört.

2019. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Sört 89 forintért sehol nem lehet venni. A doplájáért sem...
2019. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyeneket vesz.

2019. okt. 23. 20:48
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem igaz, hogy nem unod még ezt a témát? Semmi közöd az életükhöz. Ne írd ki többet, jó?
2019. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező! Az nem sör.
2019. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
87%

350 ezer bevétel egyaltalán nem sok egy 3 fős családban kamasz gyerekkel. Azt sem tudhatod, mennyi tartozásuk van, vagy mire gyűjtenek.

Én egy gyerekkel éltem kettesben Budapesten 300 ezerből úgy, hogy azért meg kellett néznem a dolgok árát, pedig saját lakásban laktunk.

A szüleim sem szerettek költeni, aztan felnőve kaptam tőlük egy tehermentes belvárosi lakást. Mindenkinek máshol van a komfortzónája. Nekik így jó, hagyd rájuk.

2019. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
Az ár és az érték egyeztetése sokszor egyéni megítélés kérdése. Ha a tapasztalatok alapján az olcsóbb is képes ugyanarra a teljesítményre , akkor semmiféle kifogás nem merülhet fel. Az ár megállapításában sokszor a divat vagy az újdonság játszik jelentős szerepet, ami a józan és tárgyilagos felhasználó számára viszont semmit nem jelent.
2019. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!