Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan réteg, embertípus...

Van olyan réteg, embertípus aki szigorúan legolcsóbbat vesz mindenből, vagy inkább spórolnak egyik-másik terméken?

Figyelt kérdés
tudom hogy sokaknak minden forint számít. az jutott eszembe hogy vannak olyanok akik szigorúan minden egyes termékből egy nagybevásárlásnál pl. az ottani sajátmárkás legolcsóbbat veszik mert az a legolcsóbb? pl. tesco value, vagy a sparnál a Sbudget stb. vagy inkább jellemző hogy valamiből veszenek picit drágábbat és másból olcsóbbat?
2018. jan. 9. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van. Nem is értem a kérdést.
2018. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kisnyugdíjas.
2018. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
azért kérdezem mert sokmindennél ott van az a lehetőség hogy ha már egy picivel többek költesz rá kapsz egy jobb hasonlót. az sem a legmárkásabb vagy legjobb, de élvezhetőbb mint a legallja. jellemzően élelmiszereknél ami így hirtelen beugrik
2018. jan. 9. 19:50
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs valasztasa, az nem tud kicsivel jobbat sem venni.

Hány olyan kérdés van itt is, hogy 2-300 forintja van naponta kajára.

Szerinted az 150 forintos kenyeret vesz vagy 220 forintosat?

2018. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
rááldozhat valamire egy picivel többet és akkor másból nélkülöz... bár lehet kevés pénzre elosztva ez sem jön ki a legjobban
2018. jan. 9. 19:55
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Persze hogy van. Egyébként ez nem csak emberfajtán múlik, sajnos van olyan, hogy a szükség rávisz, azt veszi az ember amire telik és van hogy mindenből csak a legolcsóbb jut. Mi a párommal például az utóbbi pár hónapban így éltünk ugyanis a külön költözés iskola mellett nem túl könnyű így muszáj volt meghúzni magunkat.


Amúgy én is próbálom mindig az olcsóbbat venni de inkább mindig az ár-érték arányt tartom szem előtt ez is egyfajta takarékosság végülis. Butaság csak a márkájáért megvenni valamit holott jóval olcsóbban is hozzájuthatsz ugyanolyan minőségű dologhoz. Viszont ugyanolyan butaság az olcsóbbat megvenni holott meglehet ha valamiből megveszem a drágábbat strapabíróbb tehát nem kell újra vennem, míg a gagyibbat többször is megveszem még meglehet drágábban jövök ki, gyakran ebbe a hibába esnek bele a spórolós emberek.

2018. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

De mit nem fogsz fel azon, hogy NINCS miből rááldozzon?!


Nekem is volt másfél évem, mikor kerestem 60 ezret, ebből 45 volt a rezsi, főleg télen, és oldjam meg 15-20-ból a havi kajámat.

Az napi lebontásban nincs ezer forint sem, és akkor mit csináljak?

Fagyjak meg télen, hogy legyen "jobb minőségű" kenyér, pl?


Örülj neki, hogy te nem vagy ilyen helyzetben, de sokan örülnek, ha utolsó héten vajas kenyérre telik, nem még minőségibb cuccra.

2018. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A pénztelenség mellett azért ott van a racionalitás is. Az ember megpróbálja tárgyszerűen kezelni a kérdést, persze ehhez időnként kell bizonyos "kísérletezés" is. Sokáig kínai edzőcipőket vettem, aztán amikor a legutolsónak a talpgumijáról kiderült, hogy radírgumi-szerűen kopik, megfogadtam, hogy inkább máshol veszek drágábbat. A kaukázusi kefir 10-20 Ft-tal olcsóbb a Penny-ben, így azt veszem. Érdekes módon a teljes kiőrlésű félkilós kenyér sokkal olcsóbb a CBA Prima-ban, azt veszem a Spar-os drágább helyett, holott a CBA általánosságban lényegesen drágább. Persze ehhez tegyük hozzá, aki ilyen módon takarékos, az általában más tekintetben is az: megstoppolja a kilyukadt zoknit, kifordítja az elfoszlott inggallért stb.
2018. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon szét kell nezni. Miota rajöttem hogy a ket kifli/ket majkrem pont annyiba kerul mint egy pékségi töltött pizza, ami laktat is, azota rájöttem, hogy a legolcsobb dolgok nem is legolcsobbak, csak szimplan silanyabb minoseg.
2018. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Persze. szerinted miért van 50x annyi az olcsó kenyérből és olcsó virsliből a boltokban?
2018. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!