Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember, mint élőlény miért...

Az ember, mint élőlény miért lett ennyire félresikerült?

Figyelt kérdés

A mai nap gondolkoztam és arra jutottam hogy...


Miért szükséges az emberi testnek napi 3 vagy több étkezés??


Miért kell az emberi szervezetnek az a javasolt 1,5-2 liter víz naponta?


Miért "pazarol" ennyire a szervezet ételt és italt illetően?


Tudom hogy az agynak sok energiára van szüksége, de azért mindennek van határa..



Példa...

Mai nap dél és 4 óra között megittam legalább 2L folyadékot + sokat is ettem...rá fél-1 órára folyamatosan csak wc-re járok huggyozni, és késő este már nagydolog is volt. Ez azt jelenti hogy azt a folyadék és étel mennyiséget kb éjfélre már ki is adtam magamból...


Miért nem lehet nekünk is kibírni és elraktározni zsírként a megevett dolgokat hetekig/hónapokig mint mondjuk a tévék/aligátorok/kígyók??


Másik példa...

Ha délben kb a hányás határáig eszem magam, és utána estig egyhelyben ülök is éhes leszek... Undorító az egész, így belegondolva is.


Engem nagyon felidegesít hogy folyamatosan enni inni azaz pótolni kell mindent, ráadásul nem is ehetünk meg bármit, mint az állatok, mert a gyomorsavunk is baromi gyenge ahhoz hogy bármit lebontson... + az ember az, akinek folyamatosan megkell dolgoznia az ételért, nem csak kimegyek lelegelni a füvet vagy a 4 napja rothadó patkányt megenni...


Szerintem úgy kiszúrás az egész ahogy van.

Már azzal is elégedett lennék ha heti MAX 1x kellene enni és heti 2x inni..


2019. nov. 3. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Eyg fórumon valaki kifejtette, hogy annyira undorodik attól, hogy ürítenie kell, hogy majdnem öngyikos lett miatta. Nem te vagy az véletlenül?
2019. nov. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hírnök ***** válasza:
13%

Pro primo


Vannak jógik, akik évekig nem esznek.

(persze nem él a szerinted "civilizált" világban, nincs Ájlfonja, internete, munkája stb.



Pro secundo


Ha már nem vagy jógi, és a bkv val utazol, hogy 12 órát dolgozz, vagy tanulj, akkor ez energiát emészt fel, amit be kell vinned a szervezetbe. (Az energia nem vész el csak át alakúl -egy kis fizika...)


Pro tercio

Semmi nincs elrontva, minden így van tervezve (uraljátok az állatokat, növényeket, sokasodjatok, fáradságos munkával fogod keresni kenyeredet stb. -hadd ne írjak 256 oldalt, olvass utána -Teremtés könyve Biblia Ószövetség)

2019. nov. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi baromságot rég nem olvastam...


Szüleid SEMMIT nem tanítottak? Ez nagyon gáz...

2019. nov. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Mert a Teremtő fércmunkát végzett.
2019. nov. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 dolgot utalok. Enni xarni aludni.
2019. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy betegségből adódóan gondolkodom ezen a dolgon én is folyamatosan. A gépek majdnem hasonlóan működnek, mint mi. Valahogy élni kell. Engem inkább a végtermékkel van problémám: az, hogy miért nem lehet másabb végterméke az embernek, mint ami van. Sokkal jobb lenne olyan ételek, aminek nincs végterméke.
2019. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért van, mert nagyon megváltozott, mit eszünk, az ételek egyre több finomított cuccal vannak tele, ami hamar lebomlik, hamar felszívódik.


Régen én is úgy voltam, mint te. Meg annyira ugrált a vércukrom, hogy ha nem ettem 2 óránként, ájulás közelbe kerültem.

Aztán egyszer betegség miatt diétáznom kellett, rengeteg addigi kaját, főleg műkaját el kellett hagynom, magamra főznöm.

Először baromi nehéz volt, de aztán ez azt hozta magával, hogy most már elég naponta egyszer-kétszer ennem(persze akkor jó nagy adagot), és sokkal tovább el tudja raktározni a szervezetem, mert nem olyat eszek, ami gyorsan szívódik fel. És ha meg is éhezek, akkor sem érzem, hogy mindjárt elájulok.


De annyira soha nem leszünk raktározók, mint a teve. Nem is minden állat olyan az élővilágban. Vannak olyan állatok, mint pl. a panda vagy a koala, amik nagyon kevés kalória tartalmú leveleket esznek, na nekik a nap nagy részében egyfolytában ennie kell. Még többet, mint nekünk. Ha így nézed, ők még "félresikerültebbek".

2019. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget is rég olvastam már. Az embert-sok más dolog mellett-az emelte ki az állatvilágból, hogy gyakorlatilag mindent meg tud enni, mindenből képes energiát előállítani a szervezete. ÉÉÉs a testtömegéhez képest egészen kevés ennivalóból képes SOK energiát előállítani.

A többi marhaságot inkább nem kommentálom, azért megjegyzem, hogy ha összevissza zabálsz, annak következménye lesz.

2019. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!