Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet ez? Mi baja velem?

Miért lehet ez? Mi baja velem?

Figyelt kérdés

Albérletben a lakótársam nem szól hozzám egy szót se. Tavaly költözött ide, előtte egy ideig egyedül laktam itt, azelőtt meg rokonnal de a lényeg, hogy ez a második évünk együtt.

Egyetemisták vagyunk. Tavaly sokszor beszélgettünk, hogy kinek mi a helyzet az egyetemmel, órák, tanárok, csoporttársak, ki mit csinált hétvégén, melyikünk mit olvasott, háziállatokról, gimiről, szerelemről, sok mindenről. Volt, hogy éjfélig beszélgettünk, nem egész délután de mondjuk 8, inkább 9 órától. Gyakran mentünk el együtt vacsorát venni, megvettük, elhoztuk elvitelre, addig is beszélgettünk. Egyszer-kétszer elmentünk vásárolni is de ha nem is mentünk sehova, mindig érdeklődtünk egymásról.

Nyáron nem laktunk itt, csak szeptemberben jöttünk vissza. Lehet az az oka az egésznek, hogy nyáron alig beszéltünk? Személyesen sose találkoztunk, csak messengeren írogattunk esetleg. Nekem kifejezetten problémás volt a nyaram, sok konfliktus, megoldandó helyzet összejött, ezért nem voltam valami jó kedvemben, szinte csak a párommal beszéltem szívesen, néha vele se. Szóval nyáron 1-2x beszéltünk csak, azt hiszem egyszer ő írt, hogy mizu, azután később meg én kérdeztem rá, hogy nála mi újság. Egyrészt, tényleg lekötöttök a problémáim, másrészt, nem voltam benne biztos, kíváncsi-e rám.

Szeptember óta lakunk most együtt megint de alig beszéltünk azóta. Volt olyan hét, hogy egyetlen egyszer szóltunk egymáshoz. Azt mondja, több a tanulnivalója, mint tavaly. Amúgy nekem is de szerintem attól még a héten egyszer, vagy akár kétszer megkérdezhetnénk egymást, hogy mizu. Meg, én volt, hogy felvetettem, hogy menjünk-e egy kávézóba, ahova régen jártunk (ott kávé is van meg "rendes" kaja is de inkább kávézó) de akkor pont nem ért rá, valami órája volt, amit áttettek. Máskor meg mikor érdeklődtem mit csinál, akkor is volt neki valami. Gondoltam, én nem hívom már, majd hív ha akar.


Mostanába mégcsak együtt se vacsorázunk itthon, ahogy régen. Vagy nem vagyunk egyszerre itthon, vagy épp akkor megy el valamelyikünk, mármint nappal, este meg vagy megint nem vagyunk egyszerre itt vagy esetleg ő csak a szobájában van, annyira nagyon nem látom, hogy szeretne velem kommunikálni és ennyi. Régen kijött enni és akkor legalább beszéltünk.


Lehet felnagyítok egy apróságot de szerintetek velem van baja vagy sokat tanul vagy megunt?

Most már unokatesója is ebben a városban tanul de nem hiszem, hogy mindig neki írogat, vele találkozik és azért nem szól hozzám.

Gondoltam, hogy haragszik de az meg nem hihető, mert egyszer pár almát tett nekem az asztalra, egy kis cetlivel, hogy nekem hozta. Én volt, hogy egy kis csokit adtam neki, hogy kifejezzem, hogy eszembe jutott, annak szerintem örült, mert "válaszolt" egy cetlin, egy másik héten meg ő adott nekem egyet, ugyanígy. Csak egy cetlivel.


Bocsi ha hosszúra sikerült de szerintetek mit csináljak? Hívjam el valahova? Mondjam, hogy elmehetnénk valahova ketten? Vagy konkrétan kérdezzek rá miért ilyen? Vagy hagyjam az egészet ahogy van?


2019. nov. 5. 16:50
 1/1 anonim válasza:
Mondd el neki, hogy hiányoznak azok a közös beszélgetések. Esetleg mutasd meg neki, amit most leírtál.
2019. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!