Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Optimisták, ti miről beszélget...

Optimisták, ti miről beszélgettek?

Figyelt kérdés
Mindig elég negatív voltam, de sokat fejlesztettem magam és az utóbbi időben kiegyensúlyozottabb vagyok, annak ellenére, hogy a körülményeim nem változtak. Automatikusan hálás vagyok sok apróságért, mondhatni elégedett vagyok és nincs kedvem szomorkodni. Viszont azt vettem észre, hogy így sokkal nehezebb beszélgetni. Nagyon sokaknak jól esik panaszkodni, amit megértek, nekem is az volt az alapműködésem, de pont emiatt, most nehezen tudok ezzel mit kezdeni. És a közös panaszkodás valahogy összehozza az embereket. Pletykálni meg sose szerettem, így abból is kimaradok. Ez csak nekem okoz gondot, és akkor még tanulok ezen a területen, vagy van alapja az észrevételemnek?
2019. nov. 7. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg nehezebb, de rááll majd az agyad. Mai beszélgetési témáink a munkahelyen:

- ideális volt az idő a biciklizéshez (azokkal, akik szintén biciklivel jönnek)

- mi volt a legjobb kaja a menzán

- hogy van az XY gyereke

- új kollégánk van, ki tanítja be, mit csinál most


Legalábbis amikre emlékszem. A sopánkodókat meg vagy kerülöd, vagy gyakorlóterepnek használod őket: minden negatív mondatukra mondasz egy jót. Az én nagymamám is ilyen, bármilyen témától el tud jutni odáig, hogy jaj a szegény afrikai éhezők (-> de milyen jó, hogy az oltásokkal meg tudjuk fékezni a járványokat), milyen rossz, ha valaki munkanélküli (-> de milyen jó, hogy a mi családunkban senkinek sincs ilyen gondja és akinek lenne, az számíthat a többiekre), és hogy ő mennyire fél a migránsoktól (erre nem igazán tudok mit mondani, mivel még 1 db-bal sem találkozott életében, csak a tévé ültette a fejébe a parát).

2019. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Munkámról, pozitív értelemben. Épületeket építünk, csomó szakmai és kevésbé szakmai dolgot látok, vicces történeteket hallok, plusz szeretem amit csinálok.


Mellette a terveimről, céljaimról, hobbijaimról. Például túrázás, kirándulás, mikor merre jártam, mit néztem meg. Ami nyilván senkit nem szokott érdekelni rajtam kívül :D

2019. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!