Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire kell komolyan venni,...

Mennyire kell komolyan venni, ha valaki azt mondja, nem kér semmit szülinapjára/karácsonyra, stb? Csak szerénykedik vagy tényleg komolyan is gondolja?

Figyelt kérdés
2019. nov. 8. 09:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Az esetekben, amikkel én találkozom, valóban nem kér.
2019. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy örülne neki, ha meglepnéd valamivel, de a legtöbben nem adnak le rendelést, hogy ezt és ezt kérik. Szóval ilye kérdezni se illik.
2019. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Vannak akik előre bejelentik hogy márpedig semmit se akarnak. De akkor meg az ember hülyén érzi magát hogy nem köszöntötte fel. Többek közt ilyesmire gondolok...
2019. nov. 8. 10:09
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én komolyan is gondolom. Nem vagyok ennek a híve, hogy anyagiakba verjük magunkat. Úgy is tudjuk, szeretjük egymást, kapcsolatban vagyunk stb (család, barátok, esetleg pár ha van). Többet ér nekem. :)
2019. nov. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem akar venni neked semmit a szülinapodon/karácsonyra. Ezt a mondatot mindig olyanoktól hallottam, akik nem törődnek az ilyesmivel anyagi vagy lustasági megfontolásból.
2019. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha rokon akkor inkább süss neki egy sütit.
2019. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg, hogy nem ajándékoztok egymásnak, kölcsönösen.
2019. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
3, ajándék nélkül is fel lehet köszönteni.
2019. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez ember függő, lehet csak tényleg nem akarja, hogy költs rá. Ennek ellenére vehetsz neki valamit, de akkor ne nagy dolgot, csak kicsit, de az legyen személyes.
2019. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Van vagy 40 rokonom. Ha mindegyik vesz nekem ajándékot, akkor azt viszonozni nekem kész csőd. Olyat nem csinálok, hogy valaki engem megajándékoz és nem viszonzom, mert tirpák dolognak tartom. Megbeszélni viszont meg lehet, hogy senki nem vesz semmit, elég a köszöntés.

Ha tehát valaki azt kéri, hogy ne ajándékozd meg, akkor ne ajándékozd meg, de köszöntsd fel szóban.

2019. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!