Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 990 ft-ért vennél söröket,...

Ha 990 ft-ért vennél söröket, kávét, teát, fröccsöt, stb. és ezressel fizetnél a pultnál akkor visszakérnéd a 10 forintot?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy vagyok vele, hogy ezt nem kérni kell, hanem alap dolog, hogy visszaadja. Aztán az esetek töbségében jelzem, hogy nem kérem a visszajárót vagy X összegből kérek vissza. Sokan így is visszaadják, akkor elteszem.


Az egyetlen ami bosszant, ha kérdés nélkül "benyelik" a visszajárót, azt meg szoktam jegyezni és olyankor vissza kérem. Ha nem köszönik meg azt is megjegyzem.

2019. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Akkor adnék egy forinttal is többet az áránál, ha valamilyen szolgáltatást is kapok, pl egy pincérnek vagy futárnak. Nyilván nekik nem 10 Ft-ot hanem normálisabb összeget. De a 10 Ft-ot visszakérném, illetve nyilván nem is kell kérni, szóval egyszerűbb is csak nem mondani semmit. Elég sok helyen végződnek 90-re az árak szóval könnyen ki tud jönni úgy.
2019. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vissza.Alapból vissza is adják.
2019. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérném vissza, bár mostanában szinte alig használok készpénzt.
2019. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérni nem fogom, de ha a kezembe nyomják elrakom.


Nincs kedvem furcsán oda szólni, hogy nyugodta tartsa meg a visszajárót vagy éppen ott hagyni a pulton, hogy majd pár perc múlva összeszedje.


Az a 10 forint nem elég, hogy igazán borravalónak lehessen nevezni.


Igazából csak kényelmetlenség az extra "használhatatlan" apró, szóval nem vissza kérni biztosan nem fogom sehol ha nem adják oda, sőt örülök neki.

2019. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Sok 10ft. a végén 100ft. lenne...
2019. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt tegyük hozzá, hogy legtöbb esetben nem 990 árak vannak, hanem 790, 890, 1790, 1890 tehát 100+ forint különbözetek is kijönnek, ha valaki nem kér vissza.


Nem mellesleg fordított esetben megkaptam már eladótól 5 vagy 10 forint miatt, hogy hiány lesz a kasszában. Mindezt úgy, hogy előtte napokban rendszeresen oda jártam és már több 100 forintnyit nem kértem vissza.

2019. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!