Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem merek egyedül elmenni...

Nem merek egyedül elmenni sehova, félek, hogy eltévedek, vagy bántanak. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
16/f Félek egyedül elmenni valahova, nagyon félek ,hogy eltévedek, lemerül a telefonom, és hát ja. nem tudom miért, nem direkt, de valahogy nem emrek egyedül intézni semmit, még a környéken sem, nemhogy pestre elmenni. autóval már mindent kívülről ismerek, tudom az utat, bárhova odatalálok, de gyalog, egyszerűen elvesztem az idő-távolság érzékemet, és nagyon megijedek, ha pl 5 perc séta után még mindig nem látom azt az épületet, amit keresek. Rettenetesen elkezdek félni. autóval ugye 2 perc és ott vagyunk... Mi lehet ez? hogyan tudom legyőzni?
2019. nov. 15. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Úgy tudod legyőzni, ha szembe nézel a félelmeiddel és elmész sétálni egyedül a városba. Nehogy azt mond már, hogy félsz lemenni egyedül a sarki boltba vásárolni?

Elméletben a szülőhelyedet már becsukott szemmel is ismerned kéne, hogy mi hol van.

Ha meg ismeretlen helyre mész, előtte bújod a Google-térképet, útitervet készítesz egy papírra, leírod, hogy hol fordulj be, hányadik utcán..stb. Én is ezt csinálom és nem tévedek el.

2019. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
dehogy járok vásárolni. szüleim mennek. sosem megyek ki a házból, anyám hülyének nézne, hogy mit csinálok.. sétálok? Bulizni nem járok soha, sosem voltam, nem iszom nem cigizek, utálom azt a társaságot, úgy kb az egész sulit.. De mégsem merek az utcára menni, mivan, ha lemerül a telefonom, eltévedek, hülyének néznek majd az emberek, ha megkérdezem ,hogy mi merre van
2019. nov. 15. 20:59
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Ez tuti valami fóbia.
2019. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Metionin ***** válasza:
64%
Pedig ezt úgy tudod legyőzni ha gyakorolsz, sétálsz, elmész gyalog olyan helyekre, ahová eddig járművel mentél.
2019. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
de nem tudok elmenni gyalog, mert nagyon nagyon messze van. És mondom, sosem mentem ki egyedül a házból, születésem óta, szüleim sosem dolgoztak, saját cégeik vannak, ők egész nap otthon vannak, csak néha mennek el ügyintézni. És anya minden nap elvisz és értem jön a suliba. 10.ben. tudom ,hogy nagyon gáz, de egyszerűen nem merek elmenni. Pláne nem vonattal.
2019. nov. 15. 21:07
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is valamilyen fóbia lesz, mindenképpen érdemes rákeresni.
2019. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Vegyél egy powerbankot
2019. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem szeretném szidni a szüleidet, de dicsérni nem tudom. (Finom voltam nagyon!)

Talán egy pszichológus segítene, ha már az önállóságban a szüleid nem támogatnak.

2019. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez bizony valamilyen fóbia. Pszichológus kellene neked.
2019. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nincs neked semmi fóbiád. El vagy kényeztetve, "búra alatt" neveltek és ha a szüleiden múlik ilyen is maradsz. Ezen nem segít a dilidoki csak az, ha a sarkadra állsz, felemeled a kényelmes feneked és elindulsz egyedül. A szüleid mit szólnak? Az nem érdekes, de ideje lenne hogy rádöbbenjenek, a kisbabájuk felnőtt, járóképes ember lett.

Egyébként is baromi egészségtelen folyton kocsival járni. A séta kell. Hülyeségektől félsz. A telefonod töltsd fel indulás előtt, annak egy napot ki kell bírnia alap esetben, annyit meg csak nem mászkálsz. Utbaigazitást meg nem háromajtós szekrény méretű állattól kell kérni . Attól nem félsz, hogy a négy fal között öregszel meg? Vagy mi lesz, ha nem lesznek a szüleid?

2019. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!