Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjünk azzal, aki...

Mit kezdjünk azzal, aki szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Van egy barátom. Elég közel állunk egymáshoz,de pechjére eléggé elbánt/elbánik vele az élet.

Egyik méky gödörből a másikba esik,hozzáteszem önhibájàn kívül. Meg sosem láttam ennyi balszerencsét egy embert érni.


Na már most,én elég gyakran segítek neki,amiben csak tudok. (Elsősorban nem anyagiakra kell gondolni) Nem hálátlan,nem telhetetlen. Mégis a segítségem semmit sem ér. Ha X katasztrófán túl van,vagy túl se van máris jön egy sokkal nagyobb Y csapás.


Nem akarok tőle elfordulni,viszont (èrthetően) annyira negatív és depressziós,hogy azt sokszor én is nehezen viselem (ez a cselekedeteiben is megmutatkozik). Ebben az esetbwn mégis mit lehetne tenni?


2019. nov. 18. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Milyen katasztrófák érték sorozatban, tudnál 3 példát mondani, csak hogy mit képzeljünk el. Biztosan nem hibás semmiben? Meggyőződtetek róla, hogy igazat mond, van, aki imádja sajnáltatni magát..
2019. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Okának csak kell lennie,ha ennyire egymás ut0ßn érik a sorscsapások.
2019. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha emberi kapcsolatok a téma, akkor irányítsd pszichológushoz (átverik, becsapják, nincs szerencséje, megalázzák stb)...
2019. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Válás (az exe csalta még anno)

Családi (a szülei ki akarják használni,ha nem enged,kidobják)

Anyagi (ex kisemmizte,nincs hova mennie még egy ideig,plusz a gyerektartás)

Társadalmi (mindenki pletykál a háta mögött,hogy mennyire szerencsétlen és lenézik őt)

Párkapcsolati (nemrég a barátnője szakított vele,mert nem jöttek ki jól)


Egyedül abban látom hibásnak,hogy manapság szándékosan temeti el magát. Ráadásul nincs rendben az egészsége sem,orvoshoz kellene mennie (komoly dolog miatt).

2019. nov. 18. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szakemberhez érdemes irányítani. A környezete valamiért úgy gondolja, hogy mindent megtehet vele, biztosan jó ember, aki önfeláldozó, kedves és folyamatosan így jár.
2019. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

13:39


Tehát aki jó ember az menjen szakemberhez?Mégis miért nem a legalja ember megy szakemberhez, hogy észhez téritsék, hogy nem bántsák az ember társukat.

2019. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert aki kihasználja a másikat, gátlástalan, szemétkedik, az nem fog szakemberhez menni. Aki viszont jó ember és bármit meg lehet vele tenni, neki fontos, hogy legyenek határai. Az, hogy valaki szakemberhez fordul nem azt jelenti, hogy "valami baj van vele"... Tudok én is nem egy olyan esetet, amikor valakit kiközösítettek például iskolában és a tanár a kiközösítettnek mondta, hogy menjen szakemberhez, holott a kiközösítők, akik intézték ők szorultak volna kezelésre, mert élvezték, amit csinálnak, sőt annyira, hogy egyikük felnőttként ugyanezt teszi közel 40 évesen is.
2019. nov. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is próbàlok mindig mindenkinek megfelelni, főnöknek, munkatársaknak, szomszédnak. Fiatal korom rengeteg tanulással telt, egyetem, nyelvvizsgák, tanfolyamok stb. A munkàban is maximalista vagyok, becsületes voltam egész életembe. Mégis jönnek a pofonok gyász, betegségek, sok minden nem úgy alakul ahogy szeretném, pedig igyekszek. Azok érvényesülnek jobban, akik lopnak, csalnak, hazudnak, agresszívek, mindenen és mindenkin átgázolnak. Elvileg keresztény demokrácia van. De hol van itt a kereszténység lényege, a szeretet, egymás megbecsülése, nem kihasználása. Megy a gyűlölködés ezerrel mindenki mindenki ellen. Mindenki földi dolgokba kapaszkodik, a vagyon harácsolása mindenáron. Pedig ezek múlandó dolgok, a túlvilágra semmit nem viszünk magunkkal. Bármink volt is, az semmit nem ér ha meghaltunk. És az élet rövid. Nem tudhatod van-e holnap. Sokszor nem a koros megy, hanem a soros. Rövid kis életünket nem kellene gyülölködésre, harácsolásra, egymáson való átgázolásra használni.
2019. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Őszintén? A személyiségén kéne változtatni, ha az a “hagyja” magát típus.


Ha nagyon-nagyon segíteni akarsz neki, akkor mondjuk elmentek egy olyan helyre, ahol nem számítanak az emberek (szórakozóhely), igyekszed kilökni őt a komfortzónájából, ráviszed a sportra (az emberek nagyon alábecsülik az edzés erejét) és legfőképp, ha nagyon rossz a helyzet, elviszed egy errre képzett doktorhoz.


Bennem nagyon ért egy ideje az a “b****a meg a világ” dolog. Ha senki sem rendes velem, r*****anak meg. (már nem tudom mi számít trágárságnak)


Rájöttem, hogy az embereknek nem kell a segítségem.

Hogy mondjam. Elvileg civilizációban élünk, gyakorlatilag az emberek többsége ösztönlény, csak kicsit bonyolultabb fokon, társadalomban.

Ezt azért mondhatom el, mert magamon is észreveszem azokat a megérzéseket (ez a gyerek egy gyökér, hülyeségeket beszél), csak bennem megvan a tudatosság ezen szempontból, az az önreflexió, sőt, nem csak a külvilág, hanem magam iránti szkepticizmus, hogy ezek ellen dolgozzak.

2020. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!