Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van bármi értelme az életnek,...

Van bármi értelme az életnek, ha az csak a napról napra tengődésről, vegetálásról szól? 25f

Figyelt kérdés

Egész eddigi életemben csak negatív élmények értek, soha egyetlen kis pozitív élményem nem volt. Ennek következtében elvesztettem a motivációmat minden iránt, csak napról napra tengődök, nincsenek céljaim, nem érdekel semmi. Egyszerűen ronda vagyok, béna, szerencsétlen és ostoba, minden létező tulajdonság, ami gátolja a modern társadalomban történő érvényesült, bennem egyesül.

Mivel rettenetesen ronda vagyok, a lányok is mindig csak kinevettek, megaláztak, elutasítottak, évekig próbálkoztam sikertelenül, soha nem jött össze semmi. Pár évre a fejembe vettem, hogy kigyúrom magam, rendszeresen jártam konditerembe, meg annak megfelelően étkeztem, de abba is belefásultam, mert komolyabb eredményt nem hozott, persze izmosabb lettem, de 3 év alatt sem tudtam egy vonzó testalkatot kialakítani, ami másnak "csak úgy" adatik, nem is sportol semmit. Ezt a frontot teljesen feladtam egy ideje, nem sportolok semmit, nem is próbálok csajozni sem.

A munka terén ugyanúgy sikertelen voltam mindig, egyszerűen sehova tudtam bekerülni, egyetlen munkahelyre sem, annyira nyomorult és béna vagyok, hogy ha esetleg az interjúig el is jutottam, onnan nevetve küldtek el, hogy mindenre alkalmatlan vagyok (kézügyességet vagy testi erőt igénylő fizikai munkára a bénaságom és gyenge erőnlétem miatt, a jó megjelenést, határozottságot, magabiztosságot, kommunikációs készségeket igénylő munkákra pedig a rondaság, bénaság, önbizalomhiány, halk beszéd tesz teljesen alkalmatlanná). Próbáltam tanulással javítani a helyzeten, hogy legalább értsek valamihez, nagy nehezen kipréseltem magamból egy diplomát, de kiderült hogy ebbe is szerencsésen beleválasztottam, az előzetese hitegetés ellenére semmit nem ér, teljesen mindegy lett volna, hogy ha azt a rengeteg pénzt, időt, energiát nem pazarlom el feleslegesen ennek a diplomának a megszerzésére, mert szó szerint semmit nem lehet vele kezdeni, a lehető legrosszabb választás volt. Ezzel aztán végképp elment a kedvem a tanulástól és a munkától is, előbbivel úgy vagyok, hogy minek tanuljak, amikor feleslegesen törtem magam éveken keresztül, majd belerokkantam az egyetem elvégzésébe, erre nem ér egy lyukas garast sem ez a sok kínlódás. A munkát meg teljesen esélytelennek érzem, mivel mindenre alkalmatlan vagyok a fent felsorolt tulajdonságok miatt, illetve nincs a kezemben egy épkézláb végzettség sem, hiába tanultam, én hülye. Nincsenek ismerőseim sem, akik segíteni tudnának, senki nem barátkozott velem, mindenki próbált elkerülni, ahogyan csak tudott. A munkáltatók szemében is csak szálka ez a tutyi-mutyi, elfuserált jellem, valamint a groteszk, torz külső.

Nem látok sok esélyt arra, hogy nekem valaha is normális életem lesz, az emberekből egyszerűen érzem a megvetést, utálatot irántam, bárhol járok, soha nem fognak befogadni, megtűrni egy munkahelyen, pláne barátkozni velem, szóval maximum hajléktalanként fetrenghetek majd egy padon életem végéig.



2019. ápr. 25. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ezt úgy hívják,hogy tanult tehetetlenség. Akik megéltek sokszor kudarcot,elutasítást,azok egy idő után már nem próbálják meg újra,nem tesznek saját magukért,mivel úgy gondolják,hogy úgy se sikerülhet,mivel ezt tapasztalták.
2019. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Külsődet, fizikumodat kell rendbe rakni. Az hat ki mindenre, azért nincs önbizalmad, azért vagy szerencsétlen.
2019. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezen már nincs mit javítani.
2019. ápr. 25. 10:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szokott sikerülni soha semmi, ha felvágásból akarsz elérni valamit, amint megnő az ember arca, visszalejt. Megáll a fejlődésben. Ez igaz utána járhatsz, akár a történelem, sport, zene, és számos életterületen ez tapasztalható.
2019. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok én felvágni semmivel, csak egy normális életet..
2019. ápr. 25. 11:20
 6/10 anonim ***** válasza:

A hozzád hasonlókra mondják azt, hogy segíts magadon, az Isten is megsegít. Ha nem kapod össze magad, senki nem fog ebből kihúzni. Durván depressziós vagy, semmi nem jó neked, mindent borúsan látsz, még azt is, amit nem feltétlen kellene. Szerintem menj pszichológushoz, mert komoly gondok vannak a világszemléletedben.


Én korodbeli vagyok, nagyon rossz családból jöttem, anyagilag alsó középosztályból, tehát nem voltunk eleresztve, ráadásul anyám érzelmileg folyton terrorizált, a húgom meg egy elzüllött drogos volt, akivel folyton csak a gond volt. Én mindig is éltanuló voltam, aztán szülői nyomásra (drágábbat, messzebbit nem fizettek volna) elmentem egy semmitmondó egyetemi szakra. Senki nem szólt, hogy minimálbért fogok kapni vele. Kicsit hibáztatom is ezért a szüleimet, mert karrier témában nem egy egyetemet választó 17 évestől kellene várni a csodát, önállóan. Osztálytársaimat utáltam, később az egyetemi szaktársaimat kevésbé, de őket sem sajnálom, hogy nem tartjuk a kapcsolatot. Szüleim azóta is lehúzni próbálnak, a húgom meg rajtuk élősködik. Az egészségem katasztrófa, folyton van valami bajom a rengeteg öröklött betegség mellett. Párom van, azon az egy téren nincs gond, ráadásul nagyon jól keres (együtt építettük fel, nem csak beleültem a jóba), így most elég magas színvonalon tudunk élni. Csakhogy a család meg majd megőrül a tudattól, hogy nem csövesként végeztem. Barátaim nincsenek, nem is nagyon vágyom rájuk, mert attól tartok, ők is csak féltékenykednek majd, mint a család. Inkább elvagyok a hobbiimmal, rengeteget kirándulunk, teniszezünk, fotózni kezdtem... feltalálom magam egyedül is.


Csak rá akartam világítani, hogy másnak is van baja, másnak is vannak rossz dolgok az életében, néhányunknk sok is, mégsem törünk össze, mégsem látjuk ennyire rossznak az életünk.

2019. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Neked van munkád és párod is, tehát eleve nem vagy rossz helyzetben. Ezzel a végzettséggel én még minimálbért sem kapok, pedig annak is örülnék, de sehova nem vesznek fel. Nekem sem szólt senki, hogy ne erre a hülyeségre menjek...pedig jó lett volna néhány tanács. Tehát már most totál csöves vagyok.
2019. ápr. 25. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom jót tenne-e, ha el kezdeném mondani, mit kezdj tenni, hogy javuljon a helyzeted. Úgy hiszem ez jelenleg felesleges. Mélyen vagy, padlón vagy. Ebből az állalotból csak akkor fogsz kitörni, ha átkattan vmi az agyadban és újrapróbálsz mindent: A munkaszerzést, a külsőd javítását, a csajozást, stb. Amíg nem vágsz neki ezeknek újra és újra, legyűrve minden kudarcélménynek a hatását, addig nem változik semmi. Ha pedig ezek után is úgy érzed se te, se senki élő ember nem tud rajtad segíteni: Akkor már csak Isten tud rajtad segíteni.

L

2019. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy torz? Nekem volt ilyen külsejű párom, és nem a kinézete zavart, hanem a megfelelési kényszere, és a görcsös életvitele. Van nagyon gnóm, alacsony, köpcös ismerősöm is, aki viccnek veszi az egészet, és leírhatatlanul sikeres ember. Állítsd át az agyműködésed.
2020. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Légy kemény. Lekellene foglalnod magad valamivel a jó sok sport pl súlyzós edzés futás biciklizés rendbe hozna es vitaminok szedése. Igyál jó kis erős kávét reggell azis hangulatjavitó es hallgas olyan zenét ami tetszik. Munkát kellene találj. Ne feszülj stresszelj rá a dolgokra nagyon bevagy parázva fiatal vagy sehonnan nemkéstél el.
2020. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!