Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit érdemes tenni, ha 25...

Mit érdemes tenni, ha 25 férfiként évesen rendkívül félek a betegségektől és állandóan ráparázok arra, hogy valami gond van?

Figyelt kérdés

Egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok, szeretem a munkámat is, így a munkahelyi stressz sincs. Szűrővizsgálatokra többfélére járok, és a háziorvosommal is konzultálok.


Ennek ellenére, amikor évente kb. egyszer elkapok egy max 2 napig tartó náthás megfázást, onnantól kezdve 2 napig a létező legrosszabb betegségek eshetőségei jutnak eszembe. Rendkívül aggódom, hogy "nem vagyok halhatatlan", hogy fiatalon ér véget az életem, pedig a fentieken túl sem nem iszom, sem nem dohányzom, sem nem drogozom, kicsapongó szexuális életem sincs..


2019. nov. 19. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Annyira nem rossz a helyzet, mert ha hipochonder lennél, akkor nem betegen is kitalálnál magadnak dolgokat. A férfiakra egyébként is jellemző, hogy náthával meg akarnak halni..

Tudatosítsd magadban, hogy rosszul reagálsz ilyen helyzetekre, hogyha felmerül ne ragadjon el a képzeleted, ha ez egyedül nem megy pszichológus segíthet.

2019. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Vagy állandóan orvoshoz mászkálsz, és úgysem nyugszol meg soha, vagy végre rászánod magad egy pszichológus vagy egy pszichiáter meglátogatására: jót tenne anyuka ellen. Ugynanis ő az, aki a lelkedet rágja, kedves.


25 évesen nem vagy halhatatlan, de 3 évesen sem az, ha egy genetikai gubanc elvisz. De ha 25 évesen azon agyalsz, hogy nem vagy halhatatlan és nem élsz, akkor azt veszed észre, hogy 86 évesen, visszanézve az életedre, rájössz arra, hogy végigparáztad az életedet - a semmiért.


És tényleg nem vagy halhatatlan - a lelked azonban az. Ez a tested csak a mostani ruhája, csak a jelenlegi szerephez kell, amit maganka választottál. Vigyázz rá, de ne légy a rabja. A lélek az első, mindig és nem a test! Ha a lelked beteg, a tested is az lesz. Nyugi!

2019. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
el kell fogaqdnodm pedig, egyszer meghalsz. talán holnap, de addig tegyél meg mindent az egészségedért.
2019. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak nőben.

Amíg nem viszed túlzásba, szerintem nem akkora gond, különben is, mindenki javasolja a szűrővizsgálatokra járást.

Én évente szoktam menni fogorvoshoz, nőgyógyászhoz szűrésre, kb. két évente kérek egy vérvételt, pár évente, ha gyanús kapcsolatba kerültem pasival, std szűrésre is megyek.

Anyajegyeket leszedettem, káros szenvedélyeket én is kerülöm, napi mozgást beiktatom.

Én így érzem jól magam.


Én nem amiatt aggódom, hogy véget ér egyszer az életem, mert nyilván, csak jelentősebb életminőségbeli romlást nem szeretnék a nemtörődömségem miatt, hogy pl. nem mentem időben szűrésre.


Jó tanács : neten ne olvass semmit, ha tényleg rosszul érzed magad, akkor menj orvoshoz, szerintem ezzel semmi gond.

2019. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!