Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van állandóan bűntudatom?

Miért van állandóan bűntudatom?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, egyetemre járok szeptembertől. Mióta egyetemre járok nagyon gyakran bűntudatom van. Csak hirtelen rámtör, és rosszul érzem magam, fáj a hasam, de főleg inkább izzadok. Véletlenszerűen fordul elő, pl. miután valahol kaját vettem stb.

Nem vagyok a legjobb tanuló, de nem vagyok rossz se, átlagos affinitásom van a tanuláshoz. Mikor érzem hogy kell tanulni, akkor tanulok, de pihenni is szoktam. Ilyenkor is előjön a bűntudat. Az őszi szünet egy jó példa rá. Tanultam pár napot őszi szünetben, de a végére bűntudatom volt hogy pihentem. Nagyon rossz érzés, mert néha mikor kikapcsolódnék akkor tör rám. Sosem tudom eldönteni hogy eleget tanulok-e vagy hogy elég jó vagyok-e. De az eredményeim alapján azt kéne leszűrnöm hogy nem kéne ennyit idegeskednem, pedig idegeskedek.

Elég szerencsés vagyok, mert koliba bekerült, és a szüleim fizetik a költségeket, de pl. laptopot magamnak vettem nyári munkából. Néha emiatt is bűntudatom van, hogy szüleim finanszírozzák a dolgokat. De hát nekem is megkönnyíti az életem, meg megpróbálok felelősség teljesen bánni a pénzzel, nem szoktam piálni járni se, csak hetente egy sör max.

De mégis bennem van a szorongás (a kérdőjel) hogy, biztos jól csinálok-e mindent... Szóval igazából általánosságban, azért van bűntudatom, mert minden anyagi támogatásom megvan. Meg igazából nem csak anyagi, mert azért szüleim próbálnak, bíztani meg segíteni amiben lehet, de néha ezért is rosszul érzem magam. Pl. hazamegyek koliból hétvégére, és anyám kimossa egyből a ruhákat, megkérdezi mit vegyen a boltból, utaljon-e pénzt, megyvagyok-e mindennel. És rosszul érzem magam, mert tudom hogy nekem így a legjobb, nem kérhetem azt hogy hagyjanak békén, sokkal könnyebb így az egyetemen nekem, hogy támogatnak, csak attól félek hogy csalódást okoz vagy nem tudom... Nehéz leírni, ilyen folyamatos szorongás...


Köszönöm ha elolvastad! Igazából lehet nem jól összeszedett szöveget írtam, abban reménykedek, hogy aki volt hasonló szituációban az tudja mit érzek, és lehet tud segíteni.



2019. nov. 19. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
44%

Azért van bűntudatod, mert tudat alkatt azt érzed , kihasználod a szüleidet, meg hogy lehet meg sem érdemled ezt a törődést, mert nincs jövedelmed (ösztöndíj?), meg talán nem is tanulsz eleget.

Ezeket gondolod, vagy érzed, pedig nem kellene.


Tudatosan döntsd el, hogy,ha majd a szüleid idősek lesznek és ők szorulnak a te segítségedre, számíthatnak majd rád.

Az első év azért is nehéz az egyetemen, mert bele kell rázódnod abba, hogy egyetemista vagy, meg kell szoknod a tanulást, vizsgázást, stb., de már másod évesen rutinosabb leszel. Addigra pontosabban tudni fogod, mennyi pihenés kell, és mennyi idő kell 1-1 tantárgyra.


Szóval a szüleid szeretnek, szeresd őket te is , és fejezd is ki, és lépésről-lépésre haladj szépen előre!


Sok sikert!



Most annak van az ideje, hogy ők segítsenek (hála Istennek, hogy tudnak és akarnak), meg, hogy tanulj, de nem az lenne a legjobb, ha túlhajszolnád magad, meg kell találnod a helyes arányokat, hogy kiegyensúlyozott legyél.

2019. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!