Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jobb matekból?

Hogyan lehetnék jobb matekból?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1 évben úgy ellustultam, egyszerűen amikor az iskolában elkezdett nehezebb lenni a tananyag, nem érdekelt, és már órákon is alig dolgoztam, és már több, mint 1 éve nem foglalkozok matematikával, és szerintem teljesen elfelejtettem mindent, csoda, hogy tudom az alapokat, jelenleg általánosban bukásra állok matekból, és szeretnék javítani. Valami ingyenes tipp, hogy fejlesszem magam matekból? Egyszerűen nincs ötletem hol kezdjem. Ilyen 6./7. osztály körüli szintre gondolok.

2019. nov. 22. 21:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: nem vagyok diszkalkúliás, szóval nem emiatt vannak matek problémáim.
2019. nov. 22. 21:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom órán vettéket az anyagot, így az osztályból valakinek van rendes átlátható jegyzete. Kérd el tőle és kezdj el azok alapján gyakorolni.


Olvasd végig miket vettetek az utóbbi időben. Nézd át a könyveid is. A matek könyvekben egész biztosan vannak levezetett példák. Azok alapján már neten is kereshetsz további gyakorló feladatokat.


Ha jó fej a tanárod, akkor tőle is kérhetsz segítséget. Ő egész biztosan tudja merre indulj el.


Sok sikert! :)

2019. nov. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom így, köszi a gyors választ! :D
2019. nov. 22. 22:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vedd elő a tankönyvedet!

Leckénként vedd/ismételd át a benne levő anyagot!

Oldd meg a könyvben levő mintapéldákat!

Ellenőrizd a megoldást!

Tanuld meg a mintapéldákat és a megoldásukat!

Oldd meg a gyakorló feladatokat!

Tanuld meg a gyakorló feladatokat és a megoldásukat!


A fentieket ismételd folyamatosan!

2019. nov. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom ezt az oldalt: [link]


Plusz Obádovics Gyula - Matematika könyve.


Kapd össze,legyen az is motiváció, hogy matek kell a legtöbb piacképes szakmához,amivel normálisan tudsz pénzt keresni.

Pl: programtervező informatikus,mérnökinformatikus,elemző közgazdász.

2019. nov. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!