Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy munkakozvetito elkerte az...

Egy munkakozvetito elkerte az adataimat de nem tud segíteni hogy munkam legyen, át lettem verve? 20l

Figyelt kérdés

Fura volt hogy nem kellett be mennem hozzá az irodaba csak felhivott es ott meg adtam neki minden iratomat, szemelyi szam stb.

Utána hív hogy valami nem jó és nem tudok oda menni interjúra amit beszeltunk.

Tudja minden iratomat, egy munkakozvetito es nem tud egy gyari munkaban segiteni.

Át lettem verve?

A szemelyes adataimmal tud valamit csinálni?


2019. dec. 2. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk pont a személyi szám nem tudom, miért kellene neki.

Azt gondolnám, kér egy önéletrajzot, vagy iskolák, képzettségek felsorolását, ill. az eddigi munkahelyeket, munkatapasztalatokat.

Nem hinném, hogy a személyi számmal vissza lehet élni. Ami a legfontosabb: a bankkártyád és bankszámlád adatait ne add ki megbízhatatlan embernek.

2019. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szemelyi szam??? nem tudom, ez melyik orszagba kellhet, en Angliaba jottem ki, a national insurance number igenylesenel csak a taj szamomat kertek. munkahely lefenymasolta az utlevelemet, es ennyi. nem kerte senki se a szemelyi szamomat, se a szemelyigazolvanyom szamat, a szuletesi anyakonyvi kivonatom se erdekelt senkit. szoval ez a kozvetito nekem minimum gyanus
2019. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A taj számot is elkérte
2019. dec. 2. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem is találkoztál vele, csak így telefonba lediktáltad az adataidat? Soha nem hallottam ilyenről. Személyi számot max akkor kérnek, ha már a munkaszerződést írod, nem?

Szerintem sem nagyon lehet visszaélni vele de nagyon furcsa

2019. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az furcsa, hogy telefonon keresztül kérdeztek ki, és személyi adatokat kértek. Menj be az irodájukba mindenképp és kérdezz rá. Nem írtál alá semmit, az igaz, de az eljárást nem értem. Normál munkaközvetítő nem telefonon veszi fel az adataidat, hanem személyesen kitöltött és aláírt nyomtatvánnyal, amiből kapsz egy példányt, és amelyikben szerepel az iskolai végzettséged, milyen munkát vállalsz (ezek szerint akár gyárit is). Melyik cég? Menj utána személyesen, mert bizony lehet, hogy tényleg átvertek. Ez így olyan, mint halottnak a csók. Semmit nem ér.
2019. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjél el a rendőrségre, mert az is lehet, hogy konzum lányokhoz próbálnak gyűjteni naiv lányokat vagy az is lehet, hogy hamis személyiket gyártanak más emberek személyiségéhez. Milyen munkaközvetítő? Leinformáltad őket?


Egy munkaközvetítő nem kérhet ilyen adatokat, a munkaközvetítő weboldalakon is csak feltöltik az emberek az önéletrajzukat, de a munkáltató ceggel szerződnek, ergo ők csak közvetítenek, jogosulatlanul nem tarthat magánál semmilyen adatokat, pláne a GDPR törvényt is nézve, és bizonyos adatok tárolásához engedélyek kellenek, üzleteknél is, és kötelesek a személyiségi jogokat tiszteletben tartani, etc.


A munkaügyi központ ugye hivatalos szerv, ott már nem emlékszem anno, hogy volt, de ott is csak akkor kértek ilyen adatokat mikor munkanélkülit küldtek.


Szerintem csekkoltasd le rendőrséggel őket, mert nagyon gyanús.

2019. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így gyanús. Munkaközvetítők is levédik magukat, mint mindenki más mert az esetek jó részében alá kell írni már egy papírt, hogy hozzájárulsz a személyes adataid kezeléséhez.
2019. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!