Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 évesen egyetemre menni?

30 évesen egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Van -e értelme szerintetek?


Nincs érettségim sem, szakmunkást végeztem, az érettségit is le kéne tennem, utána pedig egyetemre szeretni menni, BA képzés után pedig akár MA képzésre is.


Hát így elég hosszú idő lenne, van értelme szerintetek, megcsinálható ennyi idősen?


Az érettségit még megcsinálom levelezőin, az nem probléma, de az egyetemen amilyen szak érdekel, ott csak nappali képzés van...


Ráadásul mire befejezem addigra negyvenvalahány éves leszek. És azért egyetem mellett valamennyit dolgozni is kéne, hogy eltudjam tartani magamat...


Nincs gyerekem sem családom, nem is tervezek, így talán ebből a szempontból könnyebb, több időm van.


Esetleg valaki ennyi idősen változtatott az életen, és belekezdett valami másba?


Köszönöm.


2019. dec. 2. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok a helyzetedben, de amikor egyetemre jártam, a 70 főből a karon 12-en voltak 30 felett, ebből a fele negyven felett. Legtöbben kiégtek a korábbi szakmájukban és teljes váltást akartak, mindegyiküknek sikerült. Sose késő elkezdeni szerintem.
2019. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a dolog, hajrá!
2019. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ha most 30 vagy,akkor csak ~37 éves leszel mire végzel,nem negyvenvalahány. Egyébként simán belekezdhetsz még. 40+ évesen sem vagy még öreg. Sajna a csak nappali képzés szopás :( Én 32 évesen kezdtem el egyetemet. Bár levelezős képzésre jártam (mérnöki). Úgy nem gáz. Nappalin nem kezdtem volna el mivel nem volt annyi tartalék pénzem :(
2019. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Mindenkép biztatlak, ha van motivációd, akkor sikerülni fog.

Nekem anyukám 2 gyerek és munka mellett érettségizett le 35 évesen, előtte 4 évet tanult. Te is meg tudod csinálni! Sosem késő, csak egy életünk van, abból kell a legtöbbet kihozni. Ez a kérdés most nekem is motivációt adott, hogy folytassam a tanulmányaimat, nekem is le kellett volna már diplomáznom, de az élet közbeszólt, nem szabad feladni! Sok sikert kívánok! És ki tudja, lehet addigra már lesz levelező képzés az adott szakon, folyamatosan változik az oktatás.

2019. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megéri.
2019. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, van értelme. Lásd a külföldi emberek mintáit, akik még idősebb korukban elmentek tanulni.
2019. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Megérheti, de nem biztos. Érdemes átgondolnod, hogy pontosan miért is akarsz egyetemet végezni. Pénz? Megbecsülés? Kevesebbet kelljen dolgozni? Ha a pénzről van szó, akkor nem biztos, hogy megéri. A diplomás bér jóval alacsonyabb, mint ami a szóbeszéd, bár azért valamivel több, mint a munkások bére. Ki kell számolni, hogy mennyi áldozattal jár a nappali képzés és mennyi a megtérülési idő, aztán el lehet dönteni. Személy szerint én ilyen idősen inkább valami nagyon komoly hiányszakmát tanulnék ki a gyorsabb anyagi megtérülés miatt, de ez az én véleményem. Attól viszont nem kell félni, hogy kilóg az ember az egyetemista közegből, mivel rengeteg harmincas jár egyetemre. Teljesen normális dolog.
2019. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sima ügy. Amikor én jártam volt egy pasi ötven felett is a szakon,a lánya isbodajárt.
2019. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak ne húzd tovább azbidőt.
2019. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó pap holtig tanul.
2019. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!