Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 évesen egyetemre menni?

30 évesen egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Van -e értelme szerintetek?


Nincs érettségim sem, szakmunkást végeztem, az érettségit is le kéne tennem, utána pedig egyetemre szeretni menni, BA képzés után pedig akár MA képzésre is.


Hát így elég hosszú idő lenne, van értelme szerintetek, megcsinálható ennyi idősen?


Az érettségit még megcsinálom levelezőin, az nem probléma, de az egyetemen amilyen szak érdekel, ott csak nappali képzés van...


Ráadásul mire befejezem addigra negyvenvalahány éves leszek. És azért egyetem mellett valamennyit dolgozni is kéne, hogy eltudjam tartani magamat...


Nincs gyerekem sem családom, nem is tervezek, így talán ebből a szempontból könnyebb, több időm van.


Esetleg valaki ennyi idősen változtatott az életen, és belekezdett valami másba?


Köszönöm.


2019. dec. 2. 17:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha eltökélted magad akkor csináld. Az érettségit mindenképp. Az az első lépés. Utána majd látod. Addig járj nyílt napokra, lépj be egyetemi facebook csoportokba, járj utána milyen a.szak, nézz meg több szakot. Meg felnőttkepzest, tanfolyamot is. Aztán ha tetszik valamelyik kezd el. Nappali mellett nem egy álom dolgozni, igazából elég szívás. Sőt nem biztos hogy lesz rá időd. Szaktól is függ. Azt kell nézni hogy pár év szívást megér e az egész. Ha úgy gondolod igen hajrá.
2019. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem két ismerősöm is van, akik több mint 40 évesen kezdték az egyetemet.

Az egyiknek nincs gyereke, a másik viszont családapa.

Én most 25 vagyok, úgy tervezem, hogy jövőre megszerzem az angol nyelvvizsgát, és utána én is elkezdem a fősulit.


Sosem késő elkezdeni!

2019. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Ismerősöm 50 évesen diplomázott a jogon, úgyhogy 30 évesen még simán visszamehetsz.
2021. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!