Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Két tárgyból is bukásra állok...

Két tárgyból is bukásra állok az első szemeszteremben. Kérlek mondanátok valami biztatót?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem a világvége, de most ezt érzem, hogy az. Kérlek, nyugtassatok meg, hogy lesz ez még jobb is. Már van egy diplomám és azt hittem gyakorlott vagyok és lazán veszem majd az akadályokat, de most a teljes stressz és elkeseredés úrrá lett rajtam, főleg, hogy most már én finanszírozom a tanulást és a tartalékaim nem elegek egy év csúszásra. Igazából most még nem csúsznék, de így a harmadik szemeszter nagyon kemény lesz.
2019. dec. 9. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van már egy diplomád, akkor tudod, hogy ez semmit sem jelent. :)

Most kezdhetném azt ecsetelni, hogy mennyire visszás dolgok is vannak az oktatásban, már ami az osztályozásokat illeti. Vagy azt is, hogy egy vizsgaeredmény rengeteg tényezőn múlik, amiből csak egyetlen a tudásod. Nézd meg, hogy hol csúsztál el, mi az, ami miatt nem sikerült, és azok próbálj meg javítani! Nem érthető a tananyag? Nem volt időd tanulni? Rosszul osztottad be, és vizsga előtt egy héttel akartál megtanulni fél évnyi anyagot? Vagy nem érdekel a téma? Netán hiányoznak a megértéshez szükséges alapok?

Mindig lehet segíteni, jobb eredményt elérni, de ahhoz az kell, hogy felderítsd a hiba okát.

2019. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Oszd be az idod mashogy, tanulj mas módszerrel, kerj segítséget.

2. Nyáron rudaz dolgozni, nem? Tudsz diákmunkát vállalni. Ha más nem, egy konnyebb felev soran heti 2-3 napos munkakat is tudsz vallalni.

3. Nagyon sokan csusznak. Nalunk emiatt a szak fele benn ragadt. De sok mas helyen is előfordul. Az is előfordul, hogy valahogy sikerül a bukott targyakat ugy felvenni es teljesiteni kesobb, hogy megússzák a csúszást.

4. Mindenkinek az eleje a nehéz. Nalunk a vége fele mar senki nem bukdacsolt, elso 2 félévben viszont igen. Ekkor jellemzőek a száraz magolós tárgyak, amit nem eleg 2x elolvasni hogy meglegyen a hármas.

5. Ne stresszelj. Szedjél B vitamint, C vitamint, esetleg valerianat. Vizsgaidőszak elott 1 honappal mehet a memolife max, vagy mas pl. ginkgo bilobas agyserkento.

2019. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is öreg motoros vagyok, a harmadik diplomával rendesen izzadtam én is. Figyelj, nem tudom, mire mennyi időd van, de ha buksz, bukj úgy, hogy ne érezd magad rosszul azért, mert mást csináltál a maradék időben. Kapcsold ki a gépet és told neki ezerrel, amíg lehet. Vegyél eredeti, sodort zöld teát, engem az tartott ébren. Az első félév nekem is KO volt, 3 tárgyból volt számonkérésem egy nap alatt (9 órakor, 11 órakor és 15 órakor). 30 órája voltam ébren, de megcsináltam.


Ha tudsz, tartsd a kapcsolatot az évfolyamtársaiddal, sok korábbi zh és típusfeladat segít az eredetileg 5 napos anyagot legyűrni egy nap alatt, azáltal, hogy tudod, hogy kérik számon és aszerint gyakorolsz vagy akár az ismétlődő kérdések által is.


Ha nagyon nem akar menni együtt, akkor add fel valamelyiket, de a másik legyen meg.


Kitartást, ügyesen :)

2019. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kellő szorgalommal és kis szerencsével menni fog. Ne aggódd túl, koncentrálj a jelenre, csináld ahogy tudod őket. Ha ne adj isten csúsznál, majd megoldod akkor máshogy. Én csúsztam és szakmai munka mellett fejezem be. Nem így terveztem, de nem a világ vége.

De ha szorgalmas vagy, csinálod, nem adod fel, menni fog

2019. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A "lesz még jobb is" azon múlik, hogy milyen szakon vagy.
2019. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!