Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt mások is akik...

Vannak itt mások is akik antinatalisták?

Figyelt kérdés

Úgy láttam ezen az oldalon még egy kérdés sem lett kiírva ebben a témában, és kíváncsi vagyok hogy vannak-e magyarok is akik magukénak vallják ezt a gondolkodásmódot.

Ti minek a hatására lettetek antinatalisták és mikor ismerkedtetek meg ezzel a filozófiával? Előbb alakult ez ki bennetek, és később jöttetek rá hogy ez valójában egy filozófiai alapállás, vagy épp ellenkezőleg, előbb olvastatok erről, és az változtatta meg a gondolkodásotokat?

A környezetetekben tud valaki erről hogy így gondolkodtok? Fontosnak tartjátok hogy másokkal is beszélgessetek erről?

Kíváncsi leszek hogy fog-e valaki válaszolni. :)



2019. dec. 11. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagyok az, de ismerem a filozófiát és totálisan természetellenesnek tartom. Különösen, a minden élőlényre kiterjesztett változatát.

De elfogadom, ha valaki így gondolkodik, senkit nem akarok semmiről meggyőzni - ez egyben válasz is erre a kérdésedre "Fontosnak tartjátok hogy másokkal is beszélgessetek erről?" - cserébe velem se tegye senki.

2019. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Mentális betegek szuicid agymenése.

[link]

2019. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Amiről te beszélsz az az efilizmus, és nem minden antinatalista támogatja, bár sokszor össze akarják kapcsolni a kettőt, illetve sok minden mást is, pl. vegán életmódot stb., pedig maga az antinatalizmus annyit jelent hogy negatív értéket tulajdonít a születésnek.

Amúgy én nem akarlak meggyőzni, ez egy filozófiai álláspont, én nem vagyok aktivista, bár vannak olyan antinatalisták akik előadásokat tartanak vagy videókat készítenek stb., de azokat eleve azok látogatják vagy nézik akik érdeklődnek ez iránt, vagy már antinatalisták, vagy épp ellentétesen gondolkodik, és érdekli hogy mi mit gondolunk.

A kérdés is azokhoz szól akik így gondolkodnak, persze ha valakit érdekel szívesen beszélgetek vele.

Amit a második ír, hogy minden antinatalista mentális problémával küzdene az egyáltalán nem valós állítás, főleg az nem hogy öngyilkosságot szeretnének elkövetni, ez egyáltalán nem következik ebből a filozófiából, nem erről szól, az hogy ki mihez kezd ha már életben van teljesen más téma mint az hogy morálisan helyes vagy helytelen-e a szaporodás.

2019. dec. 11. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem egy kicsit túlzás ennek külön filozófiát gyártani.
2019. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
14%
Zárd be a redditet és fordulj segítségért.
2020. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!