Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a Pénz boldogít/ A pénz nem boldogít? Melyiket helyeslitek? Esetleg mindkettőt?

Figyelt kérdés

Sokszor mondják, hogy a pénz nem boldogít. És azt is, hogy a Pénz igenis boldogít. Mi erről a véleményetek?


Az enyém az, hogy ha van egy ember, aki nagyon szomorú az életben, mert ez mberek ne mszeretik őt, akkor mégis boldogabb lesz, ha a 20 éves suzukit leválthatja egy ferrarira. Nem? Boldog, mert menő autója van, boldog, mert van, aminek örülhet az életben. De van, amikor a pénz nem boldogít. vagy csak ideiglenesen. Naponta veszel méregdrága autókat, akkor másnapra már nem tudsz örülni a tegnapinak. Általában a szegények mondják, hogy a pénz nem boldogít, mert vagy nincs pénzük/nem olt sok pénzük/irigyek a gazdagokra. Számtalanszor hallani, hogy Tegnap volt 500 milió dollárom, ma van 500 milliárd dollárom és ugyanolyn boldog vagyok.


nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre! (majd elmondom, hogy miért)


2019. dec. 14. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, nem tudok erre olyasmi választ írni, amire szerintem kíváncsi vagy.

Sokszor az apám próbál lekötelezni pénzzel, meg drága dolgokkal, amik alapból feldobnának, de azt a tényt, hogy szemét volt meg, hogy milyen lelki dolgokon megyek/mentem keresztül.

Viszont ha belegondolok, amikor mentünk a tengerre az nagyon tetszett. Örültem, ha a Balatonon is voltunk, de az Adriát nahyon szeretem:)

2019. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó helyen keresgélsz.

Sokkal jobban leegyszerűsítve szokták mondani, hogy "A pénz nem boldogít, de inkább sírok egy Ferrari-ban, mint egy Trabant-ban"

Van ami boldoggá tesz, de nem lehet megvenni pénzért, viszont sokkal-sokkal több minden tesz boldoggá, amit meg lehet venni pénzért. Másfelől több pénzzel az esélyeid is jobbak megszerezni a pénzen direktben nem megvásárolható boldogságot.

2019. dec. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
na, hát ezaz. Rengeteg olyan élményt, (nem tárgyat, élményt!!!) lehet pénzért, sőtdrága pénzekért megvenni, amitől ez ebmer talán örökre boldog lesz. Pl az az ember, aki havi 120-ezret keres, és zsebére megy havi 10000 Ft, mert a többi elmegy a lakásra, meg minden másra, étkezésre pl. És szomorú az életben! Szomorú, mert ugyanazok az átlagos mindennapjai vannak, és talán még budapestből ki se ment soha. Ha ez az ember, kap 1 millió forintot, és elmegy a párjával a sessel szigetekre, lehet, hogy örökre megváltozik az élete, mert élőben látta a "földet" felülről, és az óceánt. Ami lelkileg annyira meggyógyítja. És ezt péz nélkül a mai világban nem teheti meg. Pénzzel igazából ámokat tudunk megvalósítani, ami jobb, mint a jelen.
2019. dec. 14. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Haha, pont autós példával jöttél. Én sokkal boldogabb lennék, ha lenne annyi pénzem, hogy ne kelljen dolgoznom, és helyette megvehetném azt a pár autót, amire vágyom, és annyit mehetnék velük pályanapokra, amennyit csak akarok. Egyhamar nem unnám meg, mindig van hova fejlődni. De van még sok más is, amiket szeretnék, de nem engedhetem meg anyagilag, szóval engem nagyon is boldogítana a pénz, csak sajnos eddig még sosem jutott belőle elég.
2019. dec. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!