Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket sem boldogít a pénz?...

Titeket sem boldogít a pénz? Mert engem nagyon!

Figyelt kérdés

Születésemtől 22 éves koromig borzasztó körülmények között éltem, éheztem, nélkülöztem.

Már 6 éve hogy ennek vége.

És imádok gazdag lenni. Fantasztikus érzés hogy nem kell a telet szakadt tornacipőben átvészelni, hetekig vajas kenyeret enni, szégyenkezni iskolatársak meg úgy általában mindenki előtt.

Mára meg van mindenem de tényleg szó szerint. És csodás hogy azt eszek amit akarok és annyiért veszek cipőt amennyiért csak akarok. IMÁDOM!!! Ki ért velem eggyett?


2016. márc. 24. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Eggyet ugyan nem, de amúgy egyetértek, a pénz igenis boldogít. Csak a pénztelenek találmánya a mondás a saját maguk vigasztalására.
2016. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Mi a titkod?
2016. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
67%
Engem is boldogít a pénz. Bár én soha nem éltem nagyon rossz körülmények között, de azért mindig örülök ha pénzt kapok valakitől. Én költekezni nem szeretek, mert akkor kevesebb pénzem lesz.
2016. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Blade Bone ***** válasza:
Boldogít, de nem mindegy mennyi pénzről van szó, milliárdokról, vagy éppen csak egy jól fizető állásról.. Ha az elsőről, ideig-óráig boldogíthat igen, de mikor már elkezdenek rád irigykedni az emberek, barátaid, és mindenki elkezd tőled kéregetni is, mondván hogy te úgyis tele vagy pénzzel, akkor már annyira nem is poénos a dolog, mert hacsak egyszer is nemet mondasz valakinek, már el is indul a felemésztési folyamat, aminek a hatására egyre bunkóbb és zsugoribb leszel.. Nem lesznek rendes barátaid, mindenki mutogatni fog rád és ibeszélni a hátad mögött, és a pénzéhes nőkről már ne is beszéljünk.. Persze ha te felelősségteljesen tudsz bánni a pénzzel, és minden körülmények közt ember is tudsz maradni, akkor Boldogíthat a pénz. A másik variációt tekintve meg, nem értem miért kell ezt reklámozni.. Örülj neki.
2016. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 schamuelson ***** válasza:
94%
A pénz nem boldogít. Csak a sok pénz. Sok pénznél meg jobb a több. :D
2016. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Azt, tudom, hogy a hiánya megkeseríti az életemet. Sok pénz csak akkor boldogítana, ha azért nem lennék más cég kitartott rabszolgája.
2016. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Régebben mi is elég rossz körülmények között éltünk, pl. ruhára nem is volt pénzünk, minden ruhámat ismerősöktől, rokonoktól kaptam, azok között voltak, amik foltosak, pecsétesek voltak, vagy épp fiú rokonoktól kaptunk, de mivel nem volt más, nem panaszkodtunk és azokat adták rám. Emiatt engem is sokat cikiztek az iskolában.

Meg amit nagyon utáltam, hogy akik nem beszólogattak az anyagi körülményeink miatt, azok állandóan lenéztek és szántak. Elmondhatatlanul kinos volt, amikor az osztálykirándulásokra sem volt pénzünk, erre igy mondta az osztályfőnök, hogy a többi szülő kifizeti az én szüleim helyett az osztálypénzt, hogy én is mehessek kirándulni. Persze kedves volt tőlük, de már én szégyelltem magam, hogy én ingyen megyek kirándulni, más szülője meg még többet is fizet a kelleténél csak azért, hogy egy olyan gyerek ott legyen, akit amúgy is rühell mindenki az osztályból. (Hát még mikor valaki ezt szóvá is tette..)

Most már nincsenek ilyen gondjaink, és bár most se vagyunk annyira eleresztve, azért már amiatt, hogy mondjuk havonta egyszer elmenjek kozmetikushoz vagy vegyek magamnak 2-3 új felsőt, nem kell attól félnünk, hogy kikapcsolják a gázt..És én őszintén szólva nagyon boldog vagyok igy, hogy mindenem megvan, ami kell. És a pénz igen is boldogit, mikor még szegényebbek voltunk, állandóan ment a veszekedés azon, hogy valaki a családból 5 perccel tovább volt a zuhany alatt, most miatta lehet, nem lesz mit ennünk a hónap végére, vagy hogy van egy csomó elmaradásunk, de közbe jön a tél és fűteni is kell, meg mondjuk valahonnan új csizmát vagy kabátot venni. Mióta jobban állunk anyagilag, megszűntek a veszekedések is.

Szóval szerintem olyat, hogy a pénz nem boldogit, max olyan ember mondhat, akinek sose kellett azt néznie, hogy ha megveszi ezt az új cipőt, mert az előzőt már másfél éve hordja és lerohad a lábáról, akkor mit fog enni holnap..

18L

2016. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy boldogít-e a pénz, mert nekem nincsen.

Az tény, hogy most nem vagyok boldog, de az csak részben köszönhető annak, hogy nem fizetnek jól a munkámért. Ha ötször ennyit keresnék, akkor is lenne egy rakás egyéb problémám a pénzügyeken kívül, úgyhogy szerintem akkor sem lennék sokkal boldogabb.

2016. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség hogy a pénz nem boldogít. Vagyis inkább azt mondanám nem a pénz a minden.


Néha elmenni vásárolgatni a városban kifejezetten feldobja az embert, pl. plázában stb.


Vagy elmenni a Mekibe és telezabálni magam, elmenni egy jobb étterembe. Ez mind pénzbe kerül.

2016. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a pénz nem boldogit,ez hülyeség.
2016. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!