Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ki kell dobni az...

Tényleg ki kell dobni az ilyen adományokat?

Figyelt kérdés

Az imént láttam a lent linkelt cikket, és kicsit meglepődtem rajta. Nem a szakadt ruhákon, hanem mert nyilván nem szemetet kell adományozni, de tényleg ki kell dobni a tápszert, ha egy kanálnyi hiányzik belőle? Tényleg ki kell dobni a puzzle-t ha egy darabja hiányzik? Egy rászoruló gyerek nem örülne egy ilyennek is? Ha én lennék rászoruló, egy szavam nem lenne, inkább megköszönném azt a tápszert amiből hiányzik egy kanálnyi adag.

Mit gondoltok?


[link]


2019. dec. 20. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha egy kanálnyi hiányzik belőle az azt jelenti, hogy már fel volt bontva, tehát nem lehet huzamosabb ideig tárolni mert megromlik. Az ilyeneket nem egyből rohanva viszik a családokhoz, és a családok is elraktározzák, nem feltétlenül egyből megeszik. Ezért kérnek az alapítványok konzerveket és nem romlandó dolgokat.
2019. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Egy felbontott kaja, aki ki tudja mikor is jut el a célszemélyhez, erősen fertőzésveszélyes. Természetes hogy inkább kidobják.
2019. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen, kibontott ételt ki kell dobni, ezerféle okokból lehet egészségügyi kockázat, ráadásul vannak szar szemét emberek, akik csak úgy szórakozásból bele is tehetnek valamit.

A puzzle már más kérdés, de azért megértem, ha nem akarják odaadni. Had legyen már a szegény gyereknek is normális játéka,ami nem minőséghibas.

2019. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Még családon belül sem fogadok el semmilyen ennivalót, ha az meg van kezdve. Egy idegentől meg végképp, mivel a jó ég tudja, hogy mikor lett felbontva, ami hiányzik belőle, azt hogyan, mivel szedték ki...


A hiányos játékot viszont én sem értem, főleg hogy a gyerekek híresek a kreativitásukról, és arról, hogy szeretnek mindent átalakítani. Egy puzzle esetén például szerintem simán pótolnak, ha adsz nekik kartonlapot, és színes ceruzát. Vagy egy kopott autót, meg festéket.

2019. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
4: csak sajnos a rászoruló családoknál nem biztos, hogy akad kartonlap és színesceruza, főleg télen.
2019. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Olyan jatekot ami csalodast okot termeszetes hogy nem adunk.

Gondolj mar bele. A kiskölyök örömmel pakolja büszke magara milyen ügyes erre a legvégén kiderül hogy nem tudja kirakni soha.

2019. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
95%
Emlékszem, 5 éves koromban kaptam egy dínós puzzle-t. Mikor legelőször kiraktam, már akkor is hiányzott belőle egy darab, pedig vadiúj volt. Ennek ellenére nem ért csalódás, hibás volt, kész, túlléptem rajta. Párommal hűvös téli estéken a mai napig kirakjuk néha, úgy van megszokva, hogy az egyik dínó feje hiányzik. :)
2019. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Facebook csoportokban, vagy a szivesseg.net-en én sokszor ajandékoztam már bontott tápszert annak akinek szüksége volt rá, pedig ők nem nélkülöztek annyira mint akiknek az alapítvány gyűjt. Mégis, szó nélkül elfogadják, örülnek neki. Sosem láttam még olyan anyukát, aki emiatt nem fogadta volna el. Azért a tápszerre nagy szükség van, nem kéne eldobni csak úgy. Itt ezen az oldalon is voltak már kérdések a gyerekvállalás topikban drága tápszerekkel kapcsolatban, és akinek volt megmaradt tápszer mert a babának nem volt jó simán felajánlották, és elfogadták. Azért ez nem egy vajaskenyér, amibe már beleharapott valaki.
2019. dec. 20. 20:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel tudok azonosulni. Ha felírja az orvos a tápszert, és kiderül hogy nem jó a babának, székrekedése van tőle vagy bármi, nem kéne azért kidobni mert már fel van bontva. Rendesen le kell zárni, és semmi baja nem lesz, rengeteg baba van akinek szüksége lenne rá.
2019. dec. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pláne azért, mert recept nélkül több mint 3000 ezer a legtöbb tápszer.
2019. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!