Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek, egy bő órán belül 17...

Emberek, egy bő órán belül 17 éves leszek. Mi az amit másképp csináltál volna 17 évesen?

Figyelt kérdés

Előttem az élet, el vagyok veszve :))).

Mit csináltál 17 éves korodban és mi az,amit bár másképp csináltál volna így visszagondolva? Milyen volt,hogy emlékszel vissza arra az évre.

Senkitől nem várok megváltást. Csak tájékozódom :D jöhetnek sztorik, életbölcsességek,, okfebtések, mibe érdemes belekezdeni, befektetni. Lényegében akármi :)) hajrá



2019. dec. 29. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmit. A 18. már nagyobb dolog lesz.
2019. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még csak 22 vagyok, szóval nagy bölcseségeket nem is tudok mondani. :D

De az biztos, hogy én 17 évesen jöttem össze a párommal és akkor kezdtem el elhanyagolni a barátaimat. Sajnos azóta meg is szakadt pár kapcsolat. Próbáltam újra kezdeni velük, de már nem volt a régi és soha nem is lesz.

Szóval ne hanyagold el az emberi kapcsolataidat.

Azt egyelőre nem bántam meg, hogy nem mentem egyetemre, hanem gimi után szakmát tanultam, amiben el is tudtam már helyezkedni. Szóval azt nem mondom, hogy bánom, hogy nem tanultam tovább.

Hát nagyjából ennyi. :)

2019. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. kezdj el gondolkodni a palyavalasztason. ez nem ugy fog tortenni hogy egyik reggel felebredsz, hogy ezt es ezt szeretned csinalni, hanem neked kell utanamenni a dolgoknak, es erdeklodni arrol ami esetleg erdekel.


2. NE TORODJ MASOK VELEMENYEVEL !!!!! senki nem foglalkozik azzal hogy mit csinalsz vagy hogy nezel ki, ne ez hatarozza meg az eletedet, hanem az, ami boldogga tesz.



Boldog szulinapot :)

2019. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Utólag sok mindent, persze utólag már könnyű okosnak lenni.


1. Elkezdtem volna a jogosítványt (Akkoriban el lehetett nem tudom most hogy van), legalább a KRESZ meg elsősegély részét. És nem 30 évesen tettem volna le 2x annyiért saját zsebből.


2. Csináltam volna nyelvvizsgát ami azóta sincs és sajnos nem is nagyon használom a nyelveket, csak angolt alapvető szinten.


3. Sportoltam volna. Közel 30 éves voltam mikor "kiszabadultam" a természetbe, pár éve túrázom. Utólag elkezdhettem volna fiatalon is. Plusz mellette "gyúrtam" volna, mint később egyetem alatt, egyszerűen jó az erőnlét.


4. Célirányosabban állnék a dolgokhoz. Bár nem 17 évesen de már később egyetemen sokkal inkább a kapcsolatépítésre, tanulásra, gyakorlatra fordítanám az időt és nem a játékokra, lógásra. Ezekre is későn feküdtem rá, van is 5-10 év hátrányom belőle az életben.


Ha össze kéne foglalnom, akkor amolyan "Just do it" alapon kell élni. Nem csak tervezni, álmodozni, hanem bele vágni minél előbb mindenbe és nem halogatni, hanem minél előbb elkezdeni bármit is.

2019. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kockulás helyett tettem volna a céljaimért, kitartóbb lettem volna, önmagam lettem volna.
2019. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Már akkor megszakítottam volna a kapcsolatot minden rongy emberrel, hamis barátokkal akikkel azt hittem majd örökké jóba leszek meg hiányozni fogok bárkinek is. Meg nem sóvárognék a mai felszínes lotyó csajok után, mert egy se ér egy fillért se. Hát nagyjából ennyi, azóta én is tanultam egyet s mást. 23F
2019. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Boldog Szülinapot! Én a te korodban barátok nélkül tanulás helyett is játszottam és jó volt, de most 25 éves fejjel belegondolva sok értelmesebb dologgal foglalkozhattam volna. Pl olvashattam volna vagy sport stb, amiket akkor még nem szerettem most viszont igen. De sikeresnek érzem magam, lehet hogy ez volt az én utam ìgy nem sokat bánkódok. 25f
2019. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát én már akkor is telibefostam az embereket, és szétkockultam az agyamat a végtelenségig.

Őszintén szólva brutálisan élveztem. Hatalmas CoD2 spíler voltam.


Szóval mondhatnék dolgokat, de nehéz. Annyira jó volt kötöttségek nélkül, amit aztán felnőttként már nem lehet...


Talán valami sportolás jó lett volna, ami levezeti a stresszt, monotonitást és kiegyenesíti a rossz ülési pozíciót 😃


Ha mindenképp élítő jellegű dolog kell.

- Diákmunka. Nagyon jól megtanulhatod, hogy milyen főnök ne legyél soha az életben, illetve hogy hogyan nem szabad kommunikálni még az ellenségeddel sem. Megtanít a tiszteletre. Meg valami alamizsnát is ad, amit aztán fasságokra lehet elherdálni.

- sport...sport. Talán még versenyszerűen is el lehet kezdeni valamit. Bár ehhez már brutális elhivatottság kell. Viszont a test épségéért mindenképp hasznos. Önbizalmat ad, és vonzóvá tesz. Egy jó étrend emellé, amiben mellőzöd a zsírt és a felesleges szénhidrátot, és brutáljól tudsz kinézni.

- stílus. Van aki megtalálja már ilyen fiatalon magát. Mindenesetre érdemes dolgozni rajta. Engem fel tud dobni, ha elegáns vagyok, amit 17 évesen még nem tudtam.

- nyelv! Felsőfokúra gyúrj! Rengeteget ér már most, és a jövőben mégtöbbet fog!

- programozási nyelvek, adatbázis, iot és robotok. Ha műszaki beállítottságú vagy, akkor ezt a vonalat érdemes megragadni. Rengeteg a lehetőség itthon is és a nemzetközi karrierben is. Érdemes lehet már most kitapasztalni, és elindulni. Vagy ha nem bejövős, akkor meg kell találnod a magad útját.

- társasági élet. Én introvertáltvagyok. Sosem érdekelt. Max egy jó öribarival ha több lett volna... valami pluszt adott volna valszeg. Nem tudom te milyen vagy. De érdemes elkezdeni kialakítani egy tudást magadban a pszichológiáról. Érdemes megtanulnod, hogy hogyan működik a lelked. Mitől érzel valamit, és az mit akar elmondani, mire ösztönöz. Ezek nem úgy a semmiből jönnek, és a semmibe tartanak. Hanem komoly dolgok, racionálisak. Nekem az asszertív kommunikáció segített leginkább. De bármilyen önismereti-kommunikációs könyv rengeteget tud segíteni. Érdemes megtalálnod a neked valóakat! Én csak 22 évesen kezdtem neki. Sok depressziótól megkíméltem volna magam,ha már korábban ismerem magam, és a működésemet. Ha nincs bizonytalanság, ha mindent értek, akkor nem tudok depresszív negatív gondolati spirálba kerülni. Mert van célom. És ez tud segíteni aztán sokat a társasági életben. Mert már nincs görcsösség. Már nincs „kell”. Aki akar téget, annak kelleni fogsz, aki meg nem, annak sosem tudsz megfelelni. Ennyi.

- suli. Érdemes mindenről jegyzetelni, egy tárgyat előrehozni (lehetőleg a kedvencedet). De igazán csak az érettségiévet kell megnyomni. Akkor viszont duplán-triplán bele kell húzni.

2019. dec. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Így 30 évesen a legnagyobb életbölcsesség amit át tudok adni, hogyha férfi vagy akkor a nőket úgy és annyira használd ki, amennyire csak lehetséges. Egyik sem érdemel jobbat.
2019. dec. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Boldog születésnapot :D


Hála égnek a CoD2 már lecsengett bőven mire 17 lettem (26 vagyok), szóval a játékos kockulás már nem figyelt be nálam, de így is túl sok időt töltöttem a gép előtt (khm, gyakorikérdések).

Kezdjük a jó dolgokkal, amiket ajánlok és én is csináltam:

- Tanulj, tervezd meg valamilyen szinten a tanulmányaidat. Lassan döntsd el, hogy mi akarsz lenni és úgy tervezz nyelvvizsgákkal, előre hozott érettségikkel, vagy ami szükséges.

- Szánj rá egy nyarat és csinálj jogsit, később nem lesz rá időd. Egyetem vagy munka mellett csinálni szívás.

- Szánj időt a barátaidra.


Amit rosszul csináltam:

- Nem sportoltam, most már bánom.

- Ez már lehet hogy késő, de nem zenéltem. Mondjuk nem katasztrófa, de jó lenne ha tudnék mondjuk amatőr szinten gitározgatni, vagy hasonló.

- Ne halogasd a barátnő dolgot, mert idősebb fejjel már "ciki" lesz bénázni. Nem kell életed szerelmének lennie, jól fog jönni később a tapasztalat.

- Keress valami hasznos hobbit. Bármit aminek van értelme: tanulj nyelvet, szerelj robogót, tanulj programozni, tanulj képet szerkeszteni, fess, rajzolj stb.

2019. dec. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!