Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek az első gyerek rossz...

Akinek az első gyerek rossz alvó volt, a második, harmadik gyerek is az lett? Van, amit másképp csináltál az altatásnál?

Figyelt kérdés

2018. jan. 16. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva volt. Első gyerek jó alvó volt, második katasztrófa. Mindent ugyanúgy csináltam mindkettővel.
2018. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bátyám nagyon rossz alvó volt, én viszont nagyon jó voltam csecsemőként.
2018. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam (1. baba) 4 hós kortól óránként ébredt és nem találtam a hibát a dologban. Második babámmal se csináltam így másképp semmit de ő meg csak ennyi kel fel 1x most 6 hósan. Ő nem ébred fel egy sima átfordulásra is. Altatni meg ugyanúgy altatom őket. Egyik se aludt el magától sose.
2018. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*csak enni kel fel
2018. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is fordítva volt,a kislányom kb 2 hetes korától átaludta az éjszakát,mióta szobatiszta lett,van hogy felkel pisilni,de azt is csak egysuer és nem is mindig,a kisfiam viszont még ma is felébred legalább egyszer csak úgy,pedig már 2,5 éves, igaz sokkal éberebben alszik,mint a nővére,akinek a füle mellett ágyúval is lehetne akár durrogtatni. A 2 gyerek közt költöztünk,szóval a körülményeink megváltoztak,de ezenkívűl az tatási elveimen nem változtattam, viszont pár dolgot másképp csináltam,mert mások voltak az igények (pl. a fiam nem bírta,ha mellé fekszem és átölelem,amit a nővére imád,az öcsit ringatni kellett,az vitt mindent),de nem azért,mert én másképp gondolkodtam.
2018. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez csak kiskamasz korig lényeges, utána úgy sincs beleszólásod. :-)

Négy csemeténk mind más-más egyéniség, semmit nem csináltak, csinálnak egyformán! (két fiú, két lány) Amelyik baba korában rossz alvó volt, később alig akart kikelni az ágyból és suliba menni. Másik, kicsiként csendes, elvonuló típus volt, manapság akkora a hangja, hogy visszasírjuk a babakorát. Hiperaktív a szentem! Úszik, táncol, zongorázik, szín-játszik, varró szakkörre jár. Másik kicsi szintén aktív, de természete visszafogottabb, úszik, korizik, rajzszakkőrre jár, furulyázik. Korához képest nagyon komoly fiatalember.

Fiatal felnőtt fiúnk, lusta mint egy lajhár, pedig pár éve ő is hiperaktív volt. Abbahagyta a sportolást, amit 5 éves kora óta csinált. Tele volt a szobája érmekkel, díjakkal, melyek most eldugva a padláson pihennek. Egyszerűen semmi munkahely nem sikerül neki. :-(

A fiatal felnőtt lányunk most bútorozik össze vőlegényével. A csendes, panaszmentes kislány felnőtt nő lett, aki rettentő komolyan áll az élethez. Takarékoskodnak párjával és rettentő sokat dolgoznak, építik, tervezgetik jövőjüket. (10 éve ismerik egymást, 6 éve vannak együtt)


Jó vagy rossz alvó a kicsi? Pár év múlva ez lesz a legkisebb problémátok! Illetve ezen már csak mosolyogtok kicsit, "hol vannak ezek a kellemes kis problémák?" :-)


Emlékszem, mikor egész éjjel fent voltunk magunk is, hol egyikkel, hol másikkal. Volt, amelyikkel a nyaralónkban az éjszakai holdat és a csillagokat nézegettük a kerti padon fekve. Másikkal babáztunk... majd mesét olvastunk... mesét néztünk... mesét hallgattunk...

A fogzást szinte mindegyik a szabadnapunk éjszakáira tartogatta. Úgy mentem dolgozni, hogy kis sem láttam a fejemből. Nyaraláskor olyan kellemetlenül éreztük magunkat az éjjeli sírások miatt hotelba, hogy onnantól csak különálló apartmanházat mertünk kibérelni.


Még annyit megjegyeznék. Nejem nappal, főleg délelőtt a legaktívabb, én éjjeli bagoly típus vagyok. Mikor itthon mindenki alszik, én akkor tudok a legjobban alkotni a stúdiómban.

46F

2018. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 eakos1 válasza:
Én csak a munkatársam történetét tudom leírni. Nekik is nagyon sokszor felébredt és sírt a gyerek, soha nem aludta végig az éjszakát és nehéz is volt elaltatni éjjel, már teljesen késszek voltak. Vitték orvosokhoz is de mindent rendben találtak. A védőnő mondta, hogy a gyerek csak azt akarja, hogy vele legyenek. Azt mondta, egy éjazakát végig kell csinálni úgy, hogy nem veszik fel. Azt mondta nagyon nehéz volt mert kegyetlenűl üvöltött a gyerek, csak odamentek hozzá, hogy érezze itt vannak, de nem vették fel. És láss csodát onnantól kezdve jól alszik a gyerek.
2018. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!