Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A főnöknek joga van megkérdezn...

A főnöknek joga van megkérdezni hogy miert nem tudok be menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Nekem erre a kerdesre miert kellene valaszolnom?
2019. dec. 30. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én ha szabit kérek eleve mondom is kérdés nélkül, mert így tudja, hogy mire számítson, mert például külföldi útról hazarendelni sokba fáj neki.
2019. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Van hozzá joga

Ha kiderül h orvosi papirral pl visszaélsz a tb-vel azt illik tudnia hisz utánnad fizeti a cég

2019. dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy beszélgetésből kiragadott részlet, nem tudjuk milyen viszonyban vagytok, lehet akár emberileg érdeklődik hogy nincs-e valami baj. Miért ne kérdezhetné meg? Max ha nem akarsz nem válaszolsz, de annak is mi értelme? A szabadság az szabadság, ha jár akkor kiveheted és mindegy hogy halaszthatatlan dolgod van vagy csak pihenni szeretnél. Engem mindig küldtek hogy időarányosan vegyem ki mert tudták hogy ugysincs sose halaszthatatlan dolgom. Ki is vettem és otthon döglöttem. A szabi az szabi, azt kezdesz vele amit akarsz. De nem látok rosszat abban hogy megkérdezte.
2019. dec. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kamu.
2019. dec. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, joga van. Nem feltétlenül a rosszindulat vezérli, amikor ilyet kérdez, - lehet emberségből is kérdezni ilyet és még mindig ott van a lehetősége annak, hogy magánügyre hivatkozva kitérsz a válasz elöl, vagy nemes egyszerűséggel hazudsz valamit neki. Ugyanakkor nem kell csodálkozni, amikor valami számodra pozitív fejleményről érdeklődnél nála és ő is azt fogja válaszolni neked - ezt követően, - hogy "magánügy". Ne félj, az emberi kapcsolatokba ez garantált, hogy oda-vissza így működik.

Sok olyan munkahely létezik, ahol kedvezőbb felállás, hogy a húzósabb időszakokban több és/vagy használhatóbb embert tud szervezni a munkába, - mint az, hogy mindig ugyanannyi, de rossz mentalitású ember hempereg a főnök körül "kilóra". Mérhető az emberek munkához való viszonyulása, a cég iránti lojalitás abból, hogy mikor tud számítani egy főnök a beosztottjaira és ennek annyi a jelentősége, hogy amikor a létszámot érintő vagy áthelyezéseket generáló döntést kell meghoznia, végrehajtania a főnöknek (akár felülről jöttet is, amiben nincs apelláta, mert különben magát nyírja ki,) akkor beleszámolják a személyes szimpátián túl a cég iránti lojalitást is a döntések meghozatalába. Akárki, akárhogyan is próbálja ezt elferdíteni, ez így működik, - ezért nem kell csodálkozni, hogy azok kerülnek előtérbe a leépítésekkor, kiszervezésekkor, akik morálisan rombolnak, szakmailag érdektelenek, antiszociálisak, később járnak/előbb mennek, mindennél fontosabb a cigarettázással színesített traccspartik, mindenhová csak párban képesek elmenni, - mint az azonos neműekhez vonzódóak, ill. nanopercre pontosan elejtenek mindent és úgy hagynak, amikor szerintük vége a munkaidőnek. Ezeket a legtöbb helyen figyelemmel kísérik, - más kérdés, hogy hol veszik komolyan és hol nem.

2019. dec. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
igen, eléggé zavaró tud lenni mikor valaki 2 hónap múlva visz be egy táppénzes papírt a semmiből...
2019. dec. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!