Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen ciki megkérdezni a...

Milyen ciki megkérdezni a rokont hogy nem tud-e bevinni dolgozni a cégébe?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Ma már nagyon ciki. Még a meleg ülővizes átkosban ez normálisnak számított egy vakaró pozícióhoz az állami termelőszövetkezet raktárába huszonkilencedik mindenesnek, ma már nincs ilyen.

Cégek csak azért, mert X Y rokona vagy, nem fog kifizetni több százezer forintot (járulékok, rád eső irodaköltségek, munkaállomás, stb). Egy betöltetlen pozíciót megkaphatsz, ha megfelelsz a cég elvárásainak, de ha csak valaki rokonként beszállingózik, azokat már -hála istennek- nem szeretik. Mindenkinek van dolga és feladata, amit jól kell elvégezni.

Azt viszont megkérdezheted a rokontól, hogy van-e belső ajánlói rendszer, amiért még ő szép pénzt is kap, ha te megfeleltél, de ehhez a cég saját felvételiztetési eljárásain végig kell menned (legyen ez 5 fős KFT vagy 6000 fős multi).

A pusztán rokoni bepakolásoknál a rokonod nem leírtan is, de felelősséget vállal érted, mivel ha te nem jössz be, akkor az valahol megjegyzik róla és a további ajánlásait már kétkedőbben fogadják.


Tehát röviden a válasz: Igen, nagyon ciki. Plusz a rokonra is ró valamennyi felelősséget. Viszont azt nem ciki megkérdezni, hogy milyen dolgokkal fogllakoznak náluk és rád passzoló munkakör van, amit te jól tudnál elvégezni, akkor mindenképp megkeresheted a céget az illetékesen keresztül rá hivatkozva(HR, cégtulaj, recisek).


Neked kell megtenni az első lépést a cég felé. Ha nekem lenne cégem, akkor elsőre nagyon visszásként hatna, ha egy felvételiző nem maga keres meg, hanem mással küldeti be az önéletrajzát valami pozitívabb elbírálás jegyében.

2013. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem ciki. A mai világban már szinte lehetetlen állást találni, ha nincs protekciód. Persze ez azon is múlik, hogy milyen viszonyban vagytok. Én pl. akit alig-alig ismerek, nem szívesen ajánlanám be, pont a fent leírt okokból. De max. akkor megmondja, hogy nincs üresedés, és kész.
2013. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bár mondjuk én nem szívesen dolgoznék rokonnál. (Még ha többet is keresnék.) Csak ha tényleg nincs más lehetőség.
2013. márc. 10. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a rokonod cége akkor nem ciki. Mondjuk én úgy kérdeznék nála rá hogy nem e tud javasolni valamit, vagy nem e keresnek hasonló végzettségű embert mint te stb. Ha jóban vagytok akkor nem ciki. Ha régen láttad már és saját cége akkor meg rákérdezel. Ha a rokonod dolgozik ott, akkor viszont már lehet ciki. Mondjuk ha a főnök mittoménkije vagy akkor is a többi dolgozóval szemben. Ők lehet nehezen fogadnak be e miatt. Mondjuk a szüleim is így kaptak munkát. Ismerték régről a tulajdonos főnököt. Megkérdezték hogy nincs e náluk üresedés és volt mert jó véleménnyel volt róluk (gondolom). De rokonoknál már cinkesebb mert velük csak nem tud úgy bánni mint egy nem családtaggal. De alkalmi munkáknál is a rokonok a nyerők. Én is így dolgoztam alkalmisként. A szüleim szóltak hogy itthon ülök és ráérnék és szívesen is mennék, így engem hívtak akkor hirtelen mert gyorsan kellett. És még akik bejöttek is így voltak ott. Hát kérdezz rá, veszteni nem veszthetsz csak jól fogalmazd meg.
2013. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem egyszer megkérdezett egyik rokonom, hogy tudnék-e segíteni. Nagyon kellemetlen volt, mert a főnököm nem valószínű, hogy díjazta volna, ha odamegyek hozzá, hogy felvennék-e a rokonomat. Főleg, hogy én csak diákmunkán voltam ott és a főnökömmel szinte nem is beszéltem. Aki meg az állandósok főnöke volt, párszor láttam csak. Szerintem mondd neki, hogy ha van valami, szóljon, de így konkrétan megkérdezni nagyon gáz szerintem. Legalábbis engem elég kellemetlen helyzetbe hozott. Végül azt mondtam neki, hogy nézze meg a cég honlapját és ott tud is jelentkezni, ha van valami, ami megfelel.
2013. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!