Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kollégámmal dolgoztunk egy...

Kollégámmal dolgoztunk egy multinál, informatikusként. Most elment dolgozni egy másik helyre, így egyedül maradtam. Véletlenül kiderült, hogy br.92. 000 Ft-tal többet keresett mint én, ugyanazért a munkáért. Érdemes megkérdezni a főnököt, hogy miért?

Figyelt kérdés
Kérjek fizetésemelést?

2013. szept. 6. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó viszonyban vagy vele, akkor nem túl direktben rákérdezhetsz, esetleg hazafelé menet, vedd figyelembe az esélyeid, milyen alkupozícióban vagy. Egyedül viszed a szakterületet? Mondjuk egy multinál nyilván van más is.


Előbb esetleg kérdezd meg a kollégád, hogy milyen plusz képességei miatt kapott többet? Esetleg régebb óta volt ott, vagy más okból.


Brit kutatók szerint szerda 12 óra körül a legjobb fizetésemelést kérni. :)


Aztán okosan, nehogy visszafelé süljön el és e miatt lapátra tegyenek :)

2013. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
gondolom régebb óta volt ott, vagy több volt a tapasztalata, és ezért kapott többet. megkérdezheted ugyan, de ne számíts emelésre.
2013. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak simán ügyesebb volt a bértárgyaláson.


Megkérdezheted, de az "önnek mi köze ehhez" válaszon kívül nagy valószínűséggel nem kapsz rá más választ, esetleg még egy képzeletbeli feketepontot is összekaparsz...

2013. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyszerre kezdtünk a cégnél, ugyanazt a munkát végeztünk (speciális programozás), volt amikor együtt írtuk a saját rendszerekhez a programokat.

A cégnél amióta elment, ezen a szakterületen nincs senki - ergó ha kiraknak, nem lesz senkijük és a piacon nagyon kevés hasonló szakember van.

2013. szept. 7. 17:18
 5/11 anonim ***** válasza:

(1es vagyok.)


Azért az sem mindegy, hogy mondjuk te 200k -t keresel ő meg 292-t, vagy 800k-t és ő 892k-t. Sok pénz a br. 92k, de ha nagyon sokat keresel, lehet nem érdemes kockáztatni.


Ha nagyon rád vannak szorulva, és sok pénz múlik rajtad, akkor viszont ők nem kockáztatnak, mert sokba fáj a cégnek új, megbízható embert keresni.


Most pár esős nap jön amikor lemegy a jókedve mindenkinek, (főnököknek), várj egy napsütéses napot, akkor jobb kedve lesz, biztos lesz még egy-kettő idén.

2013. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1-esnek:


258e - 350e a két szám. Ennyi különbségért lehet hogy megvárom a szerdát, vagy egy napsütéses napot. ;-)

2013. szept. 9. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor kérj fizetés emelést. De, hogy őszinte legyek, szerintem csak ügyesebb bértágyaló volt a kollégád.


Amúgy ha kérsz fizetésemelést azzal nincs baj, de ne arra hivatkozz, hogy a kilépett kolléga mennyit keresett. Csak kérj, mert : tamtarampammparamm

2013. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok mi lett a történet vége....
2014. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A történet vége az lett, hogy nem kaptam fizetésemelést. Ezért hamarosan otthagytam a céget, és elmentem egy a szakmámba jobban vágó másik céghez. Itt most 368.000 Ft a nettóm, januártól meg emelkedik 397.000-re.
2015. dec. 17. 10:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, jól tetted!
2015. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!