Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt mire mondhatták nekem?...

Ezt mire mondhatták nekem? "Közös lónak sajtos-tejfölös a háta" Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2019. dec. 30. 14:27
1 2
 1/12 Blade Bone ***** válasza:
67%
Talán arra utal, hogy egy közös tárgy sosincs megbecsülve.
2019. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy valami közös dologban vagy benne, amit - feltehetőleg te - nem az elvárható gondossággal kezelnek
2019. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az illető jobban szereti a sajtos-tejfölös tésztát, mint a túrósat. Az is lehet, hogy laktózérzékeny.
2019. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul tanulták meg a népi mondást, eredetileg úgy hangzik, hogy "közös lónak túros a háta", így, azaz túros és nem túrós, mert arra utal, hogy fel van túrva a szőr, nem sima, mert senki nem kefélte simára, nem ápolják megfelelően.
2019. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
47%
Én is túrósan ismerem. Azt jelenti, hogy ha valami közös vagy valamilyen feladatot közösen kell elvégezni, akkor általában mindenki szarik bele mert arra várnak hogy majd a többi megcsinálja.
2019. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy poénkodtak. Az eredeti közmondás: 'közös lónak túros a háta', aminek a jelentését az előző már kifejtette.(egyébként én is majdnem túrósat írtam, az autokorrekt miatt ☺)
2019. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem előző, a #4-es
2019. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tegyük fel hogy vesztek haverotokkal közösen, közös használatra egy autót. Mindketten fix összeget minden hónapban egy kis edénykébe amit tankolásra és szervizre költötök. Haverod padlógázzal kuplungot füstölve közlekedik mindenhova, te pedig hiába próbálnál spórolni, úgyis pillanatok alatt haverod elkoptatja. Emellett beosztjátok hogy egyik nap a tied, másik nap az övé az autó. Te eljársz vele dolgozni hogy azon is spóroljatok. Ő meg szeret kocsikázni így a fél megyét bejárja minden alkalommal.


Jól hangzik?

Na minden közös cuccal ez van. A történelem is megmutatta hogy olyan telket amit csak bizonyos rövid ideig használhatott a pillanatnyi "tulajdonosa", mindenki megpróbált minél inkább felélni. A mai napig se változott semmi. A nagy dolgoktól egészen az olyan apróságokig mint hogy ha mindenki magának vesz kaját akkor mindenki meggondolja mit, ha egyenlően elosztjátok a csekk végét akkor meg mindenki halámol és a legdrágábbat eszi. Hiszen ha egy pohár vizet veszel akkor is fizeted a többiekét is, és ha homárt eszel kaviárral akkor is.

2019. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Közös lónak ne nézd a fogát, mégis megbotlik. Kb. ennyi értelme van.
2019. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
értem, köszi :)
2019. dec. 30. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!