Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egy Carpe Diem...

Szerintetek ez egy Carpe Diem felfogás?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy társasági lény, ezért van hogy egy-egy haverom, kinevet, hogy ha hív, s én nem megyek el x helyre, mert egyszerűen nincs kedvem. Úgy gondolom, hogy én azt teszem mindig, amihez kedvem van, gyakran iszom, mert egyszerűen azt akarom, akár kocsmában haverral, akár egyedül is. Szerintetek csak az lehet Carpe Diem életstílus, hogy valaki bulizik folyton, és mindenkivel szeretkezik? Normális, ha én azt is annak tartom, ha épp itthon akarok vedelni, meccset nézni, xarni az egész világra, vagy mikor éppen mi, de kvázi teszek másra, és hogy mit gondol erről, lényeg, hogy én úgy érzem ezt akarom csinálni. Remélem értitek a kérdés.

2019. dec. 30. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem értjük mit keres ez Tudomány kategóriában...
2019. dec. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igénytelenségnek nevezném.

Ne haragudj, te kérdezted.


18N

2019. dec. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen félreérted a Carpe Diem kifejezést.


"A Carpe Diem szó szerint azt jelenti: “Ragadd meg a napot”, azaz: “Ragadd meg a pillanatot”! A szállóigévé vált felszólítást sokan félreértik, mert nem az élvezetek habzsolására, hanem arra szólít fel, hogy élj meg minden napot, “jó” és “rossz” pillanatot."

[link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok..

(pl. #3)

2019. dec. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!