Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Képességek, felfogás fejleszté...

Képességek, felfogás fejlesztése. Egyáltalán milyen "memóriafajták" vannak?

Figyelt kérdés

Szeretném sokoldalúvá, jobbá tenni agyi képességeimet, felfogásomat... megmondom mi van idáig.

Programozó vagyok, és nagyon nagy rendszereket is csináltam már. Ezt egyáltalán nem tartom nehéz hivatásnak. Szerintem logika, és jól megy. Ha valaki még emlékszik a lyukacsos fémépitőre, bármilyen komolyabb dolgot összetudtam rakni fiatalon, használati utasitás nélkül.

Sajnos úgy találom, hogy a névmemória, a kombináció és felfogásom hibádzik... de régóta. A kombináció helyett azt értem, hogy pl. vannak táncfigurák, táncolok, és gyakran vissza kell nézzem. De idővel persze mindegyik megmarad, csak talán több idő kell rá...

a felfogás szintén picit gázos, gyakran félreértek... én voltam általánosiskolában a szórakozott professzor...

amúgy más, pl a képmemóra (vizuális memória) viszont igen jó. Milyen memóriák vannak még? Hogyan lehetne fejleszteni?


2011. febr. 23. 01:08
 1/4 anonim válasza:
sehogyan haver, ilyen az élet, örexünk meg.
2011. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, én is örexem, de tanulok belőle! Almaecet. Segít bizonyos elmeszesedési folyamatok lelassításában, mert a kálium, meg a satöbbi. Szóval egy pohár víz, bele almaecet, feleannyi méz, és egy kis gyömbér. Ez fínom pompás ital, mi a barátainkkal sörbetnek hívjuk. Aztán: friss hideg levegőn futni. Felpezsdül a vérkeringés, átjár az élet. Ha meleg van, akkor hidegvizes zuhany, fejre is. Reggelente a fejet és az egész testet hideggel zuhanyoztatni. Vagy legalább: Egy lavor, bele boka fölött érő hideg , helyesebben jéghjideg víz. Kb. egy percig, vagy ameddig bírjuk, lépegetni benne egyik lábunkról a másikra. Utána törülköző és meleg zokni. Hús nem kell, csak zöldségek. Nincs több ötletem.
2011. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ember! Elfelejtetted elolvasni!
2011. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mert hülyeséget írtál, ombra.
2011. febr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!