Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ennek az oka?

Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, egy neves középiskolába járok, egész jó tanuló vagyok, szabadidőmben kondizni járok illetve nyelvtanfolyamokra járok. Angolból és németből, imádom őket, fordító szeretnék lenni. De, egy nagyon rossz családba nőttem fel, most kollégista vagyok, azért mert nem bírtam már tovább az otthoni mérgező légkört. Az otthoni helyzetem alig tudják rólam, nem mondtam soha a kortársaimnak csak pszichológusnak, meg egy két felnőttnek akibe megbízok. Röviden annyit kell tudni, hogy lelkileg kicsináltak, mindegyik családtagom ellenem van, se a ballagasomra, se a szalagavatómra nem akarnak eljönni, igazából ők akarták, hogy menjek el otthonról, könyörögtek, hogy húzzak el itthonról. Van egy nőverem, akit nem neveznék testvérnek sem, mert anyám mellett áll, vagyis ellenem, és azért is mert ezt az egészet végig nézi/nézte. Arra szeretnék kilyukadni, hogy úgy érzem az iskolába tölteném ki a dühömet, már tanároknak beszélek vissza, ők persze nem értik, hogy mi lett, én lázadásnak élem meg. Azon az álláspontot vagyok, hogy a jó emberekkel mindig kib*sznak. Tudom, hogy nem helyes, amit csinálok az iskolába, de belül késztet valami, hogy legyek rossz. Mi lehet ennek az oka, hogy eddig példás magatartású, jó viselkedesű lány voltam, és most már lázadóvá váltam az iskolába? Szeretnék változtatni, hisz tudom, hogy ez így nem helyes. Köszönöm a válaszokat.

2020. jan. 3. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán most adod ki magadból, amit eddig elfojtottál. Sajnos ez sokszor szinte törvényszerű reakció, de légy erős, ne vidd rossz irányba az életed. Hosszú távon magadnak artasz vele


Nehéz ennél többet mondani így , ismeretlenül..

2020. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológussal konzultálsz még? Ő mit mondott erre?


Nehéz amúgy a helyzet. Bazistresszes életed van, és úgy tűnik nem tudod levezetni a felgyülemlett feszkót. Kielégítetlen szükségletek is gyötörhetnek, amik szintén stresszelnek téged.


Szóval olyanokra gondolok, hogy egyfolytában azon kell agyalnod, hogy hogyan tartod el magad, hogyan lesz majd ez meg az így, hogy nincs a család, meg neked miért ilyenek, milyen, ha szeretnek otthon és támogatnak, hogyan jutsz túl a sulin, barátságok, kinek tudod kibeszélni magad, meg aztán szerelmesnek is kéne lenni, és akkor legyen meg a nyelvvizsga is, meg milyen egyetem, meg sport,meg étkezés, ki is kéne mozdulni egyedül is meg társasággal is... és még legyél kipihent is, a nemtom 2-4 szobatársad társaságában, mert úgy lehet a legjobban aludni 😃 Ennyi dolog nem fér bele 24 órába. Ez sok. Szerintem túlvállalod magad.

Ja, és még tini is vagy, a hormonjaid hol túltengnek, hol túl alacsonyak. Szóbal stabilitásra ne számíts!


De valamiféle egyensúlyt lehet teremteni az életben. Ha nem sportolsz, akkor mindenképl azt javasolnám, hogy valahogyan ezt illeszd be, illetve az alvást is priorizáld előbbre! Ha megvan a fizikai kimerülés és a kipihentség, az rendbetesz hormonilag, levezeti a feszkót, energikusan tart.


Viszont nem ad választ csomó más lelki eredetű gondra. Mert a családod nélkül lehet élni, de támogató környezet nélkül nem. Szóval szerintem érdemes bocsánatot kérned a tanároktól/társaktól mégegyszer. Itt a közösség pedig szívesen meghallgat. Leszünk a támogató környezeted (már aki... 😃 azért szeretnek itt beszólogatni név nélkül... 😃 nem kell rájuk figyelni).

Elérhető az, hogy ezeket magadtól fel tudd dolgozni, és hasznodra fordítsd, amit csak lehet. Szóval idővel lehet erre gyúrni, függetlenedni. Van egy rakat ilyen önismereti témájú könyv. Asszertivitás nagyon jó dolog. Ezek segítenek abban, hogy belülről tudd kiegyensúlyozni magadat, belülről szerezz energiát a mindennapokhoz.


Hirtelen indulatokat lenne érdemes még mihamarabb megállítani. Ez fontos még most, mert bár ez csak tüneti kezelés, viszont a fentiek nem hatnak azonnal. Ez igen. Relaxáció!

Meditálás. Ez nem hülyeség. Segít lenyugodni. Nem kell rögtön tibeti szerzetesekre gondolni. Csak simán lassú és mély lélegzetvételre. Ha érzed, hogy most ki tudna törni belőled, vagy valaki olyat mond, amin hirtelen felkapod a vizet, akkor ne engedj ennek az érzésnek. Állj fel, kéretőzz ki, ha kell, akár órán, és menj sétálni! Főleg most hideg van. Nagyon jól le tud hűteni. Keresel és leülsz egy csendes helyen, és becsukod a szemedet. Orron lassan beszívod a levegőt, egy picit benntartod, aztán lassan kiengeded. Közben elkezded elengedni az izmaidat. Lentről felfelé. Előbb a lábaid lesznek súlytalanok. Elindul a nagylábujjad legkisebb izmától, végigmegy a vádlidon át, elér a törzsedhez, becsatlakoznak a kezek, ellazulnak a testedet tartó izmok, végül a nyak, és az arcod is. Minden terhet elengedsz. Nem gondolsz semmire, csak erre, hogy ne feszüljön be semmid, folly szét, mint a fagyi a forró betonon. Pár perc elég, de ameddig csak szeretnéd, csináld! Ha jobb már, akkor folytathatod a napot 🙂



(Egy kis segítség az érettségihez, nyelvtan:

Lásd a különbséget a „-ba, -be” és „-ban, ben” között! Tehát helyesen: iskolában, akiben megbízok. Szóval iskolába megyek, és iskolában vagyok. Ha valakiben megbízom, akkor benne bízom, mint ahogyan az iskolában vagyok. (Ez amúgy egy kikopóban lévő szabály. Rémlik egy cikk, ahol erről írnak. Érdekes))

2020. jan. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy az otthoniak is azért orultek hogy leleptel mert ilyen vagy. Erdemes lenne ennek utána jarni. Ha mindneki hülyének tűnik lehet nem velük van a baj.
2020. jan. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Blade Bone ***** válasza:
Szerintem is csak annyi, hogy eleged lett... és mivel nem kapsz annyi és olyan mértékű törődést, amilyenre szükséged lenne, így mondhatni fennakadt a lemez.
2020. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minél több emberrel minél mélyebben sikerül megosztanod, annál több segítséget is kapsz, és téged is egyre kevésbé fog zavarni a háttered. Ezáltal kevésbé kell lázadnod, hiszen nem kell egy álarcot hordanod - ami nem kis energia

Ne titkold a problémád

2020. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mi az oka? Hormonok.

Csak rajtad múlik minden. Igen, rajtad. Ahogy felfogod. Persze elhisszuk hogy baromi nehez( enbplane mert hasonlo korilmények kozul jottem) de nézd.

Jól tanulsz,szeretsz tanulni,kollegista vagy, megvan a lehetőséged. Válts nézőpontot. Azthiszed hogy mindig a rendesekkel bacnak ki? Nem. Akik ezt hiszik sajat magukkal bacnak ki.

Ne dugd homokba a fejed. Legy halás azért amid van es probalj meg beszelni,kompromisszumokat kotni a kornyezeteddel. A dühőd pedig azert van mert elgiszed hogy a körülmenyek aldozata vagy hogy nem tudsz mit tenni mint a tanárokon kitolteni a merged. Elhitetned ezt velunknis. De en nem hiszek neked. Más van a hatterben.

Ha engedik hogy tanulj, hogy koleszos légy, pszichologushoz jarsz, edzésekre stb,tamogatnak . Nem latod? Ezek nem ket forintba kerulnek. Ennyi minden mellett nemhiszem hogy teljes allasban dolhozok hogy mindezt finanszírozd.

Szóval. Ne állítsd ve magad áldizatnak mert nem vagy az.

És ne is hidd el magadról.

Róluk nem írtal hogy miért viselkednek így veled amit úgy gondolok higy valamelyest félreértesz.

Arrol nem is beszélve hogy szerintem ezt az egesz sztorit valaki kitalalta mert egy 18 éves sem ismerne be hogy rosz a magatartasa es lazad,es annak éli meg. Igen.ilyenkor ezt erezzuk hogybmindenki es minden ellenunk van. De nem lázadaskent eljuk meg. Szóval mond csak. Kitől származik ez a sztori..

2020. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!