Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen jól keresnek a magyarok...

Ilyen jól keresnek a magyarok (gondolom főleg a pasik), akkor miért panaszkodnak, hogy nem jut nekik pár nettó 340 ezerrel?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt az adataink is megerősíteni látszanak, a teljes adatsorban a nettó medián 340 000 forint lett, ami jóval magasabb, mint a becsült országos átlag (nettó 240 ezer forint). A szórás elég nagy, a válaszadók kétharmada (67 százalék) az átlag alatt keres, erősen torzítja az átlag értékét, hogy saját bevallása szerint a 46 ezerből majdnem 2000 ember keres egymillió forint fölött.


2020. jan. 6. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem trollkodásból, de aki szerint olyan hihetetlenül jó fizetés a nettó 340 (Budapesten!), az írja már le, hogy ő hogy jön ki ennél jóval kevesebből.

Mert amennyiben albérletet/lakáshitelt kell fizetni..."

Hát ez az, nekem pl. nem kell se albérletet, se lakáshitelt fizetnem. 189 ezer a nettó fizetésem, kijövök belőle és félre is tudok tenni (nem Budapest, de agglomeráció). Autó van (nyilván régebbi).

Persze, akinek albérlet van, vagy hitele van, az nem jön ki ennyiből, vagy csak nehezen.

Nyilván én is örülnék több fizetésnek, de az állam ennyire becsüli meg a diplomás munkavállalókat.

2020. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

1) Csak egy szobát bérelek

2) Mindig megnézem a közelben lévő boltok akcióit és mindig ehhez igazítom a vásárlást

3) Én készítem az összes tésztát, kenyeret, zsemlét, bármit ami így olcsóbb mint a bolti

4) Szereztem tanulmányi ösztöndíjat...

5) Nincs kocsim, se hitelem

6) Nincs káros szokáson, se költséges hobbim


/80 ezer nettó ösztöndíj (ami 40 ezer) nélkül/

2020. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Így név nélkül leírom, hogy nekem 30 éves koromra sikerült néhány egyszeri dologból 100 misit összeszednem, de a rendes munkámból a nettóm is bőven a fentebbi összegek felett van. Éééés k...ra nem találok senkit. Rendszeresen járok kondiba is, de még ribizlik se jönnek. Odáig se jutok el, hogy a csaj meglássa a kocsit vagy házat. Haverom kvázi hasonló helyzetben, annyi különbséggel, hogy ő iszonyat ki van gyúrva, ott sincs semmi. Egyedül annyit tudok felróni magamnak, hogy Tinderre átlagos képeket tettem fel, semmi kocsival pózolós vagy tükörbe feszítős, mert ezeket proli dolognak tartom. Vagy tényleg ez a suttyóság kell az összes nőnek?!
2020. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

6: Bármit veszek, piackutatást tartok előtte.

Rezsi 20-30 (nyár/tél), kaja közértből tisztálkodószerekkel (40-50).

A többi nem létszükséglet, nem rendszeres kiadás.

Amire nincs szükség éppen, arra nem költök (pl. ha éppen nem kell net, akkor megszüntetem, ha éppen nem kell BKV-bérlet, nem veszek).

Sok dolgot veszek használtan is, pl. ruha, bútor.

2020. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez az átlag fizetés dolog kiveri nálam a biztosítékot. Ha egyik keres egy munkahelyen 500ezret,egy másik 100ezret,akkor az átlag 300ezer.

Ez nem egyenlő azzal,hogy az emberek 300ezret keresnek.

2020. jan. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 VincentLaw válasza:
Én is csak alátámasztani tudom az állítást, nem keresek rosszul (IT + vállalkozás), mégis solo-ban nyomom már több éve. Nem vagyok az a tipikus kocka sem, focizok, plusz odafigyelek az egészségemre is.
2020. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!