Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kit kell hívni, ha meghal?

Kit kell hívni, ha meghal?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hova kellene ezt a kérdést kiírnom.

Sajnos anyám súlyos rákos beteg.

Nem értem, hogy miért nem tartják bennt a kórházba.

De talán jobb is, hogy nem vitték el.

A mellében kettő nagy rákdaganat volt tavaly.

Kezelések, levették a mellét.

De áttét lett.

2 a gerincén, 1 a lapockáján, 1 a vállán, 1 a medence csontján.

Már akkor mondták h bármikor eltörhet a gerince.

És h csak 5 éve lehet hátra.


Aztán 6 hónap múlva kétszeres mennyiségű csontrákja lett.

4 a gerincén, 2 a lapockáin, 2 a vállain, 2 a medencéin plussz a tüdő között és a rekeszizmán.


Most azt mondták, hogy méginkább eltörhet bármikor a gerince és meglehet h már ebben az évben megfog hallni.


Ez már végstádium...

Mégsem fektetik be a kórházba...


Ha ne adj Isten eltörik a gerince vagy méginkább ne adj Isten meghal...

Kit hívjak?

Okés, ha eltörik a gerince akkor gondolom a mentőket.

De ha meghal???

Nem akarom, hogy váratlanúl érjen és csak semmittevően bőgjek stb.

Sokat sírtam érte. De már sajnos fel kell készülnöm ezekre.


Na és a temetés vagy hamvasztás?

Nekem kell állnom a cehet???

Mert sajnos arra nem lesz pénzem.

Munkanélküli vagyok sajnos.(Azért is rúgtak ki mert sírtam anyám miatt és kiabáltam mindenkivel, hogy senki be se jelölte facebookon és a közelében élő munkatársaim sem beszéltek vele még a buszon sem stb.

Míg a főnök anyjának szívbetegsége lett és annak a seggét ezerrel nyalták- míg kiderűlt hogy kamu az egész- főleg azért is rúgtak ki mert ezt kikiabáltam magamból.)


Senki segítségére nem számíthatok.

Legalább ezeket tudjam előre.Legalábbis amíg nem késő.

Most ezen a héten péntekig itthon vagyok, vagyis nem anyámmal- remélem míg távol vagyok nem lesz baja. Írogatok állandóan neki facebookon.


Nagyon köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 7. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mentőt kell hivnod, mivel te nem állapithatod meg, hogy tényleg meghalt.
2020. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amíg önellátó nem fektetik be, de rohamosan le fog romlani és akkor vagy ápolási osztályra kell helyet keríteni vagy házi gondozót kell fogadni vagy magad ápolod (mosdatni, tisztába tenni etetni...).

Igen neked kell eltemetni, hamvasztani olcsóbb. Temetkezési vállalatot kell hívni, ha meghalt, ők segítenek az ügyintézésben. Mielőbb elhamvasztják annál kevesebb tárolási díjat kell fizetni, mert az húzós. Majd fogják kérdezni, hogy kell e boncolás. Mi tavaly nem kértünk a mamára, hiszen tudjuk mibe halt bele. Ruhát kell előkészíteni, még a hamvasztáshoz is, mi egy fekete kosztümöt kerestünk a szekrényében. Meg minden papír legyen összeszedve, személyi, adókártya taj kártya, sz

2020. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mentő, háziorvos, háziorvosi ügyelet. Ők majd elmondják, hogy mit kell tenni. Családban nincs senki, aki segítene a temetési költségekben? Biztosításotok nincs?
2020. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Születési anyakönyvi kivonat, lakásának papírjai, nyugdíj papírok,biztosítások... Minden.

Sajnálom a helyzeted, tavaly mi is átestünk rajta.

2020. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mentőt hívd ki.


A hamvasztás sokkal olcsóbb, mint a temetés. A temetkezési vállalkozóval vigyázni kell, mert amennyit csak lehet, legombolnak rólad.


Mivel már előre lehet számítani arra, hogy a közeljövőben el fog menni, javaslom, hogy keress egy olcsó temetkezési vállalkozót, azzal is nyersz egy kis időt, és pontos felvilágosítást tudnak adni mindenre. Kérdezz bátran tőlük.

2020. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja és még valami! Arra is készülni kell, hogy közjegyző be fog idézni hagyatéki tárgyalás miatt.

Hagyatéki leltárt kell készíteni, és lesz egy hagyatéki tárgyalás. Nem tudom, hogy hány örökös van, de nagyon fontos, hogy előre állapodjatok meg békésen, hogy ki mit hogyan örököl, ne ott veszekedjetek, mert rohadt drága a közjegyző órabére. Ha mindent sikerül elrendezni, ez olyan 75000 Ft is lehet Budapesten, de vidéken lehet, hogy olcsóbb. A területileg illetékes KJ fog keresni. Anyukádat kérdezd meg, hogy milyen banknál vannak számlái, stb. arról kell a kj-t tájékoztatni. Csak akkor fogsz hozzáférni a pénzhez, ha jogerőre emelkedik a határozat.


Ez hónapokig eltart. Úgy tudom, van olyan életbiztosító, amelyik egészségügyi vizsgálat nélkül lehet kötni, és fizet biztosítási díjat haláleset után. Nem tudom, hogy ez melyik, és hogyan működik, de egy időben nagyon reklámozták. Meggazdagodni valószínűleg nem fogsz belőle, de ha a költségekre elég, az már valami.

2020. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Részvétem az elhúnyt szeretteiteknek.

Bankját tudom. De sajnos van hitele. még 2 év állítólag.

Azt próbálom majd most lerendezni h az én nevemre menjen.

ha nem is a nevemre de legalább kifizetem.

remélem meg lehet oldani mert nem akarok adosságokat vagy hasonlót. mert ugyebár feljelenthet az illető ha látja h nem fizetik ki stb.


a legnagyobb probléma h a bátyjám súlyos pánik beteg.

hiába mondja anyu h amíg tud járni el akarja intézni az ügyeit. nem akarják elintézni.

pl: h melyik otthon fogadná be stb.


szóval elég szemetek.

mindenki elég szemét volt vele. bunkón bántak vele még az orvosok is. bár itt eléggé olyan emberek is vannak sajnos.

csak egy temetkezési vállalat van.

2020. jan. 7. 18:21
 8/11 anonim ***** válasza:

"rohadt drága a közjegyző órabére"


3 hagyatékin voltam 4 év alatt, sehol nem órabér volt, hanem az örökölt vagyon mértékétől függött a közjegyző munkadíja.

2020. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3 napja halt meg az Anyukám otthon. Mamám volt vele, aki ugye engem hívott.

A 112-t hívtam, ő küldte a mentősöket. Boncolást nem akartunk ezért utána az orvosi ügyelet jött, ők állapították meg az elhalálozást, és elszállítását kértek-mivel nem kértünk boncolást, egyből a temetkezési váll.hoz vitték. Holnap megyünk intézni a temetést.

Amit talán senki nem mond, de jó lett volna: a 112 arra ösztönzött, hogy próbáljam meg újraéleszteni, de a teste ekkor már hideg volt és ott kellett bizonygatni, hogy nincs értelme.

A másik, hogy amikor elszállítják, abban a ruhában marad már, érdemes átöltöztetni. Én nagyon bánom, hogy nem tettem meg és a tem.váll. embereinek hagytam, de azt hiszem agyilag nem voltam teljesen ott.

2020. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden adósságnak, hitelének járj utána, mert mikor nagynéném meghalt, unokahúgom majd elájult a hagyatékin, mert ő csak az áruhitelről tudott, amit fizetett is, erre kiderült, hogy van egy 3 milliós jelzálog a lakáson.
2020. jan. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!