Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha meghal a kutyátok mit...

Ha meghal a kutyátok mit csináltok vele? Kit kell hívni? Eltemetik, vagy mi?

Figyelt kérdés
Még sose halt meg egy kutyám sem,de lassan eljutunk odáig is. Kinek kell szolni?
2012. febr. 19. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A hozzátartozóknak.

Mégis kinek kéne? Eltemetitek, hamvasztjátok stb.

2012. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon is van talán két megyében kisállattemető, sajnos, ez itt még nem megszokott :/Nos, vagy eltemetteted ott a kutyusod, vagy állatkórházba elviszed, ott intézik a továbbiakat..magyarán, bedobják a dögök közé, ami nagyon szomorú.Vagy még megoldás lehet, ha van kertes házban ismerősötök, aki megengedi, hogy náluk eltemesd.
2012. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
A tenyésztőt illik értesíteni.
2012. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hivatalosan nem lehetne, el kell szállittatni mert bomlástermék jut a talajvizbe. de ez tök hülyeség és a temetö????
2012. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Altatás után otthagyhatod a rendelőben is, vagy elhamvasztathatod, de az úgy tudom elég drága.


Mi ma reggel altattunk el egy kis 16 éves kutyát, eltemettem a kertben a többi mellé. Én jobb szeretem ha itthon maradnak a kertben, főleg mióta láttam az állatkórház kertjében kiterítve egy nagy kutyát amit aznap altattak el, csak épp "félretették" arra az időre amíg el nem viszik.

2012. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Tudtommal 50 kg-nál nehezebb állatot nem temethetsz el a kertben, de amikor a kistestű kutyáink elpusztultak, mi a kertben temettük el őket. A hamvasztás is egy alternatíva, de iszonyú drága. A kisállattemető sem olcsó. Az állatorvos egy adott összegért általában gondoskodik a tetem elszállításáról.
2012. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha Bp-i vagy, akkor tudok segíteni. nemrég halt meg a kutyánk sajnos, anyuék neten kerestek "mobil" céget, kijöttek, elhamvasztották és hozták a kis urnát, amit anyuék eltemettek a kertben.

biztos nem ez a legolcsóbb megoldás, de nálunk a kutya családtag volt, így értelemszerűen költöttünk rá, a temetésére is.

ha ez segít, küldj üzit és megkérdezem anyut melyik cég volt az.

2012. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:

Nem mindenhol lehet az orvosnál ott hagyni. Nálunk pl. 10 ezer forintot kérnek, hogy elvigyék az orvostól a dögkútba. Ez egyébként is nagyon méltatlan megoldás, egyszer láttam Cegléden, hogyan gyűjtötték össze a tetemeket. Napokig rémálmaim voltak.

A hamvasztás a legjobb de a legdrágább megoldás is.

A temető sem olcsó és nincs mindenkinek a közelében. Az a kettő, ami van, azok is csak Pest megyében.

A saját kertemben nehogy már leméricskéljem a kutyát, hogy volt-e 50 kiló, mikor meghalt! Nálunk mindenki a sufni mögötti elkerített részen nyugszik.

2012. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk augusztusban kellett elaltatnunk a kedvencünket,akkor az állatorvosi vélemény az volt, hogy mivel a kutya hobbi állat (ellentétben a csirkével, meg az összes baromfival )a kertben bárhol eltemethetjük annak ellenére hogy nagytestű volt. A lényeg, hogy a mezsgyétől min. 1m-re, és legalább 1m föld feddje.
2012. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem sajnos pusztult el kutyám,aki számunkra is család tag volt.A kertünkbe temettük el,egy szomorú füzfát ültettem felé.
2012. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!