Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félmillió forint tartalékot...

Félmillió forint tartalékot miért nem tudnak az emberek félrerakni váratlan kiadásokra, főleg a családok esetében? Miért napról napra élnek családos emberek? A felelőtlenség az oka?

Figyelt kérdés
A munkahelyváltás, költözés, képzés mindenkinek adott ÉS elvárt. Ennek megfelelően havi minimum 30-40 ezer forintot félre kellene mindenkinek tudnia rakni. Ez az összes 1 év alatt félmillió lesz, melyet ha megfelelő helyre tesz be, még akár értékálló is tud maradni, vagy akár kamatozni.
2020. jan. 9. 09:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
Semmi jelentősége. A KSH statisztikájában szereplő nettó átlagkereset közeli összeget. Mint írtam, nem kiemelkedő összeget.
2020. jan. 9. 11:51
 42/63 A kérdező kommentje:

"el tudtad valahol fröcsögni, hogy milyen béna mindenki, te meg nagyon ügyes vagy?"


Gyakorlatilag többmillió ember él jobban itthon, mint én. Gondolod szerintem mindenki béna?

2020. jan. 9. 11:52
 43/63 anonim ***** válasza:
okés,jobb a lelkednek hogy kiirtad ezt a kérdést?
2020. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:
Nem, mert azt hittem, több olyan válasz születik, aminek az a lényege, hogy alátámasztják az átlagmagyar felelőtlen pénzköltési szokásait és hogy mennyire nincs megtakarítási kultúránk. De elfelejtettem, hogy a Gyik két csoportra osztható - akik elkeseredett, életunt emberek, mert a semmire nem kapnak milliós fizetés, meg az önjelölt milliárdosok, akik 16 évesen már 4 diplomával lettek agysebészek és épp a tengerparton lóbálják a lábukat.
2020. jan. 9. 11:56
 45/63 anonim ***** válasza:
100%
szóval nem véleményre voltál kíváncsi, amiből leszűrhetsz más látásmódot hanem a tiédet erőltetni?
2020. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
100%

44: Annak lehet rossz a megtakarítási kultúrája, akinek van miből megtakarítani. Akiknek nincs, azok nagyon is jól megtanulták beosztani a pénzüket.

Sokan pedig nem gyereket potyogtatnak, hanem család alapítanak. Aminek senki sem úgy megy neki, hogy majd elválunk 5-10 év múlva. Ezt nem lehet előre látni. Látszólag szépen élő családok váltak el már az ismerősi körömben. Apuka lelépett, anyukának mindent egyedül kellett fizetnie és megoldani, amit addig ketten tettek.

Gyerekkel költözni sem olyan egyszerű, nem lehet rángatni egyik oviból, iskolából a másikba.

Te a legegyszerűbb helyzetben vagy. Nekem legalábbis az volt a legegyszerűbb, amikor már dolgoztam, nem éltem otthon, önálló voltam, de még semmi különös felelősségem nem volt.

2020. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%
Azért érkeztek ilyen válaszok mert kommenteltél,ha csak simán a kérdés lenne és nem irtál volna kommenteket több olyan válasz érkezik amire számitottál.Az emberek többségének eleve ellenszenves ha valaki olyasmiről alkot véleményt amiről foggalma sincs.Más dolog ez az átlagbér téma,értem hogy sokan keresnek ennyit de például itt ahol én élek ez cseppet sem átlag.Itt az átlag inkább 150-180ezer amiből elég nehéz megélni még egyedülállóként is.Mi pár hónapja költöztünk Magyarországra(rosszabb helyről),előtte tettünk félre pénzt,és most is van fél misink szóval nem tartom magam felelőtlennek,de nehéz.1gyereket válalltunk be mégsem szólom meg azt aki 3at.Több lábon élünk,igy jön össze a te általad mondott átlagkereset.Ne itélj el másokat mert nem tudtahod a körülményeket.
2020. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
39%

Mondom még mindig azthiszi hogy ö szrta a spanyol viaszt :D

Fiam lányom figyelj egyre jobban felbosdzantod magad hogy nem ad senki neked igazat vagy dicséretet.

Miért?

Mert nem nőtt be a fejed lágya és nem tudsz több helyzetben gondolkozni más élethelyzettel sem amibe te még gyerek előtt is véketlen beleshetsz akár betegség v kirugás bármi.

Egy okos ember tud mérlegelni és a helyzethez adodoan sporolni v nem... vagy növelni a bevltelt v nem minden érmének két oldala van ls nem csak egyféle érme van.

És nem nem fog a nxiregyházai nagy lajos 35 évesen 110-es minimálbérrel albérletben sem boldogulni ahogy a győri kiss anna se netto 195-el egy bp-i albérletárral egyedül és heti 40-50 óra meloval hazaesve aludva inkább h másnap keljen.

De még a kovács család ahol két egészséges szülő ahol összbe van 340 kereset ebböl megy le hitelre mert lakást venni hitel nélkül lehetetlen de van egy fix törlesztő van egy gyerek mert a saját kakásukra törlesztenek nem albira ami az övék se lehet

És annyi variáns van mert közben érhet bsleset, betegség leépités megcsalás káros szencedély beteg spa/anyastb.


Fogd fel nem vagy elég nagy látószögű pajtás és szerintem kicsit fejleszd a látoköröd a luxustol az átlagon át a szerencsétlentől a putriig mert mind 100 rétegű mindenkinmaga kovácsolja egy pontig az életét a többi meg közbejöhet

Na puszi

2020. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
100%

Pesten is 180 körül van az átlagbér, ha nem a KSH-t nézed, hanem a valóságot. 200+ért már összeteheted a kezedet, nyelvtudással is.


Az, hogy az első oldal óta ciki leirni, hogy mennyit keresel, csak fröcsögni tudsz, az világosan jelzi, hogy ennél a tied magasabb, és képtelen vagy elfogadni, hogy nem ez az átlag.

Havi 300ba persze, hogy belefér a gyúrás meg az óhajod szerinti kaja meg hogy félre is tegyél. :) Egyedülállóként ennyi pénzből, hogy nem kell lakást fenntartani, nem nehéz.

2020. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
Nem keresek havi 300-at, és fent kell tartanom (még ha felesben is) egy lakást.
2020. jan. 9. 12:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!